فتحاللهزاده: با مربی ایرانی هم به جام جهانی میرفتیم/ رویانیان: استقلال را به جام ح
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: فتحاللهزاده: با مربی ایرانی هم به جام جهانی میرفتیم/ رویانیان: استقلال را به جام ح

 1. #1


  محل سکونت
  پچه محل سید کریم
  نام واقعی
  صادق
  استاتوس
  ارتش سرخ
  شغل و حرفه
  تحصیل دار
  بازیکن محبوب
  karim bagheri
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Spain
  نوشته ها
  951
  تشکر
  1,768
  تشکر شده 2,603 بار در 839 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 9 تاپیک

  فتحاللهزاده: با مربی ایرانی هم به جام جهانی میرفتیم/ رویانیان: استقلال را به جام ح

  13-9-16-0483g37g9233.jpgفتحاللهزاده: با مربی ایرانی هم به جام جهانی میرفتیم/ رویانیان: استقلال را به جام حذفی راه ندهید
  ورزش > مدیریت ورزش - مهدی تاج، محمد رویانیان و علی فتحاللهزاده در مورد مشکلات تیم ملی فوتبال صحبت میکنند.

  فرهاد عشوندی - میثم بهرامی / دغدغههای کارلوس کروش هنوز رفع نشده. اینکه او از چه تاریخی بازیکنانش را در اختیار خواهد داشت و لیگ و جام حذفی در چه تاریخی تمام میشوند، از مهمترین دغدغههای کارلوس کروش هستند. مخصوصا حالا که استقلال به جمع 4 تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا رسیده، برنامهها کمی عوض میشوند و چند مسابقه این تیم در لیگ برتر به تعویق میافتد. این موضوعی است که ظاهرا هنوز سازمان لیگ هم در مورد آن به جمعبندی کامل نرسیده. البته مهدی تاج رئیس سازمان لیگ برنامههایش را مکتوب کرده و تاریخ اتمام لیگ را هم میداند. اما با این حال هنوز رضایت کارلوس کروش جلب نشده است. به همین منظور از مهدی تاج، علی فتحاللهزاده و محمد رویانیان دعوت کردیم تا دور هم بنشینند و در مورد این موضوع صحبت کنند. پیش از آنکه این میز گرد شروع شود، مدیرعامل باشگاه استقلال یک خاطره از مهدی تاج تعریف کرد.

  فتحاللهزاده: پیش از اینکه مصاحبه شروع شود یک خاطره از آقای تاج بگویم. دیروز به من زنگ زده بود و گفت من میدانم تو تحت چه فشاری هستی. همین فردا صبح بلند شو بیا اینجا. میدانم که پول نداری و باید در تایلند به بچههای تیمت جایزه بدهی. میخواهم 100 میلیون به شما بدهم. صبح رفتم آنجا، آقای تاج میگوید: پول؟ آقای خزایی رفته مرخصی و تا شنبه نمیآید! پول نداریم!

  *احتمالا آقای تاج فکر میکرد استقلال حذف میشود و نیازی به پاداش ندارد. برای همین به شما پول نداده. آقای فتحاللهزاده یادتان هست که گفتید اگر قلعهنویی سرمربی تیم ملی شود در سه مسابقه آخر 7 امتیاز میگیریم؟ اگر 7 امتیاز میگرفتیم الان پلیآف بودیم و هنوز به جام جهانی صعود نکرده بودیم.

  فتحاللهزاده: اعتقاد من این است که اگر امیر قلعهنویی سرمربی تیم ملی بود، همینطوری میرفتیم جام جهانی. این اعتقاد من است.

  رویانیان: شانسی میرفتیم (میخندد).

  فتحاللهزاده: شما چرا نمیگویید چقدر به آقای کروش پول دادیم. با چه قیمتی رفتیم جام جهانی؟ اگر یک مربی ایرانی بود الان بیچارهاش کرده بودیم که چرا اینقدر پول میگیرد. آقای کروش به اندازه 5 مربی ایرانی پول گرفته. آن روزی که ما به جام جهانی میرفتیم، یک تیم از آسیا به جام جهانی میرفت که خیلی ارزش داشت. بعد شد دو تا تیم که آن زمان هم ارزش داشت. الان 4 تیم مستقیم میروند و یکی هم میرود پلیآف.

