هافبک تيم فوتبال استقلال تهران اطمينان دارد شاگردان امير قلعهنويي به مرحله نيمهنهايي ليگ قهرمانان آسيا راه خواهند يافت.

به نقل از سايت رسمي کنفدراسيون فوتبال آسيا (AFC)، جيلويد ساموئل، هافبک تيم فوتبال استقلال در حالي به ترکيب آبيپوشان تهراني بازگشت که اين تيم در ديدار برگشت از مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا مقابل بوريرام تايلند که قرار است اين هفته در تايلند برگزار شود به دنبال نمايشي قابلقبول است. استقلاليها همچنين به دنبال اين هستند تا با ماندن در کورس قهرماني به سومين قهرماني آسياييشان برسند.

استقلال به لطف گلي که خسرو حيدري در ديدار رفت در ورزشگاه آزادي مقابل بوريرام زد و البته با درخشش مهدي رحمتي که ضربات خسوس بروکال و عثمار باربا را در نيمه دوم مهار کرد حريف تايلندي خود را در کسب نتيجه تساوي ناکام گذاشت.

در حالي که به هفته دهم ليگ برتر ايران نزديک ميشويم ولي ساموئل در اين فصل که استقلال به فکر دفاع از عنوان قهرمانياش است تنها به اندازه انگشتان يک دست بازي کرده است. اين بازيکن سيهچرده معتقد است که شاگردان امير قلعهنويي ميتوانند پس از قهرماني در سالهاي 1970 و 1991 سومين قهرماني آسيايي را به دست آورند و به پوهانگ استيلرز کرهجنوبي بپيوندند که تنها تيم باشگاهي قاره کهن است که 3 مرتبه قهرمان آسيا شده است.

جيلويد ساموئل در گفتوگو با سايت AFC گفت: پيش از بازي رفت تيم بوريرام نسبت به ما مزيتهاي بيشتري داشت چون آنها نسبت به ما بازيهاي بيشتري انجام داده بودند. ليگ داخلي تايلند رو به اتمام است در حالي که ليگ برتر ايران تازه شروع شده است ولي با اين وجود مطمئنم با انجام بازيهاي بيشتر تيم ما به شرايط ايدهآلي خواهد رسيد.

هافبک 32 ساله استقلال که در سال 2012 به اين تيم پيوسته است، افزود: بوريرام در ديدار رفت ما را سورپرايز کرد. آنها به خوبي سازمان يافته بودند و توپ را در ميدان به نحو احسن به گردش در ميآوردند به طوري که به نظرم در دقايق پاياني بازي خوششانس بوديم که گلي دريافت نکرديم.

بوريررام يونايتد که با 5 امتياز اختلاف نسبت به تيم دوم صدرنشين ليگ برتر تايلند است در حالي امروز (شنبه) به مصاف ترو ساسانا ميرود که پس از شکست مقابل استقلال 4 برد پياپي به دست آورده است. آنها در اين فصل ليگ قهرمانان آسيا در خانه خود شکستناپذير بودهاند و موفق شدند در دور رفت از مرحله يک هشتم نهايي اين رقابتها بنيادکار ازبکستان را که تا کنون 2 بار به مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا رسيده بود را در خانه خود 2 بر يک از پيشرو بردارد.

بازيکن پيشين آستونويلا و بولتون که در اين فصل در 8 بازي که در ليگ قهرمانان براي استقلال به ميدان رفته 3 گل به ثمر رسانده است، تصريح کرد: ما از نحوه بازي خود در ديدار رفت راضي هستيم هرچند ميتوانستيم بهتر هم عمل کنيم. ديدار برگشت به طور حتم بازي دشواري خواهد بود ولي اطمينان دارم که ما بازي خوبي از خود ارائه خواهيم داد و با پيروزي زمين مسابقه را ترک ميکنيم. در حال حاضر فقط به بازي برگشت فکر ميکنيم و اگر ميخواهيم که به دور بعد صعود کنيم فقط بايد به دنبال برد در اين بازي باشيم.

اگر استقلال موفق شود همانند سال 2002 به مرحله نيمهنهايي ليگ قهرمانان آسيا راه يابد در اين مرحله يا با افسيسئول، قهرمان کيليگ کرهجنوبي بايد مصاف کند يا با الاهلي عربستان، فيناليست ليگ قهرمانان آسيا در سال 2012 روبه رو ميشود.