سرمربي تيم واليبال کاله آمل گفت: نخستين هدف ما حضور در مرحله نيمه نهايي مسابقات واليبال جام باشگاههاي جهان است.

به نقل از سايت فدراسيون جهاني واليبال، تيم واليبال ترنتينو دياتک به فاصله 3 روز پس از فتح جام سوپرکاپ ايتاليا به برزيل آمده تا از عنوان قهرماني باشگاههاي جهان دفاع کند. روبرتو سرنيوتي، سرمربي تيم ترنتينو بسيار خوش بين است که تيمش يک بار ديگر قهرمان جهان شده و نوار قهرمانيهاي شاگردانش قطع نشود. تيمهاي ايتاليايي در هر 8 دوره برگزاري اين مسابقات صاحب جام قهرماني شدهاند که 4 بار آن توسط ترنتينو بوده است.

سرنيوتي خاطر نشان کرد: ما به خوبي ميدانيم که امسال کار سختي پيش رو داريم چون تيمها خود را بازسازي کردهاند. ما بايد بازي به بازي پيش برويم و اولين هدفمان رسيدن به نيمه نهايي به عنوان سرگروه است. ما همه ميخواهيم که قهرماني سال گذشته را تکرار کنيم و به همين خاطر بهترين بازيهاي خود را ارائه خواهيم داد.

يکي از تيمهايي که ميتواند قهرماني ترنتينو را به خطر بيندازد، سادا کروزيرو برزيل است که توسط مارسلو مندس آرژانتيني هدايت ميشود. آنها سال قبل در دوحه به مقام دوم مسابقات باشگاههاي جهان رسيدند. مندس اظهار داشت: ما ميدانيم که مسابقات سختي پيش رو داريم ولي هدفمان تغيير نکرده است و ميخواهيم، قهرمان شويم. تيمهاي قدرتمندي در برزيل حضور دارند ولي ما به اندازهاي تمرين کردهايم که در فينال حاضر باشيم. ما هميشه مقابل تماشاگران خودي، خوب بازي کردهايم و حالا در شهر خودمان ميزبان قهرمانان قارههاي ديگر هستيم.

تيم ملي ايران به تازگي براي دومين بار متوالي به مقام قهرماني آسيا رسيد و حالا تيم کاله به عنوان نماينده ايران، يک خطر بالقوه براي ساير تيمها به حساب ميآيد. بهروز عطايي سرمربي کاله هم گفت: پيشرفت واليبال ايران در 2 سال گذشته خيلي خوب بوده است. نخستين هدف ما حضور در مرحله نيمه نهايي است، چون تيم ما نسبت به مسابقات قهرماني آسيا تغييراتي داشته و تعدادي از بازيکنان ما هم به همراه تيم زير 23 سال ايران در مسابقات جهاني حاضر بودند. بنابراين تمرينات خوبي را پشت سر نگذاشتيم.

برنامه بازيهاي کاله:

سه شنبه 23 مهرماه 92

ترنتينو ايتاليا - کاله ايران، ساعت 20:30 به وقت تهران

يوپي سي ان آرژانيتن - پاناسونيک ژاپن

چهارشنبه 24 مهرماه 92

کاله ايران - پاناسونيک ژاپن، ساعت 20:30 به وقت تهران

پنج شنبه 25 مهرماه 92

ترنتينو ايتاليا - يو پي سي ان آرژانتين

جمعه 26 مهرماه 92

کاله ايران - يوپي سي ان از آرژانيتن، ساعت 20:30 به وقت تهران

ترنتينو ايتاليا - پاناسونيک ژاپن