ترابیان:کیروش در کار انباری هم دخالت میکرد/مجیدی گفت هنوز بازیکنان ایرانی را نشناخت
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: ترابیان:کیروش در کار انباری هم دخالت میکرد/مجیدی گفت هنوز بازیکنان ایرانی را نشناخت

 1. #1


  محل سکونت
  ...
  نام واقعی
  24 ابدی
  استاتوس
  24 ابدی
  شغل و حرفه
  .
  بازیکن محبوب
  Mahdi Mahdavikia
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | Germany
  نوشته ها
  7,935
  تشکر
  24,878
  تشکر شده 17,577 بار در 6,034 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 52 تاپیک

  ترابیان:کیروش در کار انباری هم دخالت میکرد/مجیدی گفت هنوز بازیکنان ایرانی را نشناخت


  رئیس پیشین کمیته روابط بینالملل و سرپرست سابق تیم ملی از خاطراتش گفت؛ از دخالت کیروش در کار انباری آکادمی تا اظهار نظر مجیدی پس از خداحافظی از تیم ملی فوتبال.
  به گزارش تسنیم، عباس ترابیان بیتردید یکی از چهرههای تاثیرگذار فدراسیون فوتبال در سالهای اخیر بوده که روابط پر فراز و نشیبی با مدیریت این فدراسیون و کارلوس کیروش، سرمربی تیم ملی داشته است. این دوران سرشار از ناگفتههای بسیار است که ترابیان از آنها را بیان کرد. پشت پرده آمدن کیروش، اختلافاتش با این مربی، ارسال نشدن فهرست استقلال به آسیا، اتفاقات اردوی اتریش، خداحافظی مجیدی از تیم ملی و ... بخشی از صحبتهای خواندنی ترابیان در این گفتوگو است.
  جدایی عباس از کارلوس
  گفتوگو با عباس ترابیان از روزهایی که او هنوز عزیز کرده فدراسیون کفاشیان بود، آغاز می شود. ترابیان گفت: در دورهای 3 سمت سرپرستی تیم ملی و ریاست کمیتههای بینالملل و فوتسال را بر عهده داشتم و از ساعت 8 صبح تا 8 شب سرکار بودم. این شرایط فرصتی را ایجاد کرده بود تا به تمامی کارهای خود برسم. وی درباره سرآمدن دوره همکاریاش با کیروش هم خاطرنشان کرد: زمانی رسید که احساس کردم اگر در کنار کیروش بمانم با یکدیگر دچار مشکل خواهیم شد. تفکرات ما با یکدیگر تفاوت داشت و من برای آنکه کشورم ضرر نکند کنارهگیری کردم. به هر صورت کیروش خواستههایی داشت که با موازین عرفی ما در زمینه وظایف سرپرست تیم مغایرت داشت و به همین دلیل باید فردی که میتوانست کوچکتر و کمرنگتر ظاهر شود در این سمت قرار میگرفت. سرپرست سابق تیم ملی ادامه داد: هر چه به کیروش گفتم که تصورش درباره نقش سرپرست اشتباه است، او مدام فرگوسن را مثال میزد که از دور همه چیز را زیر نظر داشته است. در حالی که میبینیم در فوتبال ما سرپرست تعریف خود را دارد و حتی بزرگانی چون علی پروین هم در دوره کاری خود پذیرفتهاند که فردی در این سمت کنارشان باشد.ترابیان به یکی از آخرین اختلاف نظرهای خود با سرمربی تیم ملی چنین اشاره کرد و گفت: در یک مورد کیروش در خصوص پرداختهای تعیین شده برای کادر فنی نظرات متفاوتی با من داشت و من آنجا متوجه شدم که ما توافق نداریم. به همین دلیل خیلی محترمانه در اندونزی جدایی خود را به کیروش و سپس در تهران به کفاشیان اعلام کردم و حتی وقتی سیموئز دستیار کیروش به من گفت که این مشکل را حل خواهیم کرد من برای آنکه کشورم ضرر نکند پاسخ منفی دادم و جدا شدم.بعد از این استعفا و در مواجهه سرمربی و سرپرست تیم ملی، ترابیان هیچ حامی نداشت. او در این باره نیز گفت: یکی از دلایلی که من را برای استعفا مصممتر کرد همین نبودن حمایت بود. نام کیروش را حتی به فرزندم هم نگفتم!
  ماجرای آمدن کیروش به ایران پشت پردههایی داشته که عباس ترابیان برخی از آنها را این چنین بیان میکند: از طرف کفاشیان برای جذب این مربی منصوب شدم و زحمت بسیاری کشیدم تا نام او «لو» نرود. حتی با تاج بر سر این موضوع درگیر شدم و بسیاری چون اطلاعات نمیدادم من را دوست نداشتند. ترس این را داشتم که اطلاعات این مربی به بیرون درز کند و باز هم ماجرای پله برقی فرودگاه امام تکرار شود! حتی با وجود اصرارهای فرزندم نام این مربی را به او هم نمیگفتم و به دلیل آنکه زبان انگلیسی پسرم کامل است برای صحبت با کیروش به پشت بام خانه میرفتم!

  بدون اینکه کسی با خبر شود در فرانکفورت، دوحه و پرتغال با کیروش ملاقات کردم


  وی ادامه داد: دیدارهای من با کیروش را جز مدیربرنامههایش کسی نمی دانست. 3 سفر خارجی برای دیدار او داشتم، نخستین دیدار در فرانکفورت، دیدار دوم در دوحه و سومین دیدار در پرتغال بود که او را راضی کردم به ایران بیاید.

