10 مخلوق وحشت افرین اعماق دریا!
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: 10 مخلوق وحشت افرین اعماق دریا!

 1. #1


  نام واقعی
  .
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  968
  تشکر
  7,216
  تشکر شده 2,097 بار در 709 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 62 تاپیک

  Talking 10 مخلوق وحشت افرین اعماق دریا!

  داشتن ماهی های خانگی سرگرمی جالبی برای خود فرد محسوب می شود که علاوه بر سرگرمی تاثیرات درمانی مثبتی برای سایر افراد به همراه دارد. تصور کنید ماهی بامزه ای مثل نموی کوچک را در دست داشته باشید. اما واقعیت این است که همه آبزیان آن قدر دوست داشتنی نیستند که به عنوان حیوان خانگی انتخاب شوند.
  به ویژه مخلوقاتی که در عمق آب های تیره اقیانوس و در کمین طعمه های از همه جا بی خبر نشسته اند. اگر مایلید با موجوداتی آشنا شوید که گویی از اعماق تیره ترین کابوس هایمان سر بر آورده اند.
  این موجودات اغلب ظاهری ترسناک و متناقص دارند. ویژگی اصلی آنها دندان های نیش مانند و تیز، چشم های بسیار بزرگ و اندام های نورانی برای فریفتن قربانیان می باشد. این موجودات ناچارند از هر چیزی که بر سر راه شان قرار می گیرد تغذیه کنند چرا که در آن عمق از اقیانوس که زیستگاه آنان به حساب می آید کمبود مواد غذایی وجود دارد. آن ها به نحوی هم بازمانده و هم شکارچی هستند.
  ایزوپاد غول پیکر
  نام علمی آن باسینوموس ژیگانتئوس (Bathynomous giganteus) است و بزرگ ترین ایزوپاد (نوعی سخت پوست که از دیگر اعضاء این خانواده می توان به خرخاکی که همه آن را می شناسیم اشاره کرد) در گونه خود می باشد. این موجود گوشت خوار در عمقی معادل ۶۱۰ متر زندگی می کند. به دلیل آن که منابع غذایی اندکی در این عمق از اقیانوس وجود دارد این مخلوقات یاد گرفته اند خود را با این شرایط وفق داده و از هر چیزی که با آن مواجه شوند و از جمله بی مهرگان کوچک تغذیه کنند. طول این موجودات در طول دوران حیات شان به ۴۰ سانتی متر می رسد. وقتی مورد تهدید قرار می گیرند عقب نشینی نموده خود را گلوله کرده درون صدف محافظ دفاعی شان مخفی می شوند. همچنین دهانی قوی دارند که قادر است درون هر چیزی نفوذ کرده و شکم طعمه را زنده یا مرده بدرد.
  خرچنگ عنکبوتی غول آسا
  خرچنگ عنکبوتی غول آسا به عنوان بزرگ ترین بندپایی که در جهان وجود دارد شناخته می شود. این خرچنگ نزدیک به ۹۰ متر زیر سطح اقیانوس زندگی می کند. از نظر ظاهری به خرچنگ ها شباهت دارد ولی پاهای بلندش می تواند طولی در حدود سه متر ( از سر یک چنگال تا سر چنگال دیگر) پیدا کند! اندازه بدن این موجودات تا ۱۵ متر می رسد. عده ای معتقدند این موجودات بسیار کمیاب بوده و در بستر اقیانوس در نزدیکی ژاپن یافت می شوند.
  قطره ماهی
  شاید این موجود برای همه ترسناک نباشد ولی فکر می کنم همه در این مورد هم عقیده ایم که بیچاره ترین قیافه ممکن را در بین مخلوقات دریایی به خود اختصاص داده است. موافق نیستید؟ این ماهی اعماق ( بله تعجب نکنید این یک ماهی است) اغلب در عمقی در حدود ۳۶۵ متر و در آب های استرالیا و تاسمانی یافت می شود. در این عمق فشار آب بسیار بالا است در نتیجه موجودات ساکن این محیط فرم ژله مانندی دارند درست مثل این ماهی قطره ای.
  مارماهی قورت دهنده
  این مخلوق یکی از ترسناک ترین جانورانی است که در اعماق اقیانوس ها زندگی میکند عمقی نزدیک به ۹۱۰ تا ۱۸۰۰ متری از سطح اقیانوس زیستگاه آن ها است. برخورداری از دهان بزرگ، این ماهی را به یک شکارچی بالفطره تبدیل کرده است. دهان این ماهی آن قدر باز می شود که می تواند طعمه هایی را که دو برابر خودش اندازه دارند را به راحتی ببلعد. اغلب پس از صرف غذا آن را در آرواره کیسه مانند تحتانی اش ذخیره می کند. فرم بدنی این جانور تازیانه مانند بوده و بدن این مارماهی می تواند تا ۱.۵ متر رشد کند.
  کوسه ماهی چین دار