  رویانیان: میگوید 6 تا تیم شده! (میخندد)

  *این چیزی که شما میگویید برای سالهای دور است. الان ما در چند دهه گذشته با مربی ایرانی چه کار کردهایم؟ چرا با علی دایی و قطبی نرفتیم جام جهانی؟

  فتحاللهزاده: من میخواهم بگویم نگاه کنید که چقدر گرفته و تیم ایران را به جام جهانی برده.

  *کروش زیاد پول گرفته؟ خب شما که زمان عقد قرارداد او عضو هیات رئیسه فدراسیون بودید چرا پول زیادی به او دادید؟

  رویانیان: زیاد پول ندادید. رفته با این پول جزیره خریده. پولی نبوده که!

  *جزیرهاش را از قبل داشت.

  فتحاللهزاده: من میگویم با مربیان وطنی هم میتوانیم به جام جهانی برویم.

  *ولی نرفتیم تا حالا. ایویچ تیم ملی را به جام جهانی رساند بعد او را کنار گذاشتیم و جلال طالبی را کردیم سرمربی تیم ملی.

  فتحاللهزاده: چرا نرفتیم؟ با حشمت مهاجرانی رفتیم جام جهانی.

  *آن زمان شرایط فرق میکرد.

  رویانیان: الان بسکتبال و والیبال ما چرا اینقدر پیشرفت کرده؟ چون مربیاش ایرانی است! (میخندد)

  *آفتاب آمد دلیل آفتاب. آنجام هم ولاسکو بود که اینقدر خوب نتیجه گرفتیم. پتروویچ هم در بسکتبال خوب نتیجه گرفته.

  فتحاللهزاده: من اعتقاد دارم ما با مربی ایرانی هم میتوانیم به جام جهانی صعود کنیم.

  *بله. میتوانیم اما صعود نمیکنیم! اگر کروش آن جنگ روانی را با سرمربی کره راه نمیانداخت نمیرفتیم جام جهانی. کدام مربی تا حالا توانسته رفت و برگشت کره را ببرد؟

  فتحاللهزاده: ما به کروش اعتماد داریم و میدانیم او مربی خوبی است. اما باز هم اعتقاد دارم که ما با مربی وطنی هم میتوانیم به جام جهانی برویم.

  *آقای تاج شما حرفی ندارید در این رابطه؟ شما هم یکی از افرادی بودید که در بسته شدن قرارداد کروش نقش داشتید. شما هم فکر میکنید به کروش پول زیادی دادیم؟

  تاج: من الان اصلا نمیدانم بحث شما در مورد چیست.

  رویانیان: میشود خواهش کنم بین من و آقای تاج و آقای فتحاللهزاده اختلاف بیندازید؟

  *شما که اختلاف دارید. شما الان پایتان را از اینجا بیرون بگذارید، دوباره علیه یکدیگر مصاحبه میکنید.

  رویانیان: خب خبرنگار شما زنگ میزند میگوید یک حرفی بزن که تیترش کنیم. ما هم یک چیزی میگوییم.

  تاج: حالا من یک چیزی بگویم. راجع به آقای کروش، موضوع ساده است. نگاه ایشان به سازمان لیگ یک نگاه مثبت است و در مواقع خودش هم این موضوع اثبات شده است. پارسال آقای فتحاللهزاده یکی از مشکلات جدیاش این بود که مسابقاتشان را خیلی نزدیک به هم گذاشتیم. ما یک فشاری روی استقلال و سپاهان گذاشتیم که بیسابقه بود. چهارشنبه رفتند آسیا، بعد برگشتند در جام حذفی بازی کردند که مسابقه هم 120 دقیقه شد و بعد دوباره چهارشنبه رفتند با یک تیم عربی بازی کردند. این نشان میدهد ما به تعهدات خودمان در مقابل آقای کروش پایبند هستیم. ما 20 فروردین تیم ملی را در اختیار آقای کروش میگذاریم. شما هم دیدید که همه باشگاهها معترض بودند در مورد فشردگی مسابقات فصل قبل. ما نمیتوانیم بگوییم فصل قبل قهرمان آسیا میشدیم اما حداقل ما این فرصت را کم کردیم. این شانس را کم کردیم. وظیفه ذاتی ما حمایت از باشگاههاست ولی ما از تیم ملی حمایت کردیم.

  *اما نتیجهاش را گرفتیم.