  کیروش با دیدن بازی ایران - روسیه قانع شد سرمربی ایران شود


  ترابیان درباره تاثیر حوادث خیابانی 25 بهمن تهران روی تصمیم کیروش برای نیامدن به ایران در آن زمان هم گفت: تلویزیونهای بیگانه فضا را به گونهای نشان داده بودند که در تهران خون و خونریزی است! کیروش می گفت دستیارانش و خانوادههای آنها این تصاویر را دیدهاند و به خاطر همین به ایران نخواهد آمد. با این حال من از مذاکره با او دست برنداشتم و کیروش را برای دیدن بازی ایران - روسیه در امارات دعوت کردم. می دانستم با دیدن عملکرد تیم ایران نظرش تغییر می کند که همین اتفاق هم افتاد و او بعد از دیدن برتری یک بر صفر ایران مقابل روسیه دگرگون شد و احساس کرد با این تیم میتواند به جام جهانی برسد. پلتیک به کیروش
  یک راز دیگر از قرارداد با کیروش را هم ترابیان چنین بیان کرد: در هنگام مذاکره کیروش به پروندهای که در دادگاه عالی ورزش CAS داشت اشاره کرد و گفت که اگر در این دادگاه محکوم شود اجازه فعالیت را نخواهد داشت. در این زمان از طریق یکی از دوستان و تماسهایی که وجود داشت متوجه شدیم که این دادگاه کیروش را تبرئه کرده است. به همین دلیل بر امضای قرارداد اصرار کردیم.
  یک تیم برزیلی و تیم ملی قطر هم کیروش را میخواستند

  وی ادامه داد: در کنار قرارداد پیوستی وجود داشت که ما کیروش را میخواهیم و در صورت محرومیت او از سوی دادگاه هم در فعالیتهای آموزشی از این مربی استفاده خواهیم کرد که البته این کار را زمانی انجام دادیم که از حکم تبرئه او مطمئن بودیم. بعد از اعلام این حکم بود که باشگاه واسکودوگاما برزیل و تیم ملی قطر به سراغ کیروش آمدند اما ما دیگر با او قرارداد بسته بودیم. مبلغ قرارداد کارلوس
  «آیا قرارداد کیروش رقمی 7 میلیاردی برای 3 سال بوده است؟»، ترابیان در پاسخ به این پرسش گفت: رقم قرارداد محرمانه است اما مطمئن باشید رقم قرارداد او از برخی مربیان خارجی که به ایران آمدند و کار خود را نیمه کاره رها کردند کمتر است.
  میگفتند کیروش عصبی است و با بازیکنان درگیر میشود

  رئیس سابق کمیته روابط بینالملل فدراسیون درباره تحقیقاتش در مورد کیروش گفت: راجع به او تحقیقات کاملی کردم و با مربیان پرتغالی هم مشورت داشتم. گروهی او را مربی دانا و فهیم در مربیگری و علم تمرین میدانستند اما یک عده هم او را تایید نمیکردند و میگفتند که یک مربی عصبی است و با بازیکنان درگیر میشود. حتی یکی از مقامات فدراسیون پرتغال نیز این موضوع را به من گفت که او در ادامه مشکلساز خواهد بود اما به این صحبتها توجه نکردیم و کیروش را به خدمت گرفتیم.
  از اینکه کیروش را آوردم پشیمان نیستم

  ترابیان در پاسخ به این پرسش که «آیا بعد از برخوردهای کیروش از تصمیم خود برای فراهم آوردن شرایط حضور این مربی در ایران احساس پشیمانی کردید؟»، اظهار داشت: خیر. هنوز به این نتیجه نرسیدهام و میگویم شاید ایراد از من بود که کم طاقت بودم اما به هر حال کار با او پیش رفته است.
  کی روش در انباری!

