سرمربي تيم ملي فوتبال ايتاليا پس از پيروزي برابر بلغارستان درانتخابي جام جهاني به ستايش از کاپيتان تيمش پرداخت.


تيم ملي فوتبال ايتاليا در انتخابي جام جهاني در قاره اروپا با تک گل جيلاردينو بلغارستان را شکست داد تا با 17 امتياز تا حدودي صعود خود را به برزيل نهايي کند.

به گزارش ايسنا،چزاره پراندلي، سرمربي تيم ملي فوتبال ايتاليا اعتراف کرد که اگر درخشش بوفون نبود تيمش نمي توانست در ديدار خانگي برابر بلغارستان به پيروزي برسد.

او گفت: از لحاظ بدني در بهترين شرايط خود نبودم و اين نگران کننده است. متاسفانه در ديدار امشب (جمعه) مجبور بوديم سه تغيير در ترکيب اصلي انجام دهيم. بوفون سهم بسزايي در پيروزي ما داشت. او عملکرد بسيار خوبي در چارچوب دروازه داشت و ما را نجات داد. پيروزي بعد از اذيت شدن بسيار لذت بخش است.

او افزود: سرمربي بلغارستان تيمش را فقط براي پيروزي به ميدان فرستاد. آنها از اول تا پايان حمله کردند و اين همان چيزي بود که از آنها انتظار مي رفت. ايتاليا فوتبال هماهنگ و نظامندي را ارائه داد و با تمرکز بازي کرد. تياگو موتا در ميانه ميدان بازي خوبي را به نمايش گذاشت و آنچه را که از يک هافبک بزرگ انتظار مي رفت انجام داد.

پراندلي درباره بازي بعدي تيمش برابر چک گفت: بازي سختي پيش رو داريم. مطمئنا بازي برابر چک براي ما زنگ تفريح نخواهد بود. تلاش مي کنيم تا بازيکنان را کاملا آماده اين ديدار کنيم.

در اين گروه ايتاليا با 17 امتياز صدرنشين است و بلغارستان با 10 امتياز در رده دوم جاي دارد. تيم هاي چک،ارمنستان و دانمارک هم 9 امتيازي هستند. مالت هم با سه امتياز قعرنشين است و هيچ شانسي براي صعود ندارد.