ستاره سابق لیورپول و تیم ملی انگلیس اعتقاد دارد که توپ طلا به لیونل مسی یا کریس رونالدو خواهد رسید و آنها را بهترین بازیکنان حال حاضر دنیا دانست
سایت گل- مایکل اوون، ستاره سابق لیورپول و تیم ملی انگلیس، معتقد است فرانک ریبری، ستاره بایرن، شانس کمی برای بردن توپ طلای سال 2013 دارد.
ریبری کمک کرد تا بایرن فصل گذشته به یک سه گانه تاریخی برسد و همین درخشش موجب شد تا به عنوان بهترین بازیکن فصل اروپا انتخاب شود.
با این وجود، اوون اعتقاد دارد که توپ طلا به لیونل مسی یا کریس رونالدو خواهد رسید و آنها را بهترین بازیکنان حال حاضر دنیا دانست.
اوون به سایت فیفا گفت:" بازیکنان خوب زیادی در بین نامزدها هستند اما دو بازیکنی که معمولا در صدر فهرست ها قرار می گیرند، مسی و رونالدو هستند.
به نظر من، آنها با فاصله بهترین بازیکنان دنیا هستند. بازیکنان دیگری هم هستند که با تیم های شان به موفقیت های زیادی رسیدند. مطمئنا بایرن مونیخ یکی از موفق ترین تیم ها در سال گذشته بود؛ با قهرمانی در چمپیونزلیگ و دو قهرمانی داخلی.
بنابراین بازیکنانی مانند فرانک ریبری هم مورد توجه هستند اما من فکر می کنم که مسی و رونالدو بهترین ها هستند. آنها مدت هاست که خوب بازی می کنند و من فکر می کنم برنده نهایی یکی از این دو خواهد بود."

برنده امسال توپ طلا روی 13 ژانویه 2014 (23 دی) اعلام خواهد شد.