  سختگیریهای کیروش گاهی عجیب است. یک نمونه از این سختگیریها را ترابیان چنین بیان کرد: کیروش همواره بر مسائلی اصرار دارد که معتقد است به سود تیم ملی خواهد بود. به خاطر دارم او حتی به انبار آکادمی فوتبال هم رفته بود و در چیدمان آن دخالت کرده بود. در اینجا کیروش نیتش خیر بود و معتقد بود جای برخی امکانات مناسب نبوده و امکان تخریب آنها وجود دارد اما به هر حال نحوه برخوردش با مسئول انبار را ناراحت کرده بود.وی ادامه داد: به هر حال برخی رفتارهای کیروش و دستیارانش را نمیپسندیدم. به عنوان نمونه قبل از بازی با اندونزی و در دیدار با مالدیو یکی از دستیاران کیروش در طول بازی به داور توهین میکرد. من در این باره به او تذکر دادم و گفتم تو پیراهن تیم ایران را بر تن داری و وقتی این کار را انجام میدهی به حساب نام ایران نوشته می شود.ترابیان خاطرنشان کرد: به هر حال کی روش سر داوران داد می زند و گاهی هم به همین دلیل اخراج شده اما خودش همواره میگوید که کار حرفهای را انجام می دهد. 2 بازیکنی که خواب ماندند
  سفر به اندونزی برای بازی با این تیم آخرین همراهی ترابیان با تیم کی روش بود، گفته می شود ماجرای جا ماندن 2 بازیکن از کاروان فوتبال ایران قبل از سوار شدن به هواپیما یکی از عوامل اختلاف سرمربی تیم ملی با سرپرست وقت بوده اما ترابیان هم روایت خودش را از این ماجرا دارد: «قرار بود از دوحه سفر خود را برای عزیمت به اندونزی آغاز کنیم. من همواره آخرین نفری بودم که به هواپیما میرفتم، در کانتر پرواز بود که نسبت به تعداد نفرات تیم دچار تردید شدم از مسئول کانتر خواستم که بلیتهای ورودی ما را دوباره چک کند. آنجا متوجه شدیم که 2 دروازهبان ما یعنی علیرضا حقیقی و شهاب گردان در پرواز نیستند. کادر فنی ما جلوتر از همه سوار پرواز شده بود و اصلاً خبر نداشت چنین اتفاقی رخ داده است.وی ادامه داد: مسئولان پرواز اصرار داشتند که هواپیما باید حرکت کند و نمیتواند منتظر بماند اما به آنها گفتم در این صورت کل تیم از پرواز پیاده خواهند شد و این کار سبب میشد تا 2 ساعت در پرواز تاخیر ایجاد شود. در نهایت با دوچرخهای که در فرودگاه بود به دنبال این بازیکنان رفتیم و حقیقی و گردان را در حالی که خواب بودند پیدا کردیم. اصل ماجرا همین بوده و هر فردی روایت دیگری دارد ماجرا را برعکس تعریف کرده است. کفاشیان اهل ایستادگی نیست
  ماجرای مرخصیهای کیروش همواره محل سوال بوده و ترابیان به عنوان فردی که به قول خودش بندهای قرارداد را هم کلمه به کلمه حفظ است، در این مورد گفت: نُرم قراردادهای بینالمللی این گونه است که برای مرخصی 4 تا 6 هفته در نظر گرفته میشود و قرارداد کیروش نیز جدا از این رویه نیست. البته سرمربی تیم ملی میتواند با هماهنگی قبلی و کسب اجازه از رئیس فدراسیون فوتبال زمان بیشتری هم برای مرخصی داشته باشد که البته تعداد روز آن برمبنای موافقت رئیس فدراسیون است. بخش دیگر هم ماموریتهایی است که به عنوان نمونه فدراسیون برای مذاکره با بازیکنان خارج از کشور به سرمربی تیم ملی میدهد که کیروش حتی برای آن پول تو جیبی هم دریافت میکند.وی درباره اینکه تاکنون مرخصیهای کیروش طبق قرارداد بوده یا از آن فراتر رفته خاطرنشان کرد: این موضوعی است که کفاشیان و کیروش آن را میدانند و البته اگر من تصمیم گیرنده بودم شاید به گونه دیگری برخورد میکردم. به هر صورت کفاشیان با وجود خوبیها و خوش اخلاقیهایش در بعضی مسائل اهل ایستادگی نیست و این موضوع را خودش هم میداند.سرپرست پیشین تیم ملی درباره اختلاف نظرهای اخیر کیروش با سازمان لیگ گفت: ما در زمان خود تلاش میکردیم تا تمامی امکانات و زمان موردنظر را به کیروش بدهیم. عزیز محمدی چندینبار برنامه سازمان را جابهجا کرد و هر 2 هفته این برنامه در اختیار کیروش قرار میگرفت تا بتواند برای آمادهسازی تیم ملی از آن استفاده کند. مربیان باشگاهها نیز کمال همکاری را با کیروش داشتند. به هر حال معتقدم باید مشکلات فعلی برطرف شود و اینکه با جنجال به توهین به یکدیگر در مطبوعات بپردازند را نمیپسندم. از کیروش دلخورم اما چیزی نمیگویم
