هفته بيست و سوم ليگ برتر فوتبال يکشنبه با انجام 9 ديدار در شهرهاي مختلف آغاز ميشود و در مهمترين ديدار تراکتورسازي، تيم دوم جدول ميزبان استقلال صدرنشين است.

در مهمترين ديدار هفته بيست و سوم ليگ برتر، تراکتورسازي در تبريز به مصاف استقلال ميرود. نتيجه اين ديدار ميتواند به تغيير صدرنشين جدول ردهبندي بينجامد؛ جايي که تراکتورسازي ميتواند با پيروزي برابر حريف آبي پوش خود و با کسب چهل وپنجمين امتياز خود به صدرنشين تازه ليگ برتر تبديل شود. اين درحالي است که اين تيم در بازي رفت موفق شده بود حريف نامدارش را در تهران و برابر چشمان هودارانش شکست دهد و يکشنبه با روحيه بالاتري نسبت به حريف وارد ميدان ميشود.

در سوي ديگر ميدان، استقلالي قرار گرفته است که پس از دو شکست متوالي برابر مس کرمان و فجرسپاسي، هفته گذشته موفق شد در تهران فولاد را شکست دهد و کمي روحيه خود را براي رويارويي با تيمي که سرمربي سابقش در راس کادر فني آن حضور دارد، بهبود ببخشد. همچنين اين ديدار براي آبيها تهران از ويژگي خاصي نيز برخوردار است. اين بازي پيش درآمدي براي داربي بزرگ پايتخت است و اين مسئله ميتواند فشار رواني زيادي را به شاگردان پرويز مظلومي وارد سازد.

استقلال هم اکنون با 43 امتياز صدرنشين است و تراکتورسازي با 42 امتياز در تعقيب اين تيم است. ديدار دو تيم، يکشنبه ساعت 15:30 دقيقه در ورزشگاه يادگار امام تبريز برگزار ميشود.

در ديگر ديدار مهم هفته بيست وسوم، سرخپوشان تهراني در بازي پيش از داربي پذيراي ذوبآهن هستند. پرسپوليسي که نيم فصل دوم را با هدايت مصطفي دنيزلي بهتر از نيم فصل اول شروع کرد و به نتايج خوبي مانند پيروزي 4 بر 1 برابر شاهين دست يافت، هفته گذشته در آبادان با دريافت چهار گل از نفت، تحقير شد تا بار ديگر فشارهاي نيم فصل اول را به خاطر بياورد. اين تيم که در نيم فصل دوم اميد زيادي به حضور هواداران در ورزشگاه داشت، اينک بايد اميدوار باشد که در برابر چشمان هواداران زخم خورده خود به نتيجهاي در خور دست پيدا کند.

در سوي ديگر ميدان ذوبآهن حضور دارد. سبزپوشان اصفهاني در فصل يازدهم هيچ شباهتي به تيمي که در فصلهاي گذشته يکي از اميدهاي قهرماني در ايران وآسيا بود، ندارد. اين تيم که در طول فصل جاري با مشکلات مالي عديدهاي روبرو بوده است در آستانه ديدار حساس با پرسپوليس، درگير بحراني تازه است؛ بازيکنان اين تيم در اعتراض به مشکلات مالي تمرين را تحريم کرده بودند و حتي تهديد کردند که در صورت حل نشدن مشکلات برابر پرسپوليس به ميدان نخواهند رفت. هر چند که گويا اين مشکل به پايان رسيده و به گفته مديرعامل ذوب آهن بازيکنان اين تيم حاضرند براي تيمشان "جان" بدهند.

پرسپوليس هم اکنون 29 امتيازي است و جايگاهي بهتر از نهم ندارد و ذوبآهن با 28 امتياز سايه به سايه آنها در رتبه دهم قرار گرفته است.

ديدار دو تيم، يکشنبه ساعت 18 در ورزشگاه آزادي تهران برگزار ميشود.

سومين ديدار حساس و مهم اين هفته در بوشهر و با رويارويي شاهين و مس سرچشمه برگزار ميشود. شاهين ميزبان که با بازيهاي خوب خود توانسته به فينال جام حذفي کشور راه يابد در ليگ برتر اوضاع و احوالي مناسبي ندارد. اين تيم پس از گذشت 22 هفته از رقابتهاي ليگ برتر 22 امتياز دارد و تنها به لطف نتايج بسيار بد مس سرچشمه در رتبه هفدهم و يک پله بالاتر از اين تيم قرار گرفته است. شاهين که در فصل يازدهم به محله بروبياي مديران عامل تبديل شده است، چند روز پيش صاحب يک مدير عامل جديد شد. مهرداد محمدپور گفته است که تحت هر شرايطي فيروز کريمي تا پايان فصل هدايت شاهين را عهدهدار خواهد بود اما اين حرف در ليگ برتر فوتبال ايران حاشيه امني براي سرمربي با تجربه بوشهريها نيست.

در سوي ديگر ميدان، شاگردان اصغر شرفي همچنان در پايينترين رتبه جدول دست و پا ميزنند و به دنبال راهي هستند که خود را چند پله بالا بکشند. اين تيم، هفته گذشته و پس از مدتها ناکامي موفق شد راهآهن را با شکست بدرقه کند تا کمي امتيازش را به تيمهاي بالا دست نزديک کند. مس سرچشمه تا اين جاي کار با 13 شکست،16 گل زده و 36 گل خورده بدترين نتيجه فصل را کسب کرده است.

شاهين در آستانه آغاز هفته بيست و سوم ليگ برتر با 22 امتياز هفدهم است و مس سرچشمه با 17 امتياز قعرنشين بلامنازع جدول رده بندي است. ديدار تيمهاي شاهين و مس سرچشمه، يکشنبه ساعت 16 در ورزشگاه شهيد بهشتي برگزار ميشود.

برنامه کامل ديدارهاي هفته بيست وسوم ليگ برتر فوتبال به اين شرح است:

يکشنبه 9 بهمن ماه 1390

* مس کرمان –داماش، ساعت 15 و 30 دقيقه ورزشگاه شهيد باهنر کرمان

* سپاهان-فجرسپاسي، ساعت 15 و 30 دقيقه ورزشگاه فولادشهر اصفهان

* ملوان-صبا، 15 و 30 دقيقه، ورزشگاه تختي انزلي

* راهآهن-شهرداري تبريز، ساعت 15 و 30 دقيقه ورزشگاه اکباتان تهران

* سايپا-نفت تهران، ساعت 15 و 30 دقيقه،ورزشگاه انقلاب کرج

* تراکتورسازي –استقلال، ساعت 15 و 30 دقيقه ورزشگاه يادگار امام (ره) تبريز

* فولاد-آبادان، ساعت 16 ورزشگاه تختي اهواز

* شاهين –مس سرچشمه، ساعت 16، ورزشگاه شهيد بهشتي بوشهر

*
پرسپوليس –ذوب آهن، ساعت 18، ورزشگاه آزادي تهران