  ۱۵۰۰ متر زیر سطح اقیانوس این ماهی را خواهید یافت. کوسه چین دار یکی از وحشتناک ترین ساکنین اقیانوس که به نام فسیل زنده نیز خوانده می شود. شکل ظاهری این موجود به نحوی تداعی کننده جاندران دریایی ماقبل تاریخی است که در زمان فرمانروایی دایناسورها روی زمین، ساکن دریاها بودند. این مخلوق ترسناک تا ۱.۵ متر رشد کرده و ساکن آب های تاریک اعماق اقیانوس های آرام و اطلس است. چنین تصور می شود که این موجود نیز همانند مار خود را به سمت طعمه اش پرتاب کرده و موجود بیچاره را درسته می بلعد.
  دندان نیشی
  ماهی دندان نیش که با نام علمی آنوپلوگاستر کورنوتا (Anoplogaster Cornuta) نیز نامیده می شود گویی از تیره ترین کابوس های شبانه مان برخاسته است. این جانور نیز در اعماق اقیانوس چیزی نزدیک به ۴۸۰۰ متر زیر سطح زندگی کرده و به خاطر ظاهر ناخوشایندش غول ماهی هم خوانده می شود. رنگ آن از قهوه ای تیره تا مشکلی متغیر بوده و تا ۱۵ سانتی متر رشد می کند. در مقایسه با جثه کوچکش سر بزرگی دارد و دهانی که با تعدادی دندان نیش مانند تیز احاطه شده است .
  هشت پای خون آشام (ماهی مرکب جهنمی)
  ماهی مرکب جهنمی با نام علمی ومپایروتئوتیس این فرنالیس (Vampyerotuethis Infernalis) شناخته می گردد. این هشت پای عجیب در ۷۶ متری اعماق اقیانوس زندگی می کند. با حالت ژله مانندی که دارد بیشتر شبیه به یک عروس دریایی است تا یک هشت پا. این مخلوق بزرگ ترین چشم را در میان جانوران دریایی به خود اختصاص داده است. بلندی بدن این موجود تا ۱۵ سانتی متر می رسد و از اندام های مولد نوری پوشیده شده که به جانور اجازه می دهد در صورت تمایل بدرخشد. پره های بزرگی اطراف سر جانور را احاطه کرده است که در انتها به شاخک هایی ختم می شود که توسط تعداد زیادی دندان تیز میخ مانند پوشیده شده و وظیفه دفاع از جانور را برعهده دارند. از این رو است که این موجود به نام خون آشام خوانده می شود.
  ماهی انگلر
  نام علمی این جانور ملانوستوس جانسونی (Melanocetus Johnsoni) است. این ماهی ها در اعماق بسیار زیاد اقیانوس ها زندگی می کننند. همچون سایر آبزیان اعماق اقیانوس ها این جانور هم فتوفور (عضوی که قادر به تولید نور است) دارد. اندام های تولید کننده نوری که در تیره پشت جانور قرار دارند. جانور با نورانی کردن بدن خود طعمه ها را جلب کرده و سپس با دندان های نیش مانند تیزش به استقبال شان می رود. شیوه شکار این ماهی و شکل دندان هایش که به سمت داخل خمیده شده دست به دست هم داده تا شکار بخت برگشته تنها به سمت معده جانور هدایت شود نه به سمت آزادی، به همین دلیل گاهی به این جانور لقب شیطان سیاه هم می دهند که البته جای تعجب ندارد.
  افعی ماهی
  در عمق ۴۰ متری از سطح آب ماهی شگفت انگیز و زشت دیگری زندگی می کند که به واقع یکی از درنده خوترین مخلوقات عجیب می باشد. رنگ این جانور سیاه بوده و فتوفورها به صورت پراکنده روی بدنش قابل مشاهده هستند. این اندام های نورانی که روی باله پشتی بدنش قرار دارند قربانیان را فریب می دهد تا به این قاتل مخوف نزدیک شوند. آن ها همچنین چشمان بزرگی داشته تا بتوانند در تاریکی اعماق اقیانوس جایی که کم ترین میزان روشنایی وجود دارد مسیر خود را تشخیص دهند. افعی ماهی دندان های نیش مانند بزرگی دارند که تقریبا به بزرگی صورت شان است.
  هشت پا (سر پا) عظیم الجثه
  اگر از آبزیان دریایی می ترسید باید از این هشت پا فرار کنید. چرا؟ اجازه دهید گوشه ای از خصوصیات این ابر هشت پا را برای تان بازگو کنیم:
  اول این که این آبزی حتی از یک اتوبوس هم بزرگ تر است! اندازه این جانور چیزی در حدود ۱۳ متر و وزنی نزدیک به ۴۵۰ کیلوگرم دارد. اگر این دلیل برای شما کافی نیست باید بدانید که شاخک های این جانور به تعداد بی شماری چنگک های تیز مجهز هستند و در کنار تمام اینها منقار(دهان) قرار گرفته است. این جانور از هر هشت پای دیگری که شناخته شده بزرگ تر است. زیستگاه این مخلوقات عموما ۳۰۰ متر زیر سطح اقیانوس است و می توان آن ها را در نیوزلند، قطب جنوب و نقاطی از آفریقا یافت.
  خب نظر شما چیست؟ اگر قرار بود از بین این کابوس های اعماق اقیانوس، حیوانی خانگی انتخاب کنید کدام یک را ترجیح می دادید؟
  ویرایش توسط *ZeynaB* : 3rd November 2013 در ساعت 11:29

