آدم به آدم رسید


قبل از برگزاری دوره قبلی مجمع فدراسیون فوتبال و انتخاب نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ، مهدی تاج به مدیران تیم های لیگ برتری قول داد اگر آنها به او رای دهند طلب تیم شان را از سازمان لیگ پرداخت خواهد کرد.
ترااکتورسازی 500 ، استقلال و پرسپولیس هر کدام 600 الی 700 میلیون و تیم های دیگر هم کمی کمتر از سازمان لیگ برتر طلبکار هستند قرار بود تاج پس از رای آودن پول آنها را پرداخت کند. این اتفاق تا این لحظه نیفتاده. حتی سیدصالحی که از باشگاه استقلال200 میلیون طلب داشت و نامه ای هم دریافت کرد مبنی بر اینکه پولش از محل طلب استقلال از سازمان لیگ پرداخت شود، با این جمله مواجه شد: سازمان لیگ پولی ندارد که به باشگاه ها بپردازد.
مشخص نیست این همه درآمد این فوتبال چه می شود که تمامی افرادی که در آن حضور دارند از بی پولی می نالند و سپس اصرار هم دارند که با این بی پولی بسازند و بر سر مردم منت بگذارند.
حالا با شرایطی که پیش آمده و انتخابات قبلی سازمان لیگ زیر سوال رفته، عده ای معتقدند انتخابات باید مجددا برگزار شود و این بار رای گیری یا به صورت الکترونیک و یا نوشتاری باشد نه اینکه با بلند کردن دست و تخمین زدن آرا.
این انتخابات ترس زیادی در تاج ایجاد کرده. زیرا او به قولی که به مدیران داده بود عمل نکرد و وقتی کارش راه افتاد، دست آنها را در پوست گردو گذاشت. حالا مجددا ورق برگشته و با برگزاری دوباره انتخابات، این تاج است که کارش پیش مدیران لیگ برتری گیر است. طبق شنیده ها مدیران سه تیم پرطرفدار کشور، حاضر نیستند به تاج رای بدهند و می خواهند فرد دیگری را جایگرین او کنند. حالا باید دید مهدی تاج با سیاست خاص خود می تواند دوباره وعده های آنچنانی بدهد و جای خود را سفت تر از قبل کند یا مدیران لیگ برتری این بار با طناب او به چاه نمی روند و فرد دیگری را جایگزین مهدی تاج خواهند کرد.
البته همه تهدیدات مدیران لیگ برتری برای این است که پولشان را زودتر بگیرند و این فرصت شاید آخرین فرصت آنها باشد که بتوانند پولشان را زنده کنند.