مدیر عامل شرکت پیشکسوتان و مدیر آکادمی فوتبال پرسپولیس گفت: پرسپولیس همه ابزارهای قهرمانی را در اختیار دارد و در بازی با فولاد هم مشخص شد. این تیم کامل است، فقط باید کمی صبور بود.
حمید استیلی در گفتگو با سایت باشگاه پرسپولیس افزود: همه از بازی دربی انتقاد میکنند که چرا چنین و چنان شد. همه کیفیت بازی را نقد میکنند اما تجربه به من میگوید که مربیان حق دارند با احتیاط ویژه وارد این بازی شوند. مگر وقتی من سرمربی پرسپولیس بودم کسی به بازی هجومی توسط پرسپولیس در دربی اشاره کرد. در این بازی نتیجه نگیری، اول سرمربی، بعد مدیر و سر آخر بازیکن زیر تیغ انتقاد خواهند بود.
وی در ادمه گفت: ما در دربی جام حذفی در حالی بازی کردیم که به خاطر تغییر برنامه اصلا بازیکن نداشتیم. با این وجود هجومی بازی کردیم و به فکر دفاع نبودیم. در وقت قانونی هم بازی مساوی بود ولی برای بعد از آن، چون بازیکن نداشتیم دست ما بسته بود اما بعد از آن بازی یک کارشناس هم نگفت پرسپولیس با همه آن مشکلات، آنگونه بازی کرد. پس به مربیان حق بدهند که جانب احتیاط را داشته باشند، چون سرآخر همه به نتیجه نگاه میکنند.
حمید استیلی درباره ارزیابی خود از شرایط حال حاضر پرسپولیس ادامه داد: بازی دربی را باید از تحلیلهای فنی کنار گذاشت. پرسپولیس را در بازی فولاد خیلی خوب دیدم. زدن دو گل در 15 دقیقه ابتدایی بسیار خوب بود و کمک کرد. پرسپولیس در آن بازی هم در فاز دفاع و هم در فاز حمله خوب عمل کرد. موقعیتهای خوبی ایجاد شد و گل زدند. پرسپولیس جلوی فولاد یک تیم کامل بود.
سرمربی سابق پرسپولیس درباره اینکه نتایج پرسپولیس در هفتههای آینده را چطور پیش بینی میکند، تصریح کرد: بر اساس جدول فولاد اهواز موفقترین تیم لیگ است. پرسپولیس هم برابر فولاد آنطور بازی کرد. یعنی این تیم امکانات و پتانسیل لازم برای رفتن به صدر جدول و قهرمان شدن را در خود ایجاد کرده است. مربی خوب، بازیکن خوب، زمانبندی خوب و امکانات و پشتیبانی خوب همگی یک جا جمع شدهاند. حالا هم که خلعتبری اضافه شده است که همه باشگاهها دنبالش بودند و گل سرسبد نقل و انتقالات بود.
استیلی خاطرنشان کرد: تیم پرسپولیس ابزارهای لازم برای موفقیت را دارد و با وجود علی دایی و بهترینهای سالهای گذشته لیگ در جمع بازیکنان، شخصیت قهرمانی را هم دارد. البته هنوز هم میگویم هر چه زمان بگذرد این نفرات که تازه گرد هم آمدهاند هماهنگتر میشوند و میتوانیم کیفیت بیشتری از پرسپولیس ببینیم و باید این زمان را در اختیار تیم گذاشت و صبور بود.
مدیر آکادمی فوتبال پرسپولیس در پایان درباره برنامه خود برای بازگشت به عرصه مربیگری گفت: در حال حاضر پیگیر یکسری امور در حوزه پیشکسوتان و آکادمی هستم و امیدوارم کارهای ماندگاری انجام شود. درباره مربیگری هم صحبتهایی داشتهام، هرگاه پیشنهادی جدی شد اعلام می کنم.