  ترابیان درباره اینکه از رفتار سرمربی تیم ملی ناراحت است، تصریح کرد: کیروش منش و اخلاق خاص خود را دارد، او حتی در برخی از نشستهای خود به صراحت از من نام برده اما معتقدم وقتی میخواهیم تیم ما در جام جهانی موفق باشد باید هزینه آن را بدهیم. من از کیروش ناراحت شدم اما نه به روی او آوردم و نه حرفی زدم.وی درباره اینکه خصوصیات اخلاقی کیروش ممکن است در جام جهانی برای تیم ملی دردسرساز شود گفت: این روش کیروش است. زمانی که با اماراتیها صحبت میکردیم آنها همین خصوصیات را بیان میکردند یا زمانی که در پرتغال و منچستریونایتد بوده است برخی تنشها را داشته و در رئال مادرید با کریستین رونالدو درگیر شده است، به هر حال یک مربی هم خصوصیات خوب دارد و هم نکات منفی، اما همین که کیروش تا اینجا پیش آمده نشان دهنده تواناییهای اوست و باید این روند را با او ادامه دهیم.ترابیان ادامه داد: شاید من هم در مقاطعی با نظرات دیگران مخالفت کردم به عنوان نمونه زمانی که در کمیته فوتسال بودم پرسپولیس را به دلیل رعایت نکردن مقررات کنار گذاشتم و 2 سال قبل از آن استقلال را از لیگ فوتسال بیرون کردم و پای این موضوع ایستادم و تاوان آن را دادم. صددرصد نگاه کیروش از بالا به پایین است
  سرپرست سابق تیم ملی فوتبال درباره این اظهارنظر همیشگی که کیروش از بالا به فوتبال ایران نگاه میکند پاسخ داد: صددرصد کیروش چنین نگاهی به فوتبال ما دارد. او هنوز سوار بر موج 7-8 سال کار در منچستریونایتد است. با این حال اقرار میکنم که تغییرات زیادی از نظر نگرش بازیکنان، برخورد به موقع با آنها و ارتقای فوتبال ما داشته است اما به هر حال اخلاق اور ا نمیتوان تغییر داد.ترابیان درباره اینکه امروز از آوردن این مربی به فوتبال ایران پشیمان نیست تاکید کرد: به هیچ عنوان پشیمان نیستم. من دید کلی جامعه را نگاه میکنم که اکنون جامعه ما از صعود تیم ملی به جام جهانی خوشحال است، شاید وقتی این اتفاق افتاد من یکی از شادمانترین افراد بودم. شاید در دل خود از کیروش ناراحت باشم اما به خاطر منافع کشورم به او ابراز ارادت میکنم. رقبای کیروش
  وی تاکید کرد: مطمئن باشید اگر به گذشته بازگردیم باز هم اتفاق دیگری رخ نمیدهد در همان زمان کیروش رقبایی داشت که بین آنها این مربی را انتخاب کردیم، از جمله فیلیپ تروسیه که وقتی تیم ایران در قطر بود متوجه شدم به هتل تیم ملی آمده و تماسهایی را هم برقرار کرده است که از این کار او خوشم نیامد و در نهایت این مربی را کنار گذاشتیم. یک مربی فرانسوی دیگر هم بود که سابقه مربیگری در تیم ملی فرانسه را دارد با این حال بعد از جلسهای که در پاریس داشتیم با او نیز به توافق نرسیدیم.مسائل مالی یکی از نقاط جوش کیروش است که همواره بر سر آن با مسئولان فدراسیون مجادله داشته است، ترابیان درباره نحوه پرداختهای مالی به این مربی خاطرنشان کرد: تا زمانی که من بودم هیچگاه پرداخت پول او به تعویق نیفتاد و طبیعی است که پرداختهای مالی او باید طبق قرارداد باشد در غیر اینصورت او میتواند قطع همکاری کرده و به فیفا شکایت کند.وی درباره اینکه گفته میشود کیروش به خاطر این مشکلات قصد خاتمه همکاری با فوتبال ایران را دارد، تصریح کرد: این صحبت را قبول ندارم. بیتردید کیروش امیدوار است که روی نیمکت ایران در جام جهانی بنشیند، ما با این مربی قراردادی کاملاً حرفهای بستیم و حتی پاداش او بعد از صعود به جام جهانی در نظر گرفته شده بود.
  قرارداد کیروش تا پایان جام جهانی است
  ترابیان با ابراز تعجب از برخی اظهارنظرات درباره زمان پایان قرارداد کیروش پیش از جام جهانی تاکید کرد: قرارداد کیروش تا پایان جام جهانی است و این از آن مواردی است که برخی دوستان در فدراسیون بدون مطالعه قرارداد راجع به آن اظهارنظر میکنند. من بخش فارسی این قرارداد را تهیه کردهام و بهتر است برخی افراد قبل از مصاحبه حداقل بخش فارسی آن را مطالعه کنند.وی ادامه داد: قرارداد کیروش با فدراسیون ایران تا پایان جام جهانی است و اگر او کار را رها کند بیتردید با جریمه روبهرو خواهد شد، ضمن آنکه او چنین کاری نخواهد کرد و برای او عقلانی نیست که بخواهد تیم را رها کند. اطمینان دارم که این مربی به کار خود ادامه خواهد داد. تغییر نام در صورت بازی ایران و برزیل تا 15 سال دیگر!
