عوامل ناپاک شدن فوتبال از نگاه رويانيان
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: عوامل ناپاک شدن فوتبال از نگاه رويانيان

 1. #1


  محل سکونت
  ناکجا آباد
  نام واقعی
  iman
  استاتوس
  پرسپولیس جونمه ؛قرمز خونمه
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Argentina
  نوشته ها
  583
  تشکر
  290
  تشکر شده 1,142 بار در 322 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک

  عوامل ناپاک شدن فوتبال از نگاه رويانيان

  عوامل ناپاک شدن فوتبال از نگاه رويانيان


  مديرعامل باشگاه پرسپوليس تاکيد کرد کليد فوتبال پاک و مبارزه با فساد در فوتبال تفاهم همه اعضاي خانواده بزرگ فوتبال به سمت اصلاح اين رشته است.

  محمد رويانيان در گفتوگو با سايت رسمي باشگاه پرسپوليس درباره مباحث اخير مطرح شده در جامعه فوتبال درباره ريشه کن کردن فساد در فوتبال و اصلاح آن گفت: بدون ترديد زماني که نسبت به قضاوت داور بازي پرسپوليس و سپاهان اعتراض و مباحثي را مطرح کرديم پيش بيني آن را نمي کرديم که چنين جرياني به وجود آمده و بحث مبارزه با فساد در فوتبال، پاکسازي فوتبال و مسائل اين چنيني که اين روزها از سوي اهالي فوتبال در رسانهها مطرح شده به راه بيفتد.به اعتقاد بنده بروز برخي اتفاقات ناخوشايند در فوتبال و ناپاکي ها علل و عواملي دارد که بنده به طور خلاصه آن را به پنج موضوع اختصاص مي دهم:

  * وجود نظام دلالي: متاسفانه ساختار فوتبال کشورمان در اين سالها به گونه اي شده که بحث دلالي ريشه پيدا کرده و به ارکان فوتبال آسيب مي زند. اين موضوع خيلي ها را آلوده کرده و خيلي ها را هم قرباني و آسيبهاي بسيار زياد و غيرقابل کتماني به فوتبال کشور وارد کرده است. متاسفانه فوتبال کشورمان از اين لحاظ اشکالات عديده اي دارد و از زماني که نقش پول در فوتبال ايران بيشتر شد نقش دلاليسم نيز زيادتر و گسترده تر شد.

  * شرط بندي در فوتبال: متاسفانه سامانههاي شرط بندي و بنگاههاي مخفي شرط بندي زيادي در فوتبال کشورمان به وجود آمده و در فوتبال رخنه کرده و آسيبهاي زيادي را به فوتبال پاک وارد کرده است. بر اساس گزارشهايي که دريافت و به کميسيون اصل نود مجلس نيز تقديم کردم بيش از 2000 سايت شرط بندي وجود داشته که پليس با تلاش هاي زياد 500 سايت را مسدود و عوامل آن را دستگير کرده و تعداد زيادي از عوامل تاثيرگذار در اين قضيه مورد بازجويي قرار گرفته و احکامي براي آنها صادر شده است. بحث شرط بندي در فوتبال ايران موضوعي بسيار خطرناک است که بايد مقابله بسيار جدي و ريشهاي با آن شود و جلوي اين پديده که در سالهاي اخير رشد خيره کنندهاي داشته بايد به طور ريشهاي گرفته شود.

  * عدم نظارت بر فوتبال پايه و ليگ يک و دو: نبود مقررات و ضوابط بر نحوه تاسيس تيم ها و چگونگي فعاليت آنها در فوتبال پايه ، ليگ يک و دسته دوم باشگاه هاي کشور و عدم نظارت صحيح و کنترل قوي موجب شده تا در رده هاي پاييني فوتبال که کمتر مورد نوجه رسانه ها و اقشار جامعه است اتفاقات ناخوشايندي رخ دهد به گونه اي که عوامل فوتبال اعم از مدير، مربي، بازيکن، داور و ساير عوامل به واسطه عدم نظارت و کنترل و برخورد با ناپاکي ها در سطح پايين تر مواجه مي شوند و به نوعي با آن خو گرفته و اين ناپاکي ها به طور اتوماتيک وار به فوتبال سطح اول کشور سرايت مي کند.

