ستاره پيشين تيم ملي برزيل با تمجيد از فوق ستاره آرژانتيني بارسلونا، ضريب هوشي وي را در حد معروفترين فيزيکدان تاريخ دانست.

روماريو، ستاره پيشين تيم ملي برزيل که همراه با طلاييپوشان آمريکاي جنوبي در جام جهاني 1994 خوش درخشيد، ادعا کرد مبتلا بودن ليونل مسي به سندروم آسپرگر از اين بازيکن آرژانتيني يک نابغه ساخته است.

به گزارش تسنيم و به نقل از روزنامه مارکا ، کمرويي و خجالتي بودن جزو خصلتهاي رفتاري افراد مبتلا به سندرم آسپرگر است اما به عقيده روماريو تمام اثراتي که اين سندروم روي برترين بازيکن فوتبال جهان در 4 سال اخير گذاشته، مثبت بوده است.

عضو پارلمان برزيل که خود سابقه بازي در بارسلونا را هم دارد، در صفحهاش در يکي از شبکههاي اجتماعي نوشت:« مسي مبتلا به اوتيست (درونگرايي) خفيف است که به او اجازه ميدهد بهتر از سايرين روي کارش زوم و تمرکز کند».

روماريو در ادامه با ادعاي اينکه برخورداري از اين سندروم به مسي کمک کرده بازيهاي به مراتب بهتري را ارائه کند، نوشت: «نيوتن و انيشتن هم تا حدي به اوتيسم مبتلا بودند. اميدوارم که مسي مانند اين 2 نفر، هر روز از ديروز بهتر شود و به کار خود براي نشان دادن سبک منحصربهفرد بازيهاي زيبايش ادامه دهد».