  عباس ترابیان در دوران کاری خود ارتباطات بینالمللی مختلفی داشته از روابط با باشگاه اینترمیلان گرفته تا فراهم کردن شرایط بازی ایران با تیمهایی چون برزیل و روسیه اما فرجام این تلاشها هم شنیدنی است. وی در این باره گفت: بعد از آنکه شرایط بازی با روسیه و برزیل فراهم شد، بعضی دوستان بیدلیل دشمنی کردند و به مراجع ذیصلاح در وزارت ورزش و حراست این وزارتخانه نامههای بدون امضا فرستادند که از پول بازی با برزیل و روسیه به حساب من واریز شده است. من هم از کفاشیان خواستم تا شرایطی را فراهم کند که بتوانم رودررو درباره این اتهامات توضیح دهم.ترابیان ادامه داد: روزی که برای پاسخگویی رفتم، بعد از مدتی که من را پشت در معطل کردند اتهاماتی را به من روا داشتند که پاسخ دادم نگران خودم نیستم اما از شما تعجب میکنم که چرا کار کارشناسی انجام نمیدهید. از آن افراد خواستم تا بروند و رنکینگ برزیل در فیفا و همچنین هزینهای که این کشور برای دیدارهای تدارکاتی طلب میکند را کارشناسی کنند و اینکه ایجنت این تیم چه درآمد سرسامآوری را بابت قراردادهای دیدارهای این تیم کسب میکند را مطلع شوند. وی افزود: همین جا اعلام میکنم اگر در 15 سال آینده کسی توانست با برزیل یا روسیه مطابق با شرایطی که من این 2 دیدار را هماهنگ کردم بازی برگزار کند حاضر هستم اسم خود را تغییر دهم! هزینه بلیت رفت و برگشت و اقامت تیم ایران در این 2 بازی رایگان بود و حتی 20 هزار دلار نیز به تیم ما پرداخت شد.رئیس سابق کمیته روابط بینالملل فدراسیون فوتبال ماجرای فراهم شدن شرایط بازی با برزیل را اینگونه توضیح داد: از طریق ایجنتهای خودمان که با طرف برزیلی در ارتباط بود توانستیم این بازی را هماهنگ کنیم. ما در آن مقطع متوجه شدیم که برزیل 2 بازی خود که قرار بود در لندن برگزار شود را لغو کرده و به شدت دنبال حریف تدارکاتی میگردد که با استفاده از همین شرایط و هماهنگی با ایجنت برزیل شرایط این بازی را فراهم کردیم. البته برگزاری این دیدار در ایران نیاز به شرایطی داشت که تقاضای 700 هزار دلاری برزیلیها فراهم شود و به دلیل نبود آن شرایط بازی را در ابوظبی برگزار کردیم. با این حال هنوز عدهای هستند که فکر میکنند با نامه نوشتن به سفارت ایران در کشورهای مختلف باید بازی تدارکاتی را هماهنگ کنند در حالی که این کار نیازمند ارتباطات و مطلع بودن از آنچه باصطلاح در بازار فوتبال میگذرد، است.رئیس سابق کمیته روابط بینالملل فدراسیون فوتبال درباره اینکه بازی با برزیل و روسیه درخواست قطبی بود یا اتفاقی فراهم شد، گفت: قطبی از بازی با تیمهای بزرگ استقبال میکرد. در مورد کیروش هم ما از او خواستیم تا لیست دیدارهای تدارکاتیاش را بدهد و به عنوان نمونه قبل از بازی با اندونزی برای شبیهسازی درخواست بازی با مالدیو و ماداگاسکار را داشت. در واقع کیروش خودش درخواست بازی با تیمهای بزرگ را نداشت.وی ادامه داد: من با افشین قطبی هیچ مشکلی نداشتم. قطبی در مقطعی احساس کرد من به دنبال برکناریاش بودم در حالی که این فدراسیون بود که به این جمعبندی رسید تا مربی خارجی را جایگزین او کند. قرار بود نایب رئیس اول شوم
  ترابیان در بخش دیگری از گفتوگو درباره روند پرفراز و نشیب روابطش با علی کفاشیان اظهار داشت: در اوایل بسیار نزدیک با یکدیگر کار میکردیم و حتی در زمان انتخابات فدراسیون کفاشیان از من خواست تا برای نایبرئیسی اول فدراسیون ثبتنام کنم اما 2 روز مانده به انتخابات کفاشیان به سوئیس رفت و زمانی که برگشت ورق هم برگشت. کار کفاشیان خوب نبود، چرا که من اصراری برای گرفتن این سمت نداشتم در حالی که خود او این خواسته را از من داشت و حتی در جلسات مختلف من را به عنوان نایب رئیس فدراسیون معرفی کرد.
  پاداش میلیونی کفاشیان را نپذیرفتم
  وی ادامه داد: به هر حال من در این مدت یک ریال هم از فدراسیون حقوق نگرفتم، حتی بعد از آنکه کیروش را به فوتبال ایران آوردم کفاشیان خواست سخاوت به خرج دهد و پاداشی میلیونی به من بدهد که آن را قبول نکردم.ترابیان درباره اینکه از به دست نیاوردن مجوز واردات خودرو ناراحت نیست، گفت: نه به آن مجوز فکر کردم و نه پاداش 50 میلیونی!رئیس سابق کمیته روابط بینالملل فدراسیون فوتبال درباره اینکه چرا فدراسیون از تواناییهای او حداقل در بحث اردو و دیدارهای تدارکاتی استفاده نمیکند، گفت: در این باره علاقهای وجود ندارد و کسی هم به دنبال من نیامده است. به هر صورت کفاشیان محافظهکار است و شاید احساس میکند ورود من به این مباحث میتواند مشکلساز شود. حتی در زمان جلسات کمیته بازاریابی کفاشیان به گونهای برخورد میکند که من و کیروش روبهرو نشویم، چرا که فکر میکند ممکن است مشکلی بین ما به وجود بیاید. اسپانسری برای تیم ملی