  تاج: بله. ما در اولویتبندی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که تیم ملی مهمتر است. بسیاری از افراد حاضر در فوتبال به تیم ملی امیدوار نبودند. حتی بسیاری از شما رسانهها امیدوار به تیم ملی نبودید. بد نگاه میکردید و بد مینوشتید. میگفتید چطوری در سه بازی آخر میتوانیم 9 امتیاز بگیریم. ولی ما خوشبین بودیم.

  *واقعا خوشبین بودید؟

  تاج: بله. من در تلویزیون هم صحبت میکردم میگفتم که به تیم ملی امیدوارم.

  *ما هر 8 سال یک بار میرویم جام جهانی. اما باشگاههای آسیا را هر سال داریم. بنابراین حمایت از تیم ملی واجبتر از حمایت از باشگاهها بود.

  تاج: به هر حال ما در آن مقطع تیم ملی را انتخاب کردیم. عملا شانس را از تیمهای باشگاهی گرفتیم و دادیم به تیم ملی. رفتم به برنامه ورزش و مردم و گفتم به تیم ملی امیدوارم. من مدیرعامل سپاهان و رئیس هیات مدیره این باشگاه هم بودهام. اما شانس قهرمانی این تیم در آسیا را کم کردم. چارهای جز این هم نداشتیم. باید در آن سه مسابقهای که مانده بود، همه امکانات را در اختیار تیم ملی قرار میدادیم. بحث بعدی ما نگاه فعلیمان است. ما الان با آقای کروش یک مشکل مشترک داریم و آن هم جام باشگاههای آسیاست. استقلال در دو مرحله در جام باشگاههای آسیا حضور دارد. یکی در این فصلی که در آن هستیم یکی هم فصل آیندهاش. بنابراین برای استقلال فاصلهها کوتاهتر میشود. ما هم چارهای جز این نداریم. شما فکر کنید یک باشگاهی که مدعی هم هست، چند بازی عقب مانده داشته باشد. آن وقت آن لیگ را چطوری میشود تمام کرد؟ الان میگویم راه حل ما چیست برای این موضوع. دومین موضوع اولویت استفاده از بازیکنان در جام باشگاههای آسیا برعهده سازمان لیگ نیست. برعهده فدراسیون فوتبال است. آقای کروش هم میگوید از این دو راه، یکی را انتخاب کنید. یا جام باشگاههای آسیا، یا جام جهانی. ما اصلا با آقای کروش اختلافی نداریم. باید یکی از دو راه را انتخاب کنیم. اول اینکه باید جام حذفی برگزار شود. کروش هم نمیگوید جام حذفی برگزار نشود. فقط میگوید فاصلهها باید اینقدر باشد که بتوانیم جام حذفی را برگزار کنیم. اگر جام حذفی برگزار نشود، منطقی پشت آن نیست. برنامه نود پارسال نظرسنجی کرد که نتیجهاش این بود که بیش از 80 درصد مردم میگفتند باید جام حذفی برگزار شود.

  رویانیان: شما همه با هم موافق هستید. ولی راهکار مناسب ارائه نمیدهید.

  *الان مشکل اینجاست که آقای فتحاللهزاده بازیکنانش را به تیم ملی نمیدهد.

  رویانیان: اجازه بدهید. الان چرا آقای فتحاللهزاده هم باید در جام حذفی باشد، هم در لیگ، هم در آسیا، هم باید به تیم ملی هم بازیکن بدهد. مگر قانون الهی است؟ اصلا در قانون جام حذفی امسال تاکید کنید که این چهار تا تیم نباید حضور داشته باشند. پرسپولیس را هم بگذارید کنار این تیمها که نگویند من به نفع خودم حرف میزنم.

  تاج: یعنی چی؟

  رویانیان: یعنی چی ندارد. شما تیمهای دیگر را بیاورید در جام حذفی که یک شانسی هم برای قهرمانی آنها ایجاد شود. شما هم میخواهید جواب استقلال را بدهید، هم با سپاهان و پرسپولیس و تراکتورسازی رفیق باشید، همه را هم نگه دارید، تیم ملی را هم نگه دارید. اینطوری نمیشود. شما تاکید کن که این 5-6 تا تیم حق ندارند در جام حذفی امسال شرکت کنند چون بیشترین بازیکن تیم ملی را در اختیار دارند. دور را بدهید به تیمهای دیگر. به تیمهای لیگ یکی و بقیه تیمها. مگر چند سال یک بار میرویم جام جهانی؟ ما امسال هم لیگ داریم، هم جام حذفی، هم آسیا، هم جام جهانی. خب آدم باید هر کدام که مهمتر است را انتخاب کند. آدم باید جام جهانی که نقد است را انتخاب کند، نه قهرمانی آسیا که شاید 30 سال دیگر هم به دستمان نرسد.

  تاج: پارسال دیدید که جام حذفی از وسط لیگ شروع شد و مردم هم راضی بودند. اینکه بگوییم جام حذفی بدون 4 تیم برگزار شود ساده است اما باشگاهها و مربیانشان، جام حذفی را یک فرصت برای رفتن به آسیا میدانند و قبول نمیکنند که در جام حذفی نباشند. اگر آنها انصراف بدهند، آن وقت میشود چنین کاری کرد.

  *پرسپولیس که در آسیا نیست. میشود فقط در مورد استقلال این کار را کرد؟

  فتحاللهزاده: من راهکار را پیدا کردم. قرار است فصل آینده به این مشکلات برسیم. ما فصل که تمام شود دیگر با ملیپوش قرارداد نمیبندیم.

  تاج: پرسپولیس امسال در لیگ قهرمانان آسیا نیست. چون نیست، این مشکل را ندارند. ولی تراکتورسازی این مشکل را دارد. اصلا دادن بازیکن به لیگ قهرمانان آسیا مشکل سازمان لیگ نیست. ولی آقای کروش نگاهش این است که چون ما پارسال این کار را کردیم، امسال هم از تیم ملی حمایت کنیم.

  *الان شما میخواهید لیگ برتر 20 فروردین تمام شود؟

  رویانیان: کروش میگوید لیگ را ادامه بدهید تا بازیکنان در جریان لیگ باشند.

  تاج: من میگویم بیستم باید لیگ تمام شود.

  رویانیان: چرا باید بیستم تمام کنیم؟

  فتحاللهزاده: آقای رویانیان ما خودمان بازیها را ادامه میدهیم! (میخندد)

  تاج: ما باید از فیفا دی استفاده کنیم. سازمان لیگ هم تمام فیفا دیها را رها کرده. ما اردوی پرتغال را رها کرده بودیم اما تا دیدیم نشد، به جایش مسابقه برگزار کردیم. ما جای خالی مسابقات تیم ملی را در برنامه دیدهایم. جو حاضر برای تیم ملی خیلی هم مثبت است. این دعواها ممکن است همه جای دنیا وجود داشته باشد.

  *اخیرا مورینیو هم انتقاد کرده و گفته که 13 تا بازیکنش در تیم ملی هستند. اصلا تیمهای بزرگ نمیگویند فیفا دی، میگویند ویروس فیفا.

  بله این مشکلات همه جا هست. چیزی نیست که بگوییم فقط در ایران است. ما اگر این کار را انجام دهیم، نزدیک به 50 روز قبل از فرصت فیفا، لیگ را تمام کردهایم. اتفاقا کروش هم میگوید سازمان لیگ کار خوبی میکند. ولی میگوید من اگر قرار باشد لیگ را داشته باشم اما ملیپوشانم را نداشته باشد، خودش یک معضل است. حالا باید اردو برگزار کند.

  *آقای تاج اصرار شما بر اینکه لیگ باید بیستم تمام شود برای چیست؟

  تاج: درخواست آقای کروش این است که یک اردوی مفصل با بازیکنانش داشته باشد که بتواند از نظر بدنی روی آنها کار کند. اگر ما میگوییم بیستم باید تمام شود، فشاری روی باشگاهها نیست.

  رویانیان: اگر اینطوری شود که دیگر کروش بازیکن ندارد. اگر لیگ ادامه داشته باشد، بازیکن در دور مسابقات میماند. شما بیستم لیگ را تمام کن. بازیکن من میرود مرخصی. فکر باشگاه بعدی است. میتواند اینطوری در تیم ملی بازی کند؟ چرا باید در یک سالی که بازی جام جهانی و بازی آسیایی و لیگ و جام حذفی با هم برگزار میشود، چرا باید این تصمیم را بگیریم. باید موضع شفاف اعلام کنیم که میخواهیم تیم ملی ما در جام جهانی نقش ایفا کند یا نه. اگر میخواهیم، باید کمک کنیم. چرا باید آقای فتحاللهزاده و آقای رحیمی حتما در جام جذفی امسال شرکت کنند؟ میگویید من از فوتبال سر در نمیآورم، باشد. قبول میکنم. واقعا سر در نمیآورم. چون هنوز نمیدانم در فوتبال میشود برنامه داشت و مدیریت کرد یا نه. اگر جایی بشود برنامه داشت، من میفهمم اما در فوتبال برنامه نداریم. عذرخواهی میکنم. من که این حرف را میزنم آقای تاج را به عنوان یک انسان برجسته، مدیر و توانا قبول دارم. من مدیریت آقای تاج را قبول دارم. ولی انتقاد میکنم به بیبرنامگی همهمان. به اینکه رئیس فدراسیون ما این قدرت را ندارد که ما را بخواهد و بگوید تیم ملی برای ایران است و ایران باید برود در جام جهانی و فوتبال خودش را به همه معرفی کند. من اگر جای کفاشیان بودم قطعا این کار را میکردم. اگر من رئیس سازمان لیگ بودم قطعا جام حذفی را برای چند تا باشگاه تعطیل میکردم چون امسال بهترین فضا ایجاد شده برای باشگاههایی که ضعیفتر هستند. اصلا چرا استقلال و تراکتور و فولاد در جام حذفی باشند؟ وقتی دارند در آسیا بازی میکنند و در لیگ هم هستند و بازیکن ملیپوش هم دارند، نمیشود همه را نگه داشت.

  *کروش سه تا اردوی 15 روزه به علاوه سه تا 7 روز استراحت برای بازیکنانش در نظر گرفته و حرفش این است که آن 7 روز استراحت بین اردوها ، بسیار مهمتر از خود اردوهاست. یعنی از روزی که لیگ تمام میشود بازیکنان 8 روز میروند استراحت. 29 فروردین وارد اردو میشوند. 15 روز خارج از کشور اردو دارند و برمیگردند. 7 روز میروند خانه. کروش میگوید وقتی دو ماه لیگ را تعطیل میکنید و هیچ بازی دیگری هم نیست، فوتبال شما ضربه میخورد. اینطوری من بازیکنانم را در اختیار دارم اما من 30 تا بازیکن دارم. شما 330 تا بازیکن دیگر دارید. میگوید بیایید با آن 330 تا بازیکن دیگر، در آن 60 روز بیایید بدون ملیپوشان جام حذفی را برگزار کنید. هیچ ایرادی هم ندارد که تیمهای استقلال و سپاهان، تیمهای امید خود را به جام حذفی بفرستند.

  تاج: پارسال هم که این همه فشار وجود داشت، ما از آقای کروش دفاع کردیم.

  رویانیان: من خواهش میکنم منطقتان را عوض کنید. شما وقتی با یک پدیده جدیدی روبرو میشوید، اگر بخواهید روی منطق و روال عادی خودتان حرکت کنید، این بیمنطقی است. شما باید برای هر اتفاقی یک فرمول درست کنید. این منطق است. وقتی باید در آسیا و جام جهانی و لیگ و جام حذفی بازی کنیم، منطق حکم میکند همه برنامههای سال گذشته را بگذاریم کنار و اصلا یک برنامه جدید درست کنیم. اصلا منطق این است. ما از چه اصولی دفاع میکنیم؟ اصول این است که شما درجا برنامههایت را برای انجام یک کار درست، عوض کنی.

  *ما باید برویم به جام جهانی و با تیمهایی بازی کنیم که بازیکنانشان 13 - 14 کیلومتر میدوند. در حالی که بازیکنان ما 5-6 کیلومتر میدوند. کروش میگوید برای اینکه تیم ملی را سر موعد مقرر به من بدهید یک ایثار ملی نیاز است.

  تاج: ما حرف خودمان را میزنیم و به برنامههای کروش اهمیت میدهیم. ما اگر تا حالا تغییری هم در مسابقات داشتیم، تغییر ساعت بوده نه تغییر روز بازی. ما امسال هم برنامه داده بودیم برای مسابقات اما با لغو اردوی پرتغال، مجبور شدیم سه هفته مسابقات را زودتر دنبال کنیم. در مورد تیم ملی هم باید بگویم تمام کردن لیگ در تاریخ 20 فروردین تمام مزایای ممکن را ندارد، اما با این حال بهترین تاریخ برای تمام کردن لیگ همین 20 فروردین است. اینطوری بازیکنان 50 روز زودتر در اختیار کروش قرار میگیرند.

