سرمربي تيم ملي فوتبال زير 16 سال ايران با بيان اينکه مقابل اتريش استراتژي ايران بايد ابتدا گل نخوردن باشد، گفت: نبايد به اين فکر کنيم که بهتر است تيم دوم صعود کنيم يا تيم سوم، الان فقط بايد اتريش را ببريم.

مصطفي قنبرپور که به دعوت از فيفا در يکي از دوره هاي مربيگري در حاشيه برگزاري جام جهاني فوتبال نوجوانان شرکت مي کند و مسووليت آناليز برخي از مسابقات را هم برعهده دارد، در گفتوگو با خبرنگار اعزامي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) به دبي، درباره بازي فردا (جمعه) تيم ملي برابر اتريش اظهار کرد: بازيکنان ايران در دو بازي گذشته نشان دادند که از آمادگي بدني بالايي برخوردار هستند و قواي جسماني آنها فوق العاده است. مطمئنا با صحبت هايي که مربيان براي آنها دارند و ريکاوري جسمي و روحي که داشته اند، مي توانيم از سد اتريش بگذريم.

به گزارش ايسنا، وي افزود: بازيکنان تيم ملي هم بايد قدر فرصت هاي بدست آمده را بدانند. اين حداقل ها هميشه نيست. بايد از همين فرصت هاي گلزني که ايجاد مي شود به گل رسيد و فرصت ها همواره محدودند. معتقدم در وهله اول ساختار دفاعي تيم ما بايد به گونه اي باشد که اول گل نخوريم يعني به نوعي اولويت ما در بازي با اتريش گل نخوردن باشد. اگر گل نخوريم مطمئنا نتيجه لازم را خواهيم گرفت.

سرمربي تيم ملي نوجوانان زير 16 سال ايران در ارزيابي اش از تيم اتريش نيز به ايسنا گفت: اتريش تيم بسيار خوبي است که چند بازيکن شاخص دارد. 3 بازيکن اين تيم فوق العاده باهوش عمل مي کنند. اتريش تيم تاکتيک پذيري است و مقابل آرژانتين هم تاکتيک بسيار خوبي را اتخاذ کرده بود اما در نهايت قواي جسماني آرژانتيني ها غلبه کرد و بازي را در دقايق پاياني بردند. من تيم اتريش را آناليز کردم و 3 بازيکن خاص در اين تيم ديده ام. بازيکنان شماره 19، 8 و 10 آنها فوق العاده هستند. بويژه بازيکن شماره 8 که بسيار خلاق است. بايد سعي کنيم پشت محوطه جريمه اين بازيکنان را مهار کنيم و همانطور که گفتم ساختار دفاعي به گونه اي باشد که اول گل نخوريم. ايجاد اين شرايط مستلزم آن است که 90 دقيقه بازي قدرتمندانه، منظم و همراه تمرکز را به نمايش بگذاريم.

قنبرپور در پاسخ به اينکه با توجه به احتمال کم اول شدن تيم ايران در گروهش، برخي معتقدند با توجه به برنامه ريزي مسابقات، صعود به عنوان تيم سوم شايد بهتراز تيم دوم باشد، نيز اظهار کرد: به نظر من الان فقط بايد به اين فکر کنيم که نتيجه خوبي مقابل اتريش بگيريم. نبايد دنبال مساوي با اين تيم باشيم. شايد مساوي هم باعث صعود ما به مرحله بعدي بشود اما افکار و استراتژي ما بايد به گونهاي باشد که در اين بازي برنده از زمين خارج شويم. اول گل نخوريم تا مساوي براي ما بماند و بعد گل بزنيم و بازي را ببريم. در مرحله بعدي بازي با همه تيم سخت است. بعد از آن که اتريش را برديم مي توانيم به نحوه مقابله با حريف مرحله بعدي فکر کنيم.