مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس گفت: از حالا نگران تکرار سریال اشتباهات داوری در دربی به ضرر پرسپولیس هستیم.

حسین قدوسی در مورد اتفاقاتی که در دربیهای چند سال اخیر رخ داده است اظهار داشت: اشتباهات داوری در دربیهای اخیر به ضرر پرسپولیس بوده و چیزی فراتر از فاجعه است. در دربیهای 4 سال اخیر اتفاقاتی رخ داد که نشان دهنده اوج مظلومیت پرسپولیس و نادیده گرفته شدن حق این تیم پرطرفدار است. این اشتباهات فراتر از فاجعه است و چیزی نیست که ما بگوییم بلکه نظریه اکثر کارشناسان داوری است.

وی افزود: حق داریم از الان نگران تکرار سریال اشتباهات داوری به ضرر پرسپولیس باشیم البته تاکید میکنم که نمیگوییم این اشتباهات عمدی بوده بلکه داور هم انسان است و دچار اشتباه میشود اما اشتباهاتی که در چند سال اخیر از سوی داوران به ضرر پرسپولیس رخ داده است باورکردنی نیست.

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس تاکید کرد: زمان هدایت پرسپولیس توسط علی دایی در دربی 69 گل مسلم و سالم محمد نوری با اشتباه کمک داور آفساید اعلام شد که تمامی کارشناسان روی اشتباه بودن آن صحه گذاشتند و حتی کمک داور آن مسابقه در گفتوگو با رسانهها از پرسپولیس عذرخواهی کرد. در دربی 70 پنالتی مسلم روی غلامرضا رضایی نادیده گرفته شد. این اشتباه هم توسط کارشناسان داوری تائید شد. در آن دیدار هم هدایت پرسپولیس برعهده دایی بود.

وی افزود: فصل گذشته در دیدار رفت درون محوطه جریمه پیراهن محسن بنگر توسط جواد نکونام پاره شد. همه این صحنه را دیدند و تنها داور ندید. فیلم اختصاصی این اتفاق توسط سایت رسمی پرسپولیس انتشار داده شد و بلافاصله تمام کارشناسان پنالتی بودن آن را تائید کردند. در دربی برگشت فصل قبل اشتباهات داوری به اوج خود رسید که در تاریخ فوتبال ایران بیسابقه است. در این دیدار داور سه الی چهار پنالتی پرسپولیس را نادیده گرفت که نوذر رودنیل، علی خسروی و رضا غیاثی رئیس سابق کمیته داوران تاکید کردند سه الی چهار پنالتی پرسپولیس گرفته نشده است. مصاحبهها موجود است مگر میشود در یک بازی سه الی چهار پنالتی گرفته نشود؟ فیلم و عکس تمامی این اتفاقات موجود است و حتی می توانیم آن را در اختیار خبرگزاری فارس قرار دهیم.

قدوسی در ادامه تاکید کرد: این در حالی است که سال گذشته به استناد کارشناسان اشتباهات داوری به سود استقلال به اوج خود رسید و خیلیها قهرمانی این تیم در لیگ برتر را ماحصل اشتباهات داوری میدانستند. اینکه در سه _ چهار سال اخیر پنج پنالتی پرسپولیس گرفته نشده و یک گل سالم این تیم را ندیدند نشان دهنده پایمال شدن حق پرسپولیس است.

وی با اشاره به مثبت شدن تست دوپینگ دو بازیکن استقلال در دربی دو سال قبل عنوان کرد: بماند که دو فصل پیش در جام حذفی به ناگاه تاریخ بازی پرسپولیس و استقلال عوض شد و پرسپولیس مجبور شد با سیلی از مصدومان به مصاف استقلال برود. اگر بازی در موعد مقرر برگزار میشد میتوانست مصدومان خود را در اختیار داشته باشد آن بازی ظلم تاریخی علیه پرسپولیس بود که در پایان آن مشخص شد تست دوپینگ دو بازیکن استقلال به دلیل استفاده از پودر JACK 3D مثبت اعلام شد. اینکه آیا تمام بازیکنان استقلال از آن پودر استفاده کرده بودند یا نه را تاریخ مشخص میکند و خود استقلالیها بهتر میدانند.

مدیر روابط عمومی پرسپولیس یادآور شد: خود استقلالیها این موضوع را بهتر میدانند. از دو بازیکن آنها تست دوپینگ گرفتند که هر دوی آنها مثبت اعلام شد و حتی برخی از بازیکنان این تیم در مصاحبههای خود اعلام کردند که تمامی آنها در آن مسابقه از پودر مذکور استفاده کرده بودند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این اشتباهات یک روی واقعیت و یک روی سکه دربی را نشان میدهد. مسائلی که از ذهن تاریخ هیچگاه پاک نخواهد شد اما امیدواریم این سریال اشتباهات به ضرر پرسپولیس به پایان برسد چرا که حق هواداران پرسپولیس این نیست. امیدوارم پس از سال ها عدالت در این دربی رعایت شود.