  ترابیان درباره اینکه بحث اسپانسرینگ شرکت هواپیمایی آسمان سبب اختلاف او با عزیزی خادم شده بود نیز گفت: ما در این زمینه مشکلی نداشتیم و حتی معتقدم آمدن شرکت آسمان کار بسیار خوبی بود که اگر تداوم پیدا میکرد به نفع فوتبال کشور بود. با این حال دیدیم که شاید همین موضوع سبب شد هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان تغییر کند به هر حال شرکتهای هواپیمایی در تمام دنیا ضررده هستند و شاید همین موضوع باعث واکنش شرکت هواپیمایی شد.رئیس کمیته بازاریابی فدراسیون ادامه داد: به هر حال حضور شرکت آسمان خدمتی ارزنده بود اما اتفاقات بعد از آن سبب شد تا به بحث اسپانسرینگ فدراسیون ضربه زده شود و ما در این مدت با این مشکل روبهرو بودیم، چرا که انتخاب اسپانسر تیم ملی دشوار بود اما در همین جا اعلام میکنم که پس از 3 جلسه پیاپی و از میان 5 اسپانسر که به حمایت از تیمهای ملی ابراز علاقه کرده بودند در نهایت با یکی از آنها به توافق رسیدیم که یک مجموعه اقتصادی است و به زودی مراسم عقد قرارداد با این مجموعه برگزار خواهد شد، البته در حال حاضر ذکر نام این مجموعه اخلاقی نیست اما امیدواریم با امضای این قرارداد شرایط بهتری برای اردوها و دیدارهای تدارکاتی تیم ملی تا جام جهانی فراهم شود. گرمای عجیب اتریش
  حاشیههای اردوی اتریش هم یکی دیگر از خاطرات دوران حضور ترابیان به عنوان سرپرست تیم ملی است. وی در این باره گفت: من بابت اظهارنظرهای آن موقع از همه عذرخواهی کردم، البته آن اردو هم شرایط جالبی داشت. ما در یکی از مرتفعترین بخشهای اتریش به اردو رفتیم و میدانید که در این کشورها کلاً از کولر استفاده نمیشود چرا که هوا خنک است با این حال از شانس ما در ماه جولای گرمای عجیبی اروپا و اتریش را فرا گرفت که همین موضوع سبب نارضایتیهایی شد.وی ادامه داد: از سوی دیگر ما مانع حضور یکی از دوستان در هتل تیم ملی شدیم که همین موضوع سبب شد تا گزارشهای نامناسبی از این اردو به تهران ارسال شود. به هر حال طبیعی بود در یک محیط باز و کوهستانی گاو و گوسفند پیدا شود که همان تصاویر به تهران فرستاده شد. من خودم دبیر سیاسی روزنامه اطلاعات بودم و میدانم که یک خبرنگار چگونه میتواند اخبار را جهتدار تهیه کند. ایران را به گرندپریکس بازگرداندم
  ترابیان در ادامه به ماجرای کنار گذاشتن ایران از جام جهانی کوچک اشاره و خاطرنشان کرد: تعداد تیمها در این مسابقات از 16 به 8 تیم کاهش یافته بود و مسئولان برگزاری گرند پریکس با حذف نام ایران یک تیم اروپایی را جایگزین ما کرده بودند. با این حال زمانی که نامهای از برزیل برای من ارسال شد و از من خواسته شد تا به عنوان یکی از مدیران برگزاری این مسابقات در آن شرکت کنم حضور خود را در این رقابتها را منوط به دعوت از تیم فوتسال ایران کردم که در نهایت آن کشور اروپایی حذف شد و ایران بار دیگر به گرندپریکس دعوت شد.عضو ایرانی کمیته فوتسال AFC درباره اینکه گفته میشود او کمیته فوتسال را در شرایط بحرانی تحویل داده است، پاسخ داد: زمانی که کمیته فوتسال را تحویل دادم تیم ملی ما در رده هفتم جهان بود و اکنون هم در همان رده است. یکی از ایرادها به تیم ما اتفاقات جام جهانی بود،که در آن پدیدهای همچون کلمبیا حضور پیدا کرد، تیمی که مانند یونان در جام ملتهای 2004 اروپا تمام بازیکنان تیمش دفاع میکردند و از این راه توانست به جمع 4 تیم برتر جام جهانی برسد.ترابیان خاطرنشان کرد: ما ضعیف بودیم که به این تیم باختیم اما اوکراین برابر این تیم شکست خورد، طبیعی است که تیمهای بزرگ در بازی مقابل چنین تیمهایی به دلیل اینکه نمیتوانند به گل برسند دچار استرس شوند.وی ادامه داد: زمانی که کمیته فوتسال را تحویل دادم 290 میلیون تومان ذخیره مالی داشتیم و بهتر است سوال شود که اکنون این کمیته چقدر پول دارد. در زمان من 3 تیم ملی در ردههای زیر 19، زیر 23 و بزرگسالان داشتیم با این حال اکنون تنها یک تیم داریم و به نظرم اگر صحبتی در این باره شده که من کمیته فوتسال را ویرانه تحویل دادم کار خوبی نبوده است.رئیس سابق کمیته فوتسال در ادامه گفت: شاید در این مدت بیشترین نامهربانی را صادق درودگر به من انجام داد و با چند نفر علیه من ائتلاف کردند با این حال همواره از زحمات چندین ساله او تشکر کردم. در حال حاضر هم عضو کمیته فوتسال کنفدراسیون فوتبال آسیا هستم و هر زمان که افتخاری از من مشورت خواستم با دل و جان به او مشورت دادم.

