مظلومی اندازه دانشش حرف بزند
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: مظلومی اندازه دانشش حرف بزند

نام واقعی
    Nader
    استاتوس
    من ازت معجزه میخوام..................
    شغل و حرفه
    میگن کارمند
    بازیکن محبوب
    daie
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | England
    تشکر شده 4,127 بار در 1,873 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک

مظلومی اندازه دانشش حرف بزند

اصغر شرفي : مظلومي اندازه تحصيلات و دانشش حرف مي زند! / دست مايلي كهن به گوشت نمي رسد مي گويد گنديده! /زبان زنده دنيا انگليسي است نه فارسي

سايت گل - دعوت بازيكنان دورگه به تيم ملي ايران انتقاد مربياني چون پرويز مظلومي و محمد مايلي كهن را به دنبال داشته.

مظلومي معتقد است وقتي يك بازيكن بلد نيست فارسي حرف بزند چرا بايد به تيم ملي دعوت شود. اصغر شرفي در مصاحبه با سايت گل جواب اين انتقادها را مي دهد:
    _ حتما شنيديد كه بعد از دعوت از بيت آشور به تيم ملي خيلي ها انتقاد كردند و گفتند چرا او كه فارسي بلد نيست دعوت شده. شما چه نظري داريد در اين مورد؟
    من فكر مي كنم مليت را كسي به كسي نمي دهد. وقتي كسي اعتراف مي كند ايراني است ديگر كسي نبايد در مورد مليتش صحبت كند. وقتي يك جواني افتخار مي كند به ايراني بودن ديگر چه ايرادي دارد كه به تيم ملي دعوت شود؟ معلوم است كسي كه از بچگي به كشوري ديگر رفته نمي تواند فارسي حرف بزند. اين همه بازيكن لژيونر داريم كه در اروپا بازي مي كنند. آيا آنها هم زبان آن كشور را مي دانند و بلدند حرف بزنند؟
    _ اما آنها به اروپا مي روند تا در تيمهاي باشگاهي بازي كنند و نه ملي....
    خب فرقي ندارد. به هر حال زبان نمي دانند ديگر.واقعا دوره اين حرفها گذشته كه مي گويند فلاني فارسي بلد نيست. مسخره است اين حرفها. هر جاي دنيا كه برويد انگليسي صحبت مي كنند. اصلا زبان زنده دنيا انگليسي است و نه فارسي. مطرح كردن اين حرفها ، آدم را كوچك مي كند. وقتي طرف، پدر و مادري ايراني دارد دلش مي خواهد كه بگويد ايراني هستم. اشكالي دارد؟
    _ ولي پرويز مظلومي گفته كه چون بيت آشور نمي تواند فارسي حرف بزند نبايد دعوت شود....
    هر كس به اندازه تحصيلات و دانشش حرف مي زند. در مورد حرفهاي او صحبتي ندارم.
    _ يعني موافقيد كه بازيكنان دورگه به تيم ملي دعوت شوند؟
    صد در صد. روزيك ه رضا قوچان نژاد به تيم ملي آمد و گل زد، خوشحال نشديد؟ آقايان خوشحال نشدند؟ يا مثلا وقتي دژاگه آمد و خط هجومي تيم ملي را متحول كرد اين آقايان خوشحال نشدند؟ تيم ملي نتيجه نگرفت؟ به آقايان مي گويم اينقدر دو رو نباشند و به كي روش حسادت نكنند. چه اشكالي دارد يك ايراني خودش را در سطح جهان طرح كند و بعد پيراهن تيم ملي را بپوشد؟
    _ مي گويند اين بازيكنان بلد نيستند حتي سلام عليك هم كنند و از يك تا 10 را بشمارند!!!
    بلد نيست از يك تا 10 بشمارد اما بلد است از يك تا 10 گل بزند. من كه اين بيت آشور را نمي شناسم اما وقتي مي گويد ايراني است و فوتبالش هم در سطح تيم ملي، چرا نبايد براي ما بازي كند؟ 3 تا بچه من بيشتر از 20،30 سال كه در امريكا زندگي مي كنند اما مثل بلبل فارسي حرف مي زنند. اين بازيكني كه فارسي حرف نمي زند گناهي نكرده. مهم اين است كه بتواند به خوبي ارتباط برقرار كند. با ايما و اشاره هم مي توان ارتباط برقرار كرد. فقط كه نبايد حرف زد. گرد مولر را در آلمان گذاشتند كلاش زبان آلماني. او از دهات آمده بوده و نمي توانسته حرف بزند. او را كلاس گذاشتند تا زبان ياد بگيرد. به همين خاطر ، بازيكنان دو رگه تيم ملي را هم مي نوانند در كلاس ثبت نام كنند تا فارسي ياد بگيرند.
    _ شايد هم برخي حسادت مي كنند به كارلوس كي روش و دوست ندارند تيم ملي با او به جام جهاني برود...
    دقيقا. بعضي مربيان ايراني به كي روش حسادت مي كنند و دوست ندارند او نتيجه بگيرد. الان مايلي كهن دستش به گوشت نمي رسد مي گويد گنديده. نه خودش رفته جبهه و نه بچه اش اما مي آيد و اين و آن را محكوم مي كند. به ما كه در ايران نبوديم مي گويد خائن و خيلي چيزهاي ديگر! آخر يك مقدار شرم كنيد، به روز فكر كنيد و مدرن. من كه سر در نمي آورم از حرفهاي اين آقا و برخي ديگر.
    _ بحث هاي تباني هم كه داغ است. شما سالها پيش پرده برداشتيد از وجود اين فسادها اما كسي توجهي نكرد..
    اوه. آن موقع گفتم همه مي خواستند شكايت كنند. گفتند شرفي تازه از فرنگ آمده و قوانين را نمي داند. همين هايي گفتند كه حالا موقعيتشان به خطر افتاده.
    _ پيشنهاد سرمربيگري نداريد؟
    از پياده رو پيشنهاد دارم و هر روز روي آن قدم مي زنم.
    به امید روزهای بهتر برای تیممون ...

2. کاربر مقابل از Love2013 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

reza_emis (17th October 2013)