 2. 7 کاربر مقابل از *ZeynaB* عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  ...Niko_Red... (3rd November 2013), lovely boy (3rd November 2013), mohammad25 (3rd November 2013), s A r A (5th November 2013), San Iker (3rd November 2013), UniQue (3rd November 2013), شاهزاده سرخ (3rd November 2013)

 3. #2


  محل سکونت
  ...
  نام واقعی
  24 ابدی
  استاتوس
  24 ابدی
  شغل و حرفه
  .
  بازیکن محبوب
  Mahdi Mahdavikia
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | Germany
  نوشته ها
  7,935
  تشکر
  24,878
  تشکر شده 17,577 بار در 6,034 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 52 تاپیک
  جل الخالق!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


 4. کاربر مقابل از UniQue عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  *ZeynaB* (3rd November 2013)

 5. #3


  نام واقعی
  .
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  968
  تشکر
  7,216
  تشکر شده 2,097 بار در 709 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 62 تاپیک

  دماغش تو مایه های دماغ قلعه نوییه

 6. #4


  محل سکونت
  ....
  نام واقعی
  atefeh
  استاتوس
  only red ,only 8
  شغل و حرفه
  محصل
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Bayern-Munich | Germany
  نوشته ها
  465
  تشکر
  611
  تشکر شده 1,051 بار در 393 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 45 تاپیک
  من که اصلا توانایی دیدنشونو ندارم.....
  به دوست داشتَنت مشغولم …
  همانند سربازی که سالهاست ؛ در مقرّی متروکه ،
  بی خبر از اتمام جنگ ،
  نگهبانی می دهد…! 7. کاربر مقابل از atefeh8 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  *ZeynaB* (3rd November 2013)

 8. #5


  محل سکونت
  همین دو رو برااااااااااااا
  نام واقعی
  niko
  استاتوس
  ONLY PERSPOLIS
  شغل و حرفه
  درس میخونم واس کنکووووور - مهندس کامپیوتر
  بازیکن محبوب
  Alireza Haghighi
  تیم های محبوب خارجی
  Bayern-Munich | Spain
  نوشته ها
  373
  تشکر
  452
  تشکر شده 574 بار در 182 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 5 تاپیک
  o0o0o0o0o0o0o

  گفتم که خدا مرا مرادی بفرست
  طوفان زده ام راه نجاتی بفرست
  گفت با زمزمه یا مهدی (عج)
  نذر گل نرگس صلواتی بفرست

 9. کاربر مقابل از ...Niko_Red... عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  *ZeynaB* (3rd November 2013)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا