7 آبان روز جهانی کـــوروش کــبــیــر مبارک باد ...
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21

موضوع: 7 آبان روز جهانی کـــوروش کــبــیــر مبارک باد ...

 1. #1


  محل سکونت
  خــونـــمـــون !
  نام واقعی
  بــهــــــــــــــــــروز
  استاتوس
  عاقا اصا ما بــــــــــــد :))
  شغل و حرفه
  درس خـونـدن !
  بازیکن محبوب
  Alireza Haghighi
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Portugal
  نوشته ها
  2,935
  تشکر
  6,561
  تشکر شده 4,597 بار در 1,697 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 63 تاپیک

  7 آبان روز جهانی کـــوروش کــبــیــر مبارک باد ...

  7 آبان روزجهانی كوروش كبير ـ پادشاه هخامنشی و انتشار اولین منشور حقوق بشر در جهان از سوی او است


  کوروش در سال 550 قبل از میلاد مسیح دولت ايران هخامنشي را بنياد نهاد و پاسارگاد را به عنوان اولين پايتخت خود انتخاب كرد . محافل اجتماعی ایران و بشریت مترقی این روز را بعنوان روز تصویب اولین منشورحقوق بشر در طول تاریخ جهان گرامی می دارند.
  25 قرن قبل در دوره ای که هنوز توحش وبربریت بر زندگی انسانها چیرگی داشت بیانیه ای انسان مدارانه و متمدنانه خطاب به مردم چهار گوشه جهان نوشته شد که به مسائل مهمی در رابطه با حقوق انسان می پرداخت ، مسائلی که نه تنها در آن زمانه که در قرن های پس از آن نیز می تواند الهام بخش تمام کسانی باشد که به انسان و حقوق او باور دارند .
  این بیانیه که بنام منشور کوروش بزرگ شناخته می شود ، بر الغای تبعیضات نژادی و ملی ، آزادی انتخاب محل سکونت ، الغای برده داری ، آزادی دین و مذهب و تلاش برای برقراری صلح پایدار میان ملت ها تأکید کرده است . این منشور که از سوی مردم ایران زمین و از زبان کوروش کبیر ـ رهبر سیاسی آنها و بنیان گزار اولین امپراطوری جهان به بشریت هدیه شده در سال 1971 از سوی سازمان ملل متحد به عنوان اولین اعلامیه حقوق بشر جهان شناخته شد و به این ترتیب این افتخار به نام ایران به مثابه مهد نخستین اعلامیه حقوق بشر در تاریخ جهان به ثبت رسید .
  هر ملتی به قسمتی از تاریخ و یا جشن ها و یا آئین و بناهای تاریخی خود افتخار می کند. اما ملت ایران اگر تمام گذشته خود را بر باد فراموشی بسپارد و تنها منشور حقوق بشر کوروش کبیر خود را به یاد آورد؛ برای افتخارش کافی است .