  کفاشیان گفت، سعیدلو تاکید کرده از شمس نه در تیم ملی استفاده شود، نه در باشگاهها


  ترابیان درباره واقعیت ماجرای ممانعت از فعالیت حسین شمس در تیم ملی نیز گفت: واقعیت همان بود که در همان زمان اعلام شد. من به کفاشیان گفتم که شمس تندخوست اما میتوانم این رمبی را اداره کنم و بهتر است از او استفاده کنیم اما کفاشیان پاسخ داد که سعیدلو با این کار مخالف است و تاکید کرده که از شمس نه تنها در تیم ملی بلکه در باشگاهها هم استفاده نشود که این اتفاق در نهایت به نام من تمام شد.وی ادامه داد: به هر حال من اصولی داشتم که بر سر آن ایستادگی میکردم و همین موضوع باعث میشد تا بگویند ترابیان دیکتاتور است. در آن زمان ائتلافی تشکیل شد و برخی افراد از جمله یک تیم خاص که معتقد بودم رفتنش به آسیا درست نیست سرمایهگذاری کردند و شرایط را برعلیه من فراهم کردند.رئیس سابق کمیته فوتسال درباره اینکه گفته میشود در دوره او داوران بدون مجوز عازم مسابقاتی چون تورنمنت کویت میشدند، پاسخ داد: در زمان من چنین اعزامهایی نداشتیم و هر اعزام داور نیز باید با اجازه فدراسیون بود. من خودم در بعضی از مسابقات رسمی مانند گرندپریکس اصرار داشتم تا داوران ما دعوت شوند و تجربه بینالمللی آنها بالا برود اما مجوز این کار همواره با فدراسیون بوده است، چرا که حتی اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا از داوری دعوت کند ولی فدراسیون آن کشور به آن داور اجازه خروج ندهد او نمیتواند در مسابقات قضاوت کند. آلاشپورت در سختیها با ما بود
  عضو کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال درباره قرارداد فدراسیون با آلاشپورت برای تامین البسه تیم ملی در جام جهانی نیز گفت: قرارداد ما با آلاشپورت تا پایان جام جهانی است و تاکنون هم خواستههای ما برآورده شده است، حتی کیروش به دبی رفته و لباسهای موردنظر خود را که این شرکت تهیه کرده آزمایش کرده است. البته بحثی باز شد مبنی بر اینکه در جام جهانی باید برندهای خاصی حضور داشته باشند اما در این زمینه از فیفا استعلام گرفتیم و فیفا هم پاسخ داد که هر برندی میتواند در این مسابقات حضور داشته باشد.ترابیان خاطرنشان کرد: ما در این زمینه مذاکراتی با کاپا و پوما داشتیم اما به هر حال جمعبندی ما این بود که وقتی شرکتی چون آلاشپورت در زمان سختیها همراه ما بوده است از نظر اخلاقی صحیح نیست با شرکت دیگری کار را ادامه دهیم. اشتباه استقلالیها بود
  نام عباس ترابیان با برخی اتفاقات عجیب فوتبال ایران پیوند خورده است، از جمله ماجرای ارسال نشدن فهرست استقلال به کنفدراسیون فوتبال آسیا که ترابیان اصل داستان را چنین توضیح داد: روزی که استقلال اعلام کرد فهرست کامل خود را آماده کرده از آنجا که قرار بود روز بعدش به لندن بروم با حسین شمس به باشگاه استقلال رفتیم و اتفاقاً در این ماجرا شمس شاهد من هست. آن زمان خانم محمدی، مسئول اداری باشگاه استقلال اعلام کرد که همه مدارک برای ارسال به کنفدراسیون فوتبال آسیا آماده است.وی ادامه داد اما بعد از این ماجرا بود که گویا استقلالیها قصد داشتند یکی، دو مربی به فهرست خود اضافه کنند و به همین دلیل لیست خود را آنقدر نگه داشتند تا از موعد ارسال آن گذشت. آنها تصور نمیکردند شرایط بینالمللی تا این اندازه سختگیرانه باشد با این حال در این زمینه من قصوری نداشتم و شاهد هم دارم.رئیس سابق کمیته بینالملل فدراسیون تجربه دیگری را هم با تیم المپیک ایران داشته که بیاطلاعی از 2 اخطاره بودن یک بازیکن سبب حذف این تیم شد. ترابیان در این باره هم میگوید: چندین بار درباره این ماجرا توضیح دادم و اتفاقاً حاجیلو از من دلگیر شد اما به هر حال در کادر تیم امید وظیفه ثبت اخطارهای بازیکنان بر عهده او بوده است. من خودم زمانی که از سرپرستی تیم ملی کنارهگیری کردم تمامی نکات مربوط به تیم از جمله اخطارهای بازیکنان را به کیروش و فدراسیون اعلام کردم اما متاسفانه این اتفاق در مورد تیم امید نیفتاد و خود بازیکن نیز بیمبالاتی کرده و به کادر فنی نگفته بود که 2 اخطاره است.ترابیان ادامه داد: به هر صورت در این ماجرا هم من نقشی نداشتم و حتی در آن زمان افشارزاده (دبیرکل کمیته ملی المپیک) چندبار علیه من مصاحبه کرد که با او تماس گرفتم و گفتم من برای این صحبتها جواب دارم و اگر مصاحبهها ادامه پیدا کند پاسخ خود را خواهم گفت که دیگر این بحث پایان یافت.
  مجیدی دوپینگی نبود

  ماجرای خداحافظی ناگهانی و عجیب فرهاد مجیدی از تیم ملی نیز همواره سوالبرانگیز بوده است، حتی این اتفاق سبب شایعه دوپینگی بودن این بازیکن شد اما ترابیان تاکید میکند که این شایعه تنها یک تحلیل است. وی درباره آن ماجرا نیز گفت: روزی در هتل المپیک اردوی تیم ملی بود که فرهاد مجیدی نزد من آمد و گفت که میخواهد برای امآرآی اردو را ترک کند. به او گفتم که باید از کیروش اجازه بگیرد چرا که خروج از اردو به تصمیم کیروش بستگی داشت اما مجیدی پاسخ داد کیروش در جلسه است و نمیتواند به درون جلسه فنی برود.ترابیان ادامه داد: در این باره حق با مجیدی بود و حتی خود من هم اجازه ورود به جلسات کیروش را هم نداشتم در آن زمان با تصور اینکه مجیدی حداکثر 4 ساعت زمان نیاز دارد اجازه دادم اردو را ترک کند که این بازیکن رفت و دیگر نیامد. بعد از آن به فتحاللهزاده زنگ زدم که او پاسخ داد این اتفاق برای ما هم رخ داده است. فردای همان روز هم مجیدی خداحافظی خود از تیم ملی را اعلام کرد که همین موضوع باعث شد بحثی تند میان من و کیروش به وجود آید.وی افزود: 2 هفته بعد استقلال در هتل المپیک اردو داشت و تیم ملی نیز در همانجا بود، من با مجیدی روبهرو شدم و به او گفتم این چه کاری بود که انجام دادی و مجیدی در پاسخ به من گفت: شما بازیکنان ایرانی را هنوز نشناختهای!ترابیان با رد تحلیل درباره اینکه موردی از دوپینگ در میان بازیکنان تیم ملی وجود داشته نیز گفت: نه در مورد مجیدی و نه بازیکن دیگری کیروش به هیچ عنوان بحث دوپینگ را نداشته است.
  میزبانی جام ملتها شدنی است
  سرپرست سابق تیم ملی درباره اینکه گفته میشد کیروش با قطریها در ارتباط است، گفت: من چنین اطلاعی ندارم و دوستی هم در قطر نداشتهام، البته کیروش در اینباره کنایههایی زده است که من به خودم نگرفتم.ترابیان درباره بخت ایران برای میزبانی جام ملتهای آسیا گفت: از خدا میخواهم که این اتفاق رخ دهد. پیش از این ما درخواستهایی در این باره داشتیم که هیچگاه با آن همکاری نمیشد. با این حال این بار تا آخرین برگ مدارک ما با همکاری دولت جدید آماده و ارسال شده است. اکنون نوبت به بررسی امکانات سختافزاری رسیده است که امیدوارم در این زمینه هم بتوانیم موفق باشیم.وی ادامه داد: در بحث تماشاگر از سایر رقبا جلو هستیم اما به هر حال بحثهایی چون امکانات ورزشگاه، رفاه تماشاگران و حضور بانوان هم در انتخاب میزبان تاثیرگذار است حتی هتلهای محل اقامت و فرودگاهها نیز در این باره نقش دارد و ناظران AFC در این زمینه تحقیقات کاملی انجام خواهند داد تا در نهایت هیئت اجرایی AFC تصمیم نهایی را بگیرد.این نماینده در کنفدراسیون فوتبال آسیا به موضوع مهم دیگری که در میزبانی کشورها تاثیرگذار است اشاره کرد و گفت: برای در نظر گرفتن این میزبانی کنفدراسیون فوتبال آسیا، قاره را به 4 منطقه تقسیم میکند و سابقه تاریخی میزبانی کشورها از نظر منطقهای و خود آن کشور را در نظر میگیرد، به عنوان نمونه فوتسال با توجه به سابقه میزبانی ایران، تایلند و ازبکستان میزبانی جام ملتهای سال 2014 به ویتنام داده شد که تاکنون میزبانی نداشته است.ترابیان ادامه داد: من نسبت به این اتفاق بدبین بودم اما با حمایتی که دولت جدید انجام داد و ستودنی هم بود معتقدم اگر از نظر امکانات و سختافزار بتوانیم شرایط خوبی فراهم کنیم برای میزبانی جام ملتهای آسیا شانس خواهیم داشت.


  عباس ترابیان در پایان این گفتوگو نظرش درباره برخی افراد را در قالب چند کلمه بیان کرد.
  کفاشیان: محافظهکار
  کیروش: حرفهای، تندخو
  حسین شمس: حساب بلندمدت روی او نمیتوان باز کرد
  وحید شمسایی: باهوش و جاهطلب
  مهدی تاج: علاقهمند، کمخرج
  خسوس: نقطه مقابل کیروش
  آیتاللهی: با تجربه
  صانعی: جوان و باسواد
  اینترمیلان: باشگاهی که هنوز دوستش دارم
  علی کریمی: تختی دیگر
  برزیل: میعادگاه همیشگی من و دوستداشتنی
  شرکت نفت: ناندانی قدیم
  قطبی: خاطرهای دوردست
  فوتسال: بخشی از زندگی
  عزیزی خادم: جوان تندروی
  علی دایی: اسوه فراموش نشدنی
  صادق درودگر: بعد از سالها هنوز او را نشناختهام
  پله برقی: صحنه کمدی و فراموش نشدنی
  قذافی (با اشاره به مصاحبه شمسایی علیه ترابیان):او مُرد ولی من هنوز زندهام!

  گفتوگو از: میلاد حجت الاسلامی
  ویرایش توسط UniQue : 10th September 2013 در ساعت 18:11


 2. 2 کاربر مقابل از UniQue عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  SEYEDHAMED (10th September 2013), دخترقرمزپوش (11th September 2013)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا