کشور کوچکی که تا چند سال قبل به خاطر شکلات، زنان تنیسور، ژان کلود فن دام و تن تن شناخته می شد، حالا با ستاره های جوان فوتبالش مورد توجه است
سایت گل- هنوز مرحله مقدماتی جام جهانی به پایان نرسیده و صحبت از مدعیان قهرمانی در رقابت هایی که 9 ماه دیگر برگزار خواهد شد، شاید خیلی زود باشد اما اگر مدعیان سنتی را کنار بگذاریم، یک قدرت نوظهور در جام خواهد بود که اصلا نباید آن را دست کم گرفت. بلژیک که امشب صعودش را به جام جهانی قطعی کرد، می تواند پدیده برزیل 2014 و حتی یکی از 5 مدعی جدی قهرمانی باشد.
شاید بتواند بلژیک فعلی را با بوروسیا دورتموند مقایسه کرد. برای سال ها خیلی از فوتبال دوستان حتی نام یک ستاره از فوتبال بلژیک را هم نمی دانستند. در واقع برای سال ها معروف ترین فوتبالیست بلژیکی بازیکنی بود که نه به خاطر درخشش در میدان، که به خاطر یک دعوای حقوقی و ایجاد یک قانون جدید فوتبال، به شهرت رسیده بود: ژان مارک بوسمن. اما اکنون بسیاری از باشگاه های بزرگ و سرشناس اروپایی، حداقل یک بازیکن بلژیکی را در ترکیب اصلی دارند.
تیبو کورتوا، دروازه بان چلسی که این فصل برای سومین سال پیاپی به طور قرضی برای اتلتیکو مادرید بازی می کند، را بسیاری یکی از بهترین دروازه بان های دنیا می دانند. ونسان کمپانی، کاپیتان منچسترسیتی، یکی از بهترین مدافعان میانی دنیاست. یان فرتونگن در تاتنهام خود را به عنوان یکی از بهترین مدافعان فوتبال اروپا معرفی کرد، به طوری که باشگاه بارسا در همین تابستان گذشته به دنبال به خدمت گرفتن او بود. درخشش روملو لوکاکو در رقابت های این فصل در اورتون باعث شد تا تصمیم ژوزه مورینیو برای قرض دادن او، احمقانه به نظر برسد. ادن آزارد در اولین فصل حضورش در لیگ برتر به اندازه ای خوب کار کرد که یکی از نامزدهای عنوان بهترین بازیکن فصل رقابت ها شد. دنیل فن بویتن در 35 سالگی، هفتمین فصل حضورش در بایرن مونیخ را سپری می کند. کریستین بنتکه که یکی از بهترین مهاجمان جوان لیگ برتر است. مارونه فلینی و سیمون مینوله بزرگترین خرید های منچستریونایتد و لیورپول در تابستان بودند و توماس فرمائلن، کاپیتان اول آرسنال است.