  در ویکی پدیا درباره کوروش کبیر چنین گفته می شود:کوروش بزرگ (زاده ۵۷۶-۵۲۹ پیش از میلاد)، همچنین معروف به کوروش دوم نخستین شاه و بنیانگذار دودمان شاهنشاهی هخامنشی است. این شاه پارسی، بهخاطر بخشندگی، بنیان گذاشتن حقوق بشر، پایهگذاری نخستین امپراتوری چند ملیتی و بزرگ جهان، آزاد کردن بردهها و اسیران، احترام به دینها و کیشهای گوناگون، گسترش تمدن و غیره شناخته شدهاست.
  ایرانیان کوروش را پدر ، و یونانیان، که وی سرزمینهای ایشان را تسخیر کرده بود، او را سرور و قانونگذار مینامیدند. یهودیان این پادشاه را به منزله مسحشده توسط پروردگار بشمار میآوردند، ضمن آنکه بابلیان او را مورد تأیید مردوک می دانستند.
  کوروش بزرگ اولین امپراتور هخامنشی بود. او کسی بود که حکومت پارس را با در هم آمیختن دو قبیله اصلی ایرانی – مادها و پارسیان- به وجود آورد. از او به عنوان کشورگشایی بزرگ یاد شده است زیرا در زمانی، حاکم بزرگترین امپراتوری هایی بود که تا کنون به وجود آمده اند. او به خاطر بردباری بی مانند و رفتار بزرگ منشانه اش در برابر مغلوبین جنگ نیز شهرت فراوانی دارد.
  کوروش به محض غلبه بر مادها، دولتی را برای این قلمرو خود در نظر گرفت و مامورین دولتی را از بین بزرگان هر دو قبیله برگزید. پس از فتح آسیای صغیر(شبه جزیره بزرگی که در میان دریای مدیترانه و دریای سیاه قرار دارد)، کوروش سپاه خود را به سمت مرزهای شرقی حرکت داد. با ادامه حرکت به سمت شرق، او سرزمینهای مسیر خود تا رود سیحون ( آمودریا) را فتح کرد و پس از عبور از سیحون، به سی دریا در آسیای مرکزی رسید و در آنجا به منظور دفاع از این مرزها در برابر هجوم قبایل کوچ نشین آسیای مرکزی، شهرهایی با برج وباروی مستحکم و نیرومند بنا کرد.
  پیروزیهای کوروش در شرق موجب شد تا موقعیت برای فتح غرب مناسب شود.حالا نوبت بابل و مصر بود. زمانی که کوروش بابل را فتح کرد، به یهودیان ساکن آن اجازه داد تا به ” سرزمین موعود” باز گردند و با برخورد توام با احترام و مدارا با اعتقادات مذهبی و آداب و رسوم نژادهای دیگر، به عنوان یک فاتح آزادی بخش، مشهور شد و امروز نام کوروش، به عنوان یکی از محبوب ترین و مورد احترام ترین امپراتوران در تاریخ به ثبت رسیده است. از دید او، همه انسانها ارزشی برابر و بنیادی دارند. هر کسی میتواند بنا به گزینش خود خدا را بپرستد؛ آزادی حقیقی، آگاهی، حق تصاحب و حق زندگی صلحآمیز در هر کشور برای همگان پذیرفته شده است.

  در پایان خلاصه متن منشورکوروش هخامنشی را برایتان نقل می کنیم:
  منم كـوروش، شاه جهان، شاه بزرگ، شاه توانمند، شاه بابِـل، شاه سومر و اَكَد، شاه چهار گوشه جهان. پسر كمبوجیه، شاه بزرگ … نوه كورش، شاه بزرگ … نبیره چیشپیش، شاه بزرگ …
  آنگاه كه بدون جنگ و پیكار وارد بابل شدم، همه مردم گامهای مرا با شادمانی پذیرفتند. در بارگاه پادشاهان بابِـل بر تخت شهریاری نشستم. مردوك خدای بزرگ دلهای پاك مردم بابـل را متوجه من كرد … زیرا من او را ارجمند و گرامی داشتم.

  ارتش بزرگ من به صلح و آرامی وارد بابل شد. نگذاشتم رنج و آزاری به مردم این شهر و این سرزمین وارد آید. وضع داخلی بابل و جایگاههای مقدسش قلب مرا تكان داد … من برای صلح كوشیدم.
  من بردهداری را برانداختم، به بدبختی آنان پایان بخشیدم. فرمان دادم كه همه مردم در پرستش خدای خود آزاد باشند و آنان را نیازارند. فرمان دادم كه هیچكس اهالی شهر را از هستی ساقط نكند.
  مَـردوك خدای بزرگ از كردار من خشنود شد … او بركت و مهربانیاش را ارزانی داشت. ما همگی شادمانه و در صلح و آشتی مقام بلندش را ستودیم …
  من همه شهرهایی را كه ویران شده بود از نو ساختم. فرمان دادم تمام نیایشگاههایی كه بسته شده بودند را بگشایند. همه خدایان این نیایشگاهها را به جاهای خود بازگرداندم.
  همه مردمانی كه پراكنده و آواره شده بودند را به جایگاههای خود برگرداندم و خانههای ویران آنان را آباد كردم. همه مردم را به همبستگی فرا خواندم. همچنین پیكره خدایان سومر و اَكَـد را كه نَـبونید بدون واهمه از خدای بزرگ به بابل آورده بود، به خشنودی مَردوك خدای بزرگ و به شادی و خرمی به نیایشگاههای خودشان بازگرداندم. بشود كه دلها شاد گردد.
  بشود، خدایانی كه آنان را به جایگاههای مقدس نخستینشان بازگرداندم، هر روز در پیشگاه خدای بزرگ برایم زندگانی بلند خواستار باشند. بشود كه سخنان پر بركت و نیكخواهانه برایم بیابند. بشود كه آنان به خدای من مَردوك بگویند: ‘‘ به كورش شاه، پادشاهی كه ترا گرامی میدارد و پسرش كمبوجیه، جایگاهی در سرای سپند ارزانی دار.’’
  من برای همه مردم جامعهای آرام فراهم ساختم و صلح و آرامش را به تمامی مردم اعطا كردم .
  . . .

 2. 17 کاربر مقابل از Behroozz عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  mohammad6 (29th October 2013), *ZeynaB* (29th October 2013), 888 (29th October 2013), AliReza (29th October 2013), Arash 1990 (30th October 2013), arash_kamangir (30th October 2013), bahareh88 (29th October 2013), CENSORED (29th October 2013), ebiredboy (30th October 2013), Farzandeiran (30th October 2013), H3D!3 (30th October 2013), lovely boy (29th October 2013), shabnam12-8 (1st November 2013), Terminator2731 (30th October 2013), UniQue (29th October 2013), شــب تاب کوچولو (4th November 2013), شاسخین (29th October 2013)

 3. #2


  محل سکونت
  فردیس پلاک3
  نام واقعی
  امین
  استاتوس
  علی فقط کریمی
  شغل و حرفه
  محصل
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Portugal
  نوشته ها
  938
  تشکر
  3,933
  تشکر شده 1,106 بار در 583 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  دارا جهان ندارد، سارا زبان ندارد
  بابا ستاره اي در هفت آسمان ندارد

  کارون ز چشمه خشکيد، البرز لب فرو بست
  حتا دل دماوند، آتش فشان ندارد

  ديو سياه دربند، آسان رهيد و بگريخت
  رستم در اين هياهو، گرز گران ندارد


  روز وداع خورشيد، زاينده رود خشکيد
  زيرا دل سپاهان، نقش جهان ندارد


  بر نام پارس دريا، نامي دگر نهادند
  گويي که آرش ما، تير و کمان ندارد


  درياي مازني ها، بر کام ديگران شد
  نادر، ز خاک برخيز، ميهن جوان ندارد


  دارا کجاي کاري، دزدان سرزمينت
  بر بيستون نويسند، دارا جهان ندارد


  آييم به دادخواهي، فريادمان بلند است
  اما چه سود، اينجا نوشيروان ندارد


  سرخ و سپيد و سبز است اين بيرق کياني
  اما صد آه و افسوس، شير ژيان ندارد


  کو آن حکيم توسي، شهنامه اي سرايد
  شايد که شاعر ما ديگر بيان ندارد


  هرگز نخواب کوروش، اي مهر آريايي
  بي نام تو، وطن نيز نام و نشان ندارد

 4. 10 کاربر مقابل از lovely boy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  mohammad6 (30th October 2013), Arash 1990 (30th October 2013), arash_kamangir (30th October 2013), bahareh88 (29th October 2013), Behroozz (29th October 2013), CENSORED (29th October 2013), ebiredboy (30th October 2013), UniQue (29th October 2013), شــب تاب کوچولو (4th November 2013), شاسخین (29th October 2013)

 5. #3


  محل سکونت
  یـــ جــا !
  نام واقعی
  علیرضا
  استاتوس
  همه چی ارومه منم خیلی خوشحالم :| !
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Argentina
  نوشته ها
  4,130
  تشکر
  12,359
  تشکر شده 8,879 بار در 3,175 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 66 تاپیک
  شناسنامه ایران!
  جای تاسف داره روز جهانی کوروش کبیر خیلی بهش پرداخته نشه!

 6. 11 کاربر مقابل از AliReza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  mohammad6 (30th October 2013), *ZeynaB* (29th October 2013), Arash 1990 (30th October 2013), arash_kamangir (30th October 2013), bahareh88 (29th October 2013), Behroozz (29th October 2013), ebiredboy (30th October 2013), lovely boy (29th October 2013), Terminator2731 (30th October 2013), UniQue (29th October 2013), شاسخین (29th October 2013)

 7. #4


  محل سکونت
  زیر آسمون خدا
  نام واقعی
  mohammad
  استاتوس
  پرسپولیس اول بشی آخر بشی دوستت داریم
  بازیکن محبوب
  Mahdi Mahdavikia
  تیم های محبوب خارجی
  Inter-Milan | Italy
  نوشته ها
  2,317
  تشکر
  6,655
  تشکر شده 4,931 بار در 1,545 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 51 تاپیک
  جدا امروز روز جهانی کوروش کبیر هست؟
  من نمی دونستم ممنون از اطلاع رسانی

  کوروش بزرگ مایه فخر و مباهات ایران زمین است.

  امپراطور یونان خطاب به کوروش:شما برای مال و ثروت می جنگید و ما برای شرافت
  کوروش در جواب گفت:هرکس برای نداشته هایش می جنگد.


  از آخرین قهرمانی پرسپولیس ( چه در لیگ چه در جام حذفی ) چند سال گذشته
  پرسپولیس در این سالها روزهای بد کم نداشته
  خیلی خوب نتیجه نگرفته
  مشکلات زیادی داشته
  اما...
  همیشه هوادارانی داشته که در سخت ترین لحظات هم در کنار پرسپولیس بوده اند


  you will never walk alone
  Perspolis


 8. 10 کاربر مقابل از mohammad6 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  *ZeynaB* (29th October 2013), AliReza (29th October 2013), Arash 1990 (30th October 2013), arash_kamangir (30th October 2013), bahareh88 (29th October 2013), Behroozz (29th October 2013), ebiredboy (30th October 2013), lovely boy (29th October 2013), Terminator2731 (30th October 2013), UniQue (29th October 2013)

 9. #5


  محل سکونت
  خــونـــمـــون !
  نام واقعی
  بــهــــــــــــــــــروز
  استاتوس
  عاقا اصا ما بــــــــــــد :))
  شغل و حرفه
  درس خـونـدن !
  بازیکن محبوب
  Alireza Haghighi
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Portugal
  نوشته ها
  2,935
  تشکر
  6,561
  تشکر شده 4,597 بار در 1,697 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 63 تاپیک
  نقل قول نوشته اصلی توسط OnlyFCPerspolis نمایش پست ها
  جدا امروز روز جهانی کوروش کبیر هست؟
  من نمی دونستم ممنون از اطلاع رسانی

  خواهش !
  آره امروز روز جهانیه کوروشه ولی حتی در تقویم رسمی ایران هم یادی نشده !!!
  . . .

 10. 9 کاربر مقابل از Behroozz عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  mohammad6 (29th October 2013), *ZeynaB* (29th October 2013), AliReza (29th October 2013), Arash 1990 (30th October 2013), bahareh88 (29th October 2013), ebiredboy (30th October 2013), lovely boy (29th October 2013), Terminator2731 (30th October 2013), UniQue (29th October 2013)

 11. #6


  محل سکونت
  زمینی که قسمش دروغه
  نام واقعی
  bahram
  استاتوس
  Waiting For Sade
  شغل و حرفه
  فریاد
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Bayern-Munich | Germany
  نوشته ها
  791
  تشکر
  973
  تشکر شده 1,268 بار در 477 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 3 تاپیک
  این روز فرخنده رو به تمام ایرانیان واقعی شادباش میگم
  البته نه اونایی که فقط تو ایران زاده شدند
  و جشن های عربی تاپیک میزنن و تبریک میگن اما روز تولد کورش بزرگ براشون اهمیتی نداره


 12. 9 کاربر مقابل از CENSORED عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  mohammad6 (30th October 2013), AliReza (29th October 2013), Arash 1990 (30th October 2013), Behroozz (30th October 2013), ebiredboy (30th October 2013), Farzandeiran (30th October 2013), lovely boy (29th October 2013), Terminator2731 (30th October 2013), UniQue (29th October 2013)

 13. #7


  محل سکونت
  زمینی که قسمش دروغه
  نام واقعی
  bahram
  استاتوس
  Waiting For Sade
  شغل و حرفه
  فریاد
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Bayern-Munich | Germany
  نوشته ها
  791
  تشکر
  973
  تشکر شده 1,268 بار در 477 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 3 تاپیک
  نقل قول نوشته اصلی توسط Behroozz نمایش پست ها
  خواهش !
  آره امروز روز جهانیه کوروشه ولی حتی در تقویم رسمی ایران هم یادی نشده !!!
  نخیر بهروز جان روز کورش بزرگ جهانی نیست
  در هیچ تقویم بین المللی ثبت نشده
  ولی بیشتر مردم دنیا کورش رو میشناسن این روز رو گرامی میدونن


 14. 5 کاربر مقابل از CENSORED عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Arash 1990 (30th October 2013), Behroozz (30th October 2013), lovely boy (29th October 2013), Terminator2731 (30th October 2013), UniQue (29th October 2013)

 15. #8


  محل سکونت
  کرج
  نام واقعی
  sahar
  شغل و حرفه
  دانشجو
  بازیکن محبوب
  Alireza Haghighi
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | NetherLand
  نوشته ها
  2,340
  تشکر
  7,608
  تشکر شده 3,512 بار در 1,448 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 11 تاپیک

 16. 4 کاربر مقابل از 888 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Behroozz (30th October 2013), ebiredboy (30th October 2013), lovely boy (29th October 2013), UniQue (29th October 2013)

 17. #9


  محل سکونت
  همین دوروبر
  نام واقعی
  NaZaNiN
  استاتوس
  ساعـــــــــــتــــــ بـــــــــرگـــــــــرد
  شغل و حرفه
  زندگی کردن
  بازیکن محبوب
  ahmdareza abedzadeh
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Spain
  نوشته ها
  2,174
  تشکر
  3,961
  تشکر شده 4,124 بار در 1,424 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 3 تاپیک


  هفتم آبانروزکورش بزرگ در چنین روزی، کورش بزرگ پس از گشودن دروازهی شهر بابل، اندر آن شهر بزرگ و با شکوه و بسیار کهن شد. مردم بابل گمان می کردند که اکنون با چپاول و کشتار و دست درازی به جان و دارایی و زنانشان روبرو خواهند شد و سپس فرمانروایی زورگو و ستمگر بر آنان شهریاری خواهد کرد ولی کورش بزرگ و سربازانش نه تنها چنین نکردند بلکه کورش فرمان آزادی و برابری داد.
  7 آبان ، 29 اکتبر روز جهانی حقوق بشر و بزرگداشت کورش کبیر بر ایرانیان سراسر جهان مبارک باد.
  در قلـــــ♥ــــب کوچکم
  فرمانروایــــــــــــی میکنی
  بدون هیــــــــــــچ
  نائب السلطنه ای
  کسی نمیداند چه
  لذتـــــــــــــی دارد
  بهترین پادشاه تاریــــــخ را
  در دلــــــ داشــــــــــتن....!


 18. 9 کاربر مقابل از NaZaNiN__red عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Arash 1990 (30th October 2013), Behroozz (30th October 2013), CENSORED (29th October 2013), ebiredboy (30th October 2013), Farzandeiran (30th October 2013), lovely boy (29th October 2013), Terminator2731 (30th October 2013), UniQue (29th October 2013), شــب تاب کوچولو (4th November 2013)

 19. #10


  محل سکونت
  فردیس پلاک3
  نام واقعی
  امین
  استاتوس
  علی فقط کریمی
  شغل و حرفه
  محصل
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Portugal
  نوشته ها
  938
  تشکر
  3,933
  تشکر شده 1,106 بار در 583 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  نقل قول نوشته اصلی توسط bahram.dictator نمایش پست ها
  این روز فرخنده رو به تمام ایرانیان واقعی شادباش میگم
  البته نه اونایی که فقط تو ایران زاده شدند
  و جشن های عربی تاپیک میزنن و تبریک میگن اما روز تولد کورش بزرگ براشون اهمیتی نداره
  خیلی ممنون داداشم واس حرفات دستاتو میبوسم

 20. 6 کاربر مقابل از lovely boy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Arash 1990 (30th October 2013), Behroozz (30th October 2013), CENSORED (29th October 2013), ebiredboy (30th October 2013), Terminator2731 (30th October 2013), UniQue (29th October 2013)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا