لوئيس فان خال سرمربي تيم ملي هلند در صحبت هايي اعلام کرده که مصدوميت روبين فان پرسي هنوز به طور کامل برطرف نشده است.

اين مهاجم 30 ساله بعد از آنکه در بازي روز يکشنبه تيمش مقابل تيم سابقش آرسنال شرکت کرد و گل پيروزي بخش تيمش را به ثمر رساند، همچنان از ناحيه انگشت پا و کشاله ران احساس درد مي کند و اين درحالي است که تيم ملي هلند خودش را براي برگزاري 2 بازي دوستانه مقابل ژاپن و کلمبيا آماده مي کند. دراين ميان فان خال اعلام کرده که قصد ندارد تا درمورد فان پرسي ريسک کرده و شاهد شدت گرفتن مصدوميتش شود.

فان خال در صحبت هايي به خبنرگاران گفت:« فان پرسي روز يکشنبه به من زنگ زد و ما در مورد شرايطش باهم صحبت کرديم. او درتابستان امسال واقعا تعطيلات تابستاني خاصي نداشت. چون مجبور شد تا با تور يونايتد به اسيا سفر کند و دائما در حال رفت و آمد بود. بايد در نظرداشت که اين مسائل چه به روز بازيکن مي آورد. حتيا اگر ما بازيهاي مهمي را هم پيش رو داشتيم، از او دراين بازيها استفاده نمي کردم.»

فان خال درادامه به اين نکته اشاره کرد که وقتي فان پرسي در اوج باشد، جايگاه او درکنار آرين روبن و کوين استروتمن درترکيب تيم با خطرخاصي مواجه نخواهد بود:« اين باورنکردني است ولي واقعيت دارد که اکثر بازيکنان ما آماده و خوب هستند. من هميشه به بازيکنان آماده ام فکر مي کنم. و آنها را به اردوي تيم فرا مي خوانم. درک کوئيت و فان پرسي آماده نيستند ولي من هميشه گفته ام که روبن، استروتمن و فان پرسي اگر آماده باشند، جايگاهشان درترکيب تيم تضمين شده است.نحوه مديريت تيم در غياب فان پرسي هم جالب خواهد بود. ما بايد نشان دهيم که حتي در غياب او هم تيم بزرگي هستيم. اين سناريويي است که ممکن است دربرزيل نيز رخ بدهد. از آنجا که درحال حاضر ولفسوينکل و هونتلار هم مصدوم هستند، مهاجمان زيادي نداريم.»