تيم فوتبال استقلال در ديدار معوقه هفته دهم ليگ برتر ميزبان تيم مس کرمان است.

استقلال سه ديدار معوقه مقابل مس کرمان، سايپا و ملوان انزلي در ليگ برتر دارد که روز سهشنبه اولين بازي معوقهاش از هفته دهم را مقابل مس کرمان برگزار ميکند.

به گزارش فارس، مس ته جدولي تمام رکوردهاي منفي ليگ را در اختيار دارد. کويرنشينان در ليگ سيزدهم هنوز بردي نداشتهاند، با 8 گل زده ضعيفترين خط حمله ليگ را در اختيار دارند و در 14 هفته هم دو سرمربي و دو مديرعامل عوض کردهاند.

با اين حال نميتوان اين تيم را مقابل استقلال از پيش بازنده دانست، بازيکنان مس در اين ديدار انگيزه مضاعفي خواهند داشت. بازي مقابل استقلال، قهرمان فصل پيش و تيمي که بهترين ستارههاي ايران را در اختيار دارد ميتواند انگيزه خوبي براي بازيکنان مس باشد.

آبيپوشان تهراني هفته گذشته با يک برد شيرين مقابل فولاد صدرنشين هم اسب خود را براي رسيدن به بالاي جدول زين کردند و هم زمينه صدرنشيني پرسپوليس را فراهم کردند. پسران آبي پايتخت اکنون کليد قهرماني را هم در دست دارند. امير قلعهنويي قبل از بازي با فولاد گفته بود اين بازي کليد قهرماني است که توانست سه امتياز آن بازي را بگيرد.

اين بازي يک ويژگي منحصر به فرد هم دارد. رويارويي دو سرمربي استقلالي؛ پرويز مظلومي و امير قلعهنويي، هواداران استقلال به يکي لقب ژنرال دادهاند و ديگري را به خاطر چهار برد متوالي در دربي سوبله چوبله مينامند.

پرويز مظلومي که تيمش تاکنون بردي نداشته گفته اگر استقلال را شکست بدهد شادي نميکند. امير قلعهنويي هم دوست ندارد به هيچ عنوان بازي را به مظلومي ببازد. آبيپوشان اگر بخواهند خود را به کورس قهرماني برسانند بايد در اين بازي پيروز شوند.

البته استقلال چند غايب دارد. هاشم بيکزاده، محمد قاضي، خسرو حيدري و حنيف عمرانزاده در ديدار با مس کرمان به دليل محروميت غايبند. محمد مهدي نظري هم سه اخطاره و محروم است. آرش برهاني هم به دليل سفر کاري به دوبي غايب است.

بايد ديد پرويز مظلومي ميتواند لشگر نصفه و نيمه پسران آبي را شکست بدهد يا استقلال هفتمين برد خود را به دست ميآورد و هفتمين شکست را هم به مس کرمان تحميل ميکند.

اسامي داوران اين بازي به شرح زير است:

روز سهشنبه 7 آبان ساعت 15 و 30 ورزشگاه آزادي

سعيد مظفريزاده داور و محمدرضا منصوري و مجيد ويشگاهي کمکهايش هستند.

اميرحسين فتاحي به عنوان داور چهارم و حسين عسگري به عنوان ناظر داوري است.