  *میشود بعد از این تاریخ جام حذفی را بدون ملیپوشان برگزار کرد.

  تاج: بله. ولی تنها مشکلی که میماند، جلسهای است که با مدیران لیگ برتری داریم. جای این صحبتها در آن جلسه است نه در این جلسه.

  رویانیان: اتفاقا این حرفها را باید همین جا بزنیم که فضا باز شود و روی آن فکر کنند.

  فتحاللهزاده: این بحث، بحث فنی است. فکر میکنم این موضوع باید در حضور آقایان دایی و قلعهنویی که سرمربیان تیمهای ما هستند بررسی شود.

  *البته این بحث تشکیلاتی است. مدیر برای باشگاه تصمیم میگیرد.

  فتحاللهزاده: نه. من نمیتوانم تصمیم بگیرم. مربی باید در مورد این ماجرا تصمیم بگیرد.

  رویانیان: آقای تاج اصلا استقلال امسال نباید در جام حذفی شرکت کند. حالا اگر هم میخواهد در جام حذفی شرکت کند، بدون ملیپوشانش شرکت کند. این تصمیم خوبی است.

  تاج: ما اگر به کروش فرصت بدهیم، یعنی به فوتبال کشورمان فرصت دادهایم. البته ما فرصتی که به کروش دادیم را به دایی ندادیم. دایی در دور قبل از 3 بازی باید 7 امتیاز میگرفت که به جام جهانی برود. یا به قلعهنویی در جریان پنالتیها، دیگر این فرصت را به او ندادیم.

  رویانیان: حالا به آنها فرصت ندادیم، کار اشتباهی بوده. ولی الان که یک فرصت دیگر داریم را نباید از دست بدهیم. الان جام جهانی را داریم و کروش هم سرمربی ماست.

  تاج: همه باید به تیم ملی کمک کنند. هیچ کسی نمیتواند به تیم ملی کمک نکند. ولی اگر بخواهیم لیگ را له کنیم دیگر منطقی پشت این کار نیست.

  رویانیان: من چند روز قبل با آقای کروش صحبت کردم. گفتم چرا به آقای تاج اهانت کردید و گفتید راننده سازمان لیگ برنامه لیگ را نوشته؟ گفتم آقای تاج یک شخصیتی است در فوتبال ما. کروش برای من 45 دقیقه توضیح داد. گفت منظور من آقای تاج نبوده و قبول دارم ایشان آدم متفکری است. کروش برنامههایش را برای من گفت و واقعا قانع شدم. میدانست من زیاد فوتبالی نیستم و به زبان غیر فوتبالی برایم گفت. حالا من شکسته نفسی میکنم شما هم دائم سرتان را به نشانه تایید اینکه من فوتبالی نیستم تکان ندهید. (میخندد)

  تاج: راست میگوید. هرچیزی هم که میگوید شما سرتان را تکان میدهید!

  رویانیان: تازه خوششان هم میآید که میگویم فوتبالی نیستم. خلاصه کروش برای من تشریح کرد و من واقعا فهمیدم که برنامههایش خوب است. کروش الان مهم نیست. الان تیم ملی مهم است که ما باید تمام قد از آن حمایت و دفاع کنیم. به آقای تاج هم میگویم هیچ نترسد از اینکه یک تصمیم قاطع به نفع تیم ملی و به ضرر باشگاهها بگیرد.


 2. 3 کاربر مقابل از صادق مالمیر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Behroozz (24th September 2013), Love2013 (24th September 2013), Terminator2731 (24th September 2013)

 3. #2


  محل سکونت
  خــونـــمـــون !
  نام واقعی
  بــهــــــــــــــــــروز
  استاتوس
  عاقا اصا ما بــــــــــــد :))
  شغل و حرفه
  درس خـونـدن !
  بازیکن محبوب
  Alireza Haghighi
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Portugal
  نوشته ها
  2,935
  تشکر
  6,561
  تشکر شده 4,597 بار در 1,697 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 63 تاپیک
  چقد زیاد بود
  کی این همه رو میخونه
  . . .

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا