تیم ملی فوتبال عراق به خاطر شرایط نامناسب در این کشور نمیتواند بازیهای رسمی خود در مقدماتی جام ملتهای آسیا 2015 را میزبانی کند.

فدراسیون فوتبال عراق پیش از این قطر را به عنوان کشور میزبان بازیهای خود انتخاب کرده بود، اما به نظر میرسد که آنها از میزبانی قطریها راضی نیستند، چرا که پیش از این اعلام کردند که میخواهند شهر "اهواز" ایران را به عنوان میزبان انتخاب کنند.

"کامل زغیر" یکی از اعضای فدراسیون فوتبال عراق از موافقت فدراسیون فوتبال ایران با برگزاری بازیهای دوستانه این کشور در ورزشگاه غدیر اهواز خبر داد.

این عضو فدراسیون فوتبال عراق در سخنانی که سایت "المدی" منتشر کرد، گفت: فدراسیون فوتبال ایران موافقت رسمی خود را با درخواست میزبانی ما اعلام کرد. ما هم میخواهیم با فرستادن نامهای به AFC موافقت ایران با درخواست میزبانی خود را به اطلاع آنها برسانیم.

فدراسیون فوتبال ایران در حالی با درخواست میزبانی عراق موافقت کرده که پیش از این عربستان سعودی، همگروه عراق در انتخابی جام ملتهای آسیا اعلام کرد که نمیخواهد در ایران برابر عراق به میدان رود.

قرار است تیم ملی فوتبال عراق در انتخابی جام ملتهای آسیا 2015، اواسط اکتبر در اهواز به مصاف عربستان برود. در این گروه عربستان با شش امتیاز صدرنشین است، عراق و چین هم با سه امتیاز در ردههای بعدی هستند. اندونزی تنها تیم بدون امتیازاین گروه است.