ستاد برگزاري مسابقات واليبال قهرماني آسيا، برنامه اين رقابت ها را يک بار ديگر تغيير داد تا تيم ملي ايران به جاي ساعت 15:30 در ساعت 11:30 به مصاف عراق برود.

در حالي که برنامه مسابقات مرحله دوم رقابت هاي قهرماني آسيا از قبل اعلام شده بود، اماراتي ها براي چندمين بار بي نظمي خود را در برگزاري اين رقابت ها نشان داده و يک بار ديگر برنامه مسابقات را تغيير دادند.

به گزارش ايرنا، بر اساس برنامه جديدي که دقايقي پيش در اختيار سرپرستان تيم هاي شرکت کننده در اين رقابت ها قرار گرفت، ساعت مسابقه تيم هاي ايران و عراق در روز نخست مرحله دوم از 15:30 به 11:30 و ساعت ديدار ايران و کره جنوبي در روز دوم مرحله دوم از ساعت 18 به 13:30 تغيير کرد.

بر اساس برنامه قبلي، قرار بود اين دو مسابقه در سالن النصر برگزار شود اما مکان دو ديدار ايران با عراق و کره جنوبي نيز به سالن حمدان تغيير يافت.

امير خوش خبر سرپرست تيم ملي واليبال ايران اعتراض خود را نسبت به تغيير اين برنامه به مسؤولان برگزاري مسابقات و کنفدراسيون واليبال آسيا اعلام کرده و قرار است امشب در جلسه اي به اين موضوع رسيدگي شود اما بعيد به نظر مي رسد اين اعتراض به نتيجه برسد.

در مرحله دوم هفدهمين دوره مسابقات قهرماني آسيا، 16 تيم راه يافته در چهار گروه به مصاف هم مي روند.

گروه بندي اين مرحله از رقابت ها به اين شرح است:

گروه I: امارات، تايلند، ازبکستان و لبنان

گروه J: قطر، هند، استراليا و بحرين

گروه K: ايران، کره جنوبي، عراق و قزاقستان

گروه L: ژاپن، سريلانکا، چين و چين تايپه

در اين مرحله از مسابقات، نتايجي که تيم ها در بازي هاي رو در روي مرحله مقدماتي به دست آورده اند نيز محاسبه مي شود.

تيم هاي ميانمار، کويت، عربستان، عمان و افغانستان نيز براي کسب رتبه هاي هفدهم تا بيست و يکم به ميدان مي روند.

برنامه جديد مسابقات مرحله دوم هفدهمين دوره مسابقات قهرماني آسيا به شرح زير است (ساعت ها به وقت تهران):

سه شنبه نهم مهر:

ساعت 11:30 ايران – عراق – سالن حمدان

ساعت 11:30 تايلند – ازبکستان – سالن النصر

ساعت 13:30 قزاقستان – کره جنوبي – سالن حمدان

ساعت 13:30 هند – استراليا – سالن النصر

ساعت 15:30 چين – سريلانکا – سالن حمدان

ساعت 15:30 قطر – بحرين – سالن النصر

ساعت 17:30 امارات - لبنان – سالن حمدان

ساعت 17:30 چين تايپه – ژاپن – سالن النصر

چهارشنبه دهم مهر:

ساعت 11:30 قزاقستان - عراق – سالن حمدان

ساعت 11:30 هند – بحرين – سالن النصر

ساعت 13:30 ايران – کره جنوبي – سالن حمدان

ساعت 13:30 قطر – استراليا – سالن النصر

ساعت 15:30 چين – ژاپن – سالن حمدان

ساعت 15:30 ازبکستان - لبنان – سالن النصر

ساعت 17:30 امارات – تايلند – سالن حمدان

ساعت 17:30 چين تايپه – سريلانکا – سالن النصر

اين تيم ها پس از يک روز استراحت، در روزهاي جمعه، شنبه و يکشنبه در مراحل يک چهارم نهايي، نيمه نهايي و فينال به ميدان مي روند.

برنامه مسابقات تيم هايي که بايد براي تعيين رتبه هاي هفدهم تا بيست و يکم به ميدان بروند نيز به اين شرح است:

چهارشنبه نهم مهر:

ساعت 9:30 عربستان – عمان

جمعه يازدهم مهر:

ساعت 9:30 افغانستان – ميانمار

ساعت 9:30 کويت – برنده مسابقه عربستان و عمان

بازنده مسابقه تيم هاي عربستان و عمان در رده بيست و يکم اين دوره از رقابت ها قرار مي گيرد.