  * سحر و جادو: يک سري جادوگر ، ساحر، رمال، پيش بين، دعانويس و ... در اين سال ها که پول نقش بيشتري در فوتبال ايران پيدا کرده توانسته اند به نظام فوتبال ايران رسوخ کرده و به نوعي در فوتبال ايران فعاليت کنند. آنها مي روند و مي بينند که کدام تيم، بازيکن ، مدير، مربي و... دچار مشکل و بحران شده و سعي مي کنند از اين شرايط استفاده کرده و القا کنند که عوامل فوتبال با توسل به اين مسائل مي توانند از بحران خارج شده و به توفيقاتي دست يابند. اين نيز موضوعي است که بارها در رسانه ها اخباري پيرامون آن ديده ، شنيده و خوانده ايم و ضرورت دارد که با اين پديده کثيف نيز برخوردي جدي صورت گيرد.

  * مدارا با متخلفان و فساد در سايه بي اعتمادي: متاسفانه به واسطه از بين رفتن اعتماد بين باشگاه ها، مديران، مربيان، بازيکنان، فدراسيون فوتبال و کميته هاي وابسته به آن و در سايه مدارا کردن و برخوردهاي سطحي ، ضعيف و ناچيز با متخلفان شاهد گسترش بداخلاقي ها و تخلفات هستيم. بي اعتمادي و از بين رفتن آن به طور طبيعي فساد را به دنبال خود مي آورد و وقتي به اين عوامل فوتبال اعتماد وجود نداشته باشد به جاي اينکه گزارشات به نهادهاي ذيربط داده شود عوامل فوتبال مي آيند و فرياد مي زنند که فوتبال ناپاک است در حالي که شايد ناپاکي موجود در آن سطحي نباشد که در اظهارنظر ها مي بينيم و مي خوانيم.

  به طور کلي بايد با متخلفان و بداخلاقي ها برخوردهاي قوي تر و جدي تري صورت پذيرد و در سايه برخوردهاي محکم و ريشه اي مي توان نظام دلاليسم ، بحث شرط بندي ، سحر و جادو و... را از بين برد و با نظارت بر فوتبال پايه و ليگ هاي دسته هاي پايين تر و کنترل قوي تر فوتبال پايه و زيرساخت فوتبال کشور را اصلاح کرد تا به گونه اي نباشد که يادآور آن مثل معروف باشد که مي گويند خشت اول چون نهد معمار کج، تا ثريا مي رود ديوار کج.

  رويانيان در ادامه گفت: در مجموع ناگفته نماند گردش مالي فراوان و وارد شدن غيرصحيح و غيراصولي پول در فوتبال زمينه هاي بروز و ظهور اين مسائل را فراهم کرده و ناخودآگاه فساد را با خود آورده است. توصيه مي کنم در اين وضعيت موجود بيايم و به جاي تخريب همديگر، به هم تاختن و موضع گرفتن، توجيه کردن، ادامه دادن منازعات، چاپلوسي، خودشيريني و مدارا کردن براي فوتبال پاک قيام کرده و بدانيم کليد فوتبال پاک و اصلاح کليه امور فوتبال و مبارزه با فوتبال در اين است که همه اعضاي خانواده بزرگ فوتبال در سايه تفاهم و همدلي همه جانبه با عزمي جدي به دنبال پاکسازي در فوتبال باشيم.

