وزن کشي اوزان 55، 66 و 96 کيلوگرم رقابت هاي کشتي آزاد قهرماني بزرگسالان جهان در بوداپست مجارستان انجام شد و نمايندگان ايران حسن رحيمي، مهدي تقوي و رضا يزداني حريفان خود را شناختند.

در وزن 55 کيلوگرم حسن رحيمي پس از استراحت در دور اول، بايد به مصاف رسول کاليف از قزاقستان برود و در صورت پيروزي به مصاف برنده کشتي آندريو از بلاروس و کيم از کره جنوبي خواهد رفت. در اين وزن 34 کشتي گير حضور دارند. نريمان اسرافيلوف روس و گئورگي اديشراشويلي گرجستاني در گروه رحيمي هستند و در صورت صعود او به نيمه نهايي با يکي از اين دو کشتي گير روبرو خواهد شد.

به گزارش ايسنا، همچنين مهدي تقوي در وزن 66 کيلوگرم که 39 کشتي گير در آن حضور دارند، پس از استراحت در دور اول، با يونگو جونگ از کره جنوبي کشتي خواهد گرفت و در مرحله بعد با برنده کشتي ماگومد قربان عليف روس و ياکوب گور ترک که از مدعيان اين وزن هستند سرشاخ خواهد شد. داويد سفريان ارمنستاني نيز در گروه تقوي حضور دارد.

در وزن 96 کيلوگرم نيز رضا يزداني به مصاف ايوان يانکوسکي از بلاروس مي رود و در صورت پيروزي با برنده ديدار ويلديريم از ترکيه و ساندو از کانادا کشتي مي گيرد. در اين وزن 33 کشتي گير حضور دارند. پاولو اولينيک اوکرايني در گروه يزداني حضور دارد اما آنزور بولتوکائف روس و تايموراز تگيف قزاق در ديگر سوي جدول قرار دارند و تا فينال به يزداني برخورد نمي کنند.

چهل و چهارمين دوره رقابت هاي کشتي آزاد قهرماني بزرگسالن جان از فردا (دوشنبه) در بوداپست مجارستان آغاز خواهد شد.