تيم ملي فوتبال ايران اين هفته در رقابتهاي مقدماتي جام ملتهاي آسيا به مصاف حريفي ميرود که هرگز طعم پيروزي را برابر ايران نچشيده است.
تيم ملي فوتبال ايران در ادامه رقابتهاي مقدماتي جام ملتهاي آسيا اين هفته در بانکوک به مصاف تايلند ميرود. نکته جالب توجه اين بازي روند نتيجه گيري ايران برابر حريف شرق آسيايياش است که در طول تاريخ هيچ گاه برابر اين تيم نباخته است.

ايران اکنون در جدول بازيها با انجام سه بازي،هفت امتيازي است و صدرنشين است. کويت با پنج امتياز دوم است و لبنان چهار امتيازي در رده سوم قرار دارد. تايلند حريف ايران در بازي روز جمعه بدون هيچ امتيازي به قعر جدول چسبيده و تمام اميدش براي صهود به سه بازي دور برگشت است.

تيم ملي فوتبال ايران در حالي اکنون در تايلند به سر ميبرد که کمي پيش از هواپيماي حامل تيم ملي، توفان قدرتمند "هايان " شرق آسيا را درنورديده و به تايلند رسيده بود هر چند تايلنديها استقبال توفاني از ملي پوشان داشتند اما در حالت عادي شاگردان کارلوس کيروش نبايد کار چندان سختي برابر حريف خود داشته باشند.

تيم ملي با تمام بازيکنانش به تايلند رفته و لژيونرها هم به اردوي تيم ملحق شدهاند . از آن جايي که تيم ملي در دوره قبلي جام ملتهاي آسيا در جمع سه تيم اول قرار نگرفت تا بدون بازيهاي مقدماتي در دوره بعد شرکت کند و اردوهاي آمادهسازياش هم به دليل بي پولي يکي پس از ديگري لغو شده اينک بازي با تايلند براي تيم ملي يک ديدار تدارکاتي محسوب مي شود!

**تاريخچه ديدارهاي تيم ملي ايران برابر تايلند

ايران و تايلند تاکنون 13 بار در رقابتهاي مختلف با هم ديدار کردهاند. در اين ديدارها، هرگز تايلند پيروز نشده و همچنان طعم پيروزي را برابر ايران نچشيده است. ايران اما تاکنون 10 بار حريف شرقياش را شکست داده و سه بار هم برابر اين تيم تن به تساوي داده است.

ايران در 13 بازي گذشته 29 بار دروازه تايلند را گشوده و تنها پنج بار دروازهاش را برابر حريف باز شده ديده است. بهترين نتيجه ايران برابر تايلند هم به سال 1362 باز مي گردد در آن سال تيم ملي ايران در جاکارتار تايلند را با نتيجه 5 بر صفر شکست داده بود.

تيم ملي فوتبال ايران در چهارمين ديدارش در مقدماتي جام ملتهاي آسيا 2015 جمعه 24 آبان از ساعت 15 و 30 دقيقه در بانکوک به مصاف تايلند ميرود.