  وي افزود: معتقدم وقتي تفاهم و همدلي وجود نداشته باشد و اختلافات و تخريب ها و مدارا کردنها جاي خود را به عزمي جدي ندهد نمي توانيم شاهد روزي باشيم که تداعي کننده آغازي براي اصلاح فوتبال باشد. اين فوتبال بايد اصلاح شود و کليد اين فوتبال پاک چيزي نيست جز تفاهم همه جانبه و عزمي جدي. در اين ميان بايد از رسانه ها تقدير و تشکر کرد که در اين مدت با جديت به عنوان وجدان بيدار جامعه تمامي مسائل را رصد کرده و از همه زوايا به آن پرداخته و توانسته اند رمزگشاي هاي زيادي کرده و اهالي فوتبال را هوشيار نمايند.

  مديرعامل پرسپوليس تصريح کرد: اين را هم بگويم که برخي افراد و گروه ها در بدنه فوتبال کشور تلاش کرده و سعي داشته و دارند تا بتوانند از طريق رسانه ها به نفع خود استفاده ابزاري کرده و بتوانند بر تخلفات خود سرپوش گذاشته و يا اقدام به پيشبرد اهداف خود نمايند که در اين ميان با هوشياري عوامل رسانهاي توفيق چندان و خاصي پيدا نکرده اند و ترديدي نيست که سردبيران رسانههاي ورزشي نيز ميبايست نسبت به اين مسائل حساسيت بيشتري به خرج داده وبا هوشياري بيشتر با اين مسائل مبارزه نمايند تا کسي به خود اجازه ندهد که به دنبال استفاده ابزاري از رسانه ها باشد.

  رويانيان تاکيد کرد: بايد گفت رسانه ها در اين هفته ها در پرداختن به بحث ناپاکي ها و فساد سنگ تمام گذاشته اند و به نوعي مو را از ماست بيرون کشيده و نسبت به خيلي از اهالي فوتبال گام هاي بيشتري برداشته اند که جا دارد به آنها تبريک بگوييم. همچنين لازم است تاکيد کنم که جامعه داوري کشورمان به طور کلي و عمومي جامعه اي پاک ، شريف و سالم است و تخلف يک يا چند نفر نمي تواند به هيچ عنوان خدشه اي به سلامت قشر زحمت کش و مظلوم داوري وارد نمايد کما اينکه ناپاکي و تخلف در هر قشري از جامعه فوتبال مي تواند وجود داشته باشد که در اين زمينه نيز همواره اخباري شنيده و خوانده ايم. در مجموع اميدوارم بدانيم که کليد فوتبال پاک و اصلاح فوتبال چيزي نيست جز کنار گذاشتن اختلافات و عزمي جدي براي مبارزه با فساد در سايه تفاهم همه جانبه و همدلي.


 2. 2 کاربر مقابل از EIMAN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  *sir amirhossein* (9th October 2013), Behroozz (9th October 2013)

 3. #2


  محل سکونت
  خــونـــمـــون !
  نام واقعی
  بــهــــــــــــــــــروز
  استاتوس
  عاقا اصا ما بــــــــــــد :))
  شغل و حرفه
  درس خـونـدن !
  بازیکن محبوب
  Alireza Haghighi
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Portugal
  نوشته ها
  2,935
  تشکر
  6,561
  تشکر شده 4,597 بار در 1,697 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 63 تاپیک
  امیدوارم ناپاکیا و اینا همه از فوتبال دور بشه
  . . .

 4. کاربر مقابل از Behroozz عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  *sir amirhossein* (9th October 2013)

 5. #3


  محل سکونت
  تهران،شهریار
  نام واقعی
  amirhossein
  استاتوس
  آنچه ما کردیم با خود هیچ نابینا نکرد در میان خانه گم کردیم، صاحب خانه را ...
  شغل و حرفه
  شهرداری شهریار مشغولم
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Germany
  نوشته ها
  7,494
  تشکر
  5,818
  تشکر شده 21,310 بار در 6,701 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 50 تاپیک
  امید وارم یه روز لیگمون از این کثافت بازی های تبانی پاک شه

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا