دژاگه: به خاطر بازي مقابل اسرائيل گفتم مرا از ترکيب بيرون بگذاريد
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: دژاگه: به خاطر بازي مقابل اسرائيل گفتم مرا از ترکيب بيرون بگذاريد

نام واقعی
    Mohammadreza
    استاتوس
    من اومدم خوب شم ولی قسمت نشد
    شغل و حرفه
    هیچی بیکار!
    بازیکن محبوب
    ali daei
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Portugal
    تشکر شده 10,986 بار در 3,309 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 51 تاپیک

دژاگه: به خاطر بازي مقابل اسرائيل گفتم مرا از ترکيب بيرون بگذاريد

هافبک تيم ملي فوتبال ايران با اشاره به حضور در تيم جوانان آلمان گفت: يک روز تيم زير ?? ساله‎هاي آلمان بايد در سرزمينهاي اشغالي به مصاف رژيم صهونيستي ميرفت ولي از مربي تيم خواستم من را از ترکيب تيم کنار بگذارد.
    به نقل از روزنامه «Jornal i» پرتغال، خبرنگار اعزامي اين روزنامه به ايران سفرش به کشورمان را اينگونه تشريح ميکند: سهشنبه 23 مهر 1392 پس از ورود به فرودگاه بينالمللي امام خميني و پس از طي مسافتي يک ساعته با ماشين به جنوب شهر تهران رسيديم. اغلب خودروهايي که ديده ميشدند «رنو» يا «پژو»هاي زرد رنگ بودند. هر چه به مرکز شهر نزديکتر ميشديم بر تعداد موتورسواران افزوده ميشد که در آن ترافيک به طرز ماهرانهاي رانندگي ميکردند. برخي از آنها با يک دست موتور خود را هدايت ميکردند چون با دست ديگر مشغول صحبت کردن با تلفنشان بودند. برخي از آنها هم يک نفر ديگر را ترک خود داشتند و البته اغلبشان کلاه ايمني به سر نداشتند.

پس از سفري کوتاه به ورزشگاه آزادي، محل برگزاري بازي ايران و تايلند رسيديم. ورزشگاهي بزرگ که شايد باور نکنيد تمامي امکانات لازم را داراست. در کنار آن زمينهاي بازي فوتبال ساحلي و مقر فدراسيون اين رشته به چشم ميخورد. يک درياچه مصنوعي بزرگ هم در اين مجموعه وجود دارد و فدراسيون قايقراني هم کنار آن واقع شده است. زمين بيسبال و فدراسيون اين رشته ورزشي هم در اين مجموعه گنجانده شده است. در مجموعه ورزشي آزادي ورزشگاه 40 هزار نفري فوتبال زنان ساخته شده است.

ورزشگاه 100 هزار نفري آزادي که تنها مخصوص حضور آقايان است در ديدار ايران مقابل تايلند تنها 20 هزار تماشاگر را در خود ميديد. اين ديدار در چارچوب رقابتهاي مرحله مقدماتي جام ملتهاي آسيا 2015 برگزار ميشد و با برتري 2 بر يک ميزبان به اتمام رسيد اما نکته جالبي که در اين ورزشگاه به چشم ميخورد اين بود که سکوهاي ورزشي اين ورزشگاه به سه قسمت تقسيم شده بود. يک قسمت که در وسط سکوها بود بخش VIP بود و يک قسمت ديگر سکوهاي تماشاگران پرسپوليس و سکوهاي سوي ديگر هم از آن استقلاليها بود.

در تهران که جمعيتي در حدود 14 ميليون نفر دارد جايي براي تيم سوم نيست پس طبيعي بود که هواداران در اين ديدار نام بازيکنان محبوب خود را صدا بزنند. پرسپوليسيها نام علي دايي، سرمربي خودشان و بهترين گلزن ايران در رده ملي (109 گلزده) را به زبان ميآوردند. استقلاليها هم با بر زبان آوردن نام فرهاد مجيدي، کاپيتان فعلي خود پاسخ سرخپوشان را ميدادند.

زمانيکه بازي در نيمه نخست تمام شد بازيکنان ذخيره تيم ايران از جمله سردار آزمون 18 ساله که به تازگي به تيم روبينکازان روسيه رفته شروع به گرم کردن خود کردند. هواداران پرسپوليس و استقلال هم از اين فرصت استفاده کردند و با يکديگر عکس يادگاري گرفتند.

در نهايت وقتي که بازي تمام شد بازيکنان براي صرف شام به هتلي که همنام با ورزشگاه آزادي بود، رفتند. همانجا بود که با اشکان دژاگه 27 ساله که پيش از اين سابقه قهرماني با تيم زير 21 سالههاي آلمان را در اروپا دارد و در کنار بازريکنان بزرگي همچون مانوئل نوير، سامي خديرا و مسعوت اوزيل بازي کرده، گفتوگويي انجام داديم.

* با تيم زير 21 سالههاي آلمان قهرمان اروپا شدي و حالا اينجايي، چرا؟

متوجه شدم که راهيابي به ترکيب تيم ملي فوتبال آلمان که تيم خيلي قدرتمندي به شمار ميرود کار دشواري است.

* چه کسي شما را براي حضور در تيم ملي ايران متقاعد کرد؟

اين کيروش بود که با چند تماس من را براي پيوستن به تيم ملي ايران متقاعد کرد. او با صحبتهايي که با من داشت نگرانيهاي من را رفع کرد. از ماه فوريه 2012 در تيم ايران عضويت دارم و از بودن در اينجا خوشحالم.

* در ايران متولد شدهاي؟

من متولد تهران هستم و وقتي سن کمي داشتم راهي آلمان شديم. از همانجا هم بود که بازي تيم ملي ايران مقابل پرتغال در جامجهاني 2006 را ديدم. دکو گل فوقالعادهاي در آن بازي به ثمر رساند.

* تو پيش از هر بازي چيزي را 5 مرتبه زير زبان تکرار ميکني، درست است؟

بله، پيش از هر بازي نام «خدا» را به زبان فارسي تکرار ميکنم. اين آئين و روش من است.

* و در ماه رمضان چه کار ميکني؟

البته که روزه ميگيرم. من هم همانند فوتباليستهاي مسلمان ديگر از جمله فرانک ريبري هستم.

* حقيقت دارد که تو با تيم فوتبال آلمان مشکل داشتي؟

نه، مشکلي با تيم آلمان نداشتم و همه چيز تمام شده است.

* پس مشکل چه بود؟

يک روز تيم زير 21 ساله‎هاي آلمان بايد در سرزمينهاي اشغالي به مصاف رژيم صهونيستي ميرفت ولي از مربي تيم خواستم من را از ترکيب تيم کنار بگذارد. يکسري مشکلات سياسي پشت اين موضوع بود و همه ميدانستند که من يک آلماني- ايراني هستم.

* چرا، دليلت چه بود؟

براي اينکه از بروز مشکلات احتمالي جلوگيري کرده باشم چون ايران کشوري با نام اسرائيل را به رسميت نميشناسد. چند روز بعد از اين موضوع با رئيس اتحاديه فوتبال آلمان صحبت کردم و نظرات طرفين خيلي محترمانه مطرح شد. آنها ميخواستند موضوع را سياسي کنند ولي من اين موضوع را نپذيرفتم. نميخواستم ريسک کنم. 50 بازي و 15 گلزده در تيمهاي زير 17، 18، 19، 20 و 21 سال آلمان و بازي در کنار فوتباليستهاي همچون مانوئل نوير، متس هوملس، بنديکت هودس، سامي خديرا و مسعوت اوزيل افتخاري بزرگ برايم بود.

* در مورد ريکاردو کاستا حرفي براي گفتن داري؟

آه، بازيکن پرتغالي! ما در کنار هم در سال 2009 با ولفسبورگ به مقام قهرماني بوندسليگا رسيديم. او خيلي به من کمک کرد و با يکديگر فوقالعاده صميمي بوديم. کاستا شخصيت منحصربه فردي داشت.

* ميداني کاستا الان کجا بازي ميکند؟

نه!

2. 2 کاربر مقابل از H!dden عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

AliReza (29th October 2013), bahareh88 (29th October 2013)

نام واقعی
    علیرضا
    استاتوس
    همه چی ارومه منم خیلی خوشحالم :| !
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Argentina
    تشکر شده 8,879 بار در 3,175 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 66 تاپیک
    خدا رو شکر بازیکنی به اسم اشکان دژاگه داریم!

4. کاربر مقابل از AliReza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

bahareh88 (29th October 2013)

نام واقعی
    FarSHaD
    استاتوس
    به بهشت نمی روم اگه علی آنجا نباشد
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Brazil
    تشکر شده 23,000 بار در 7,966 ارسال
    یاد شده