گودرزی: دنبال جداسازی ورزش و جوانان نیستم / ماههای سرنوشتسازی را از دست دادیم
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: گودرزی: دنبال جداسازی ورزش و جوانان نیستم / ماههای سرنوشتسازی را از دست دادیم

نام واقعی
    صادق
    استاتوس
    ارتش سرخ
    شغل و حرفه
    تحصیل دار
    بازیکن محبوب
    karim bagheri
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    تشکر شده 2,603 بار در 839 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 9 تاپیک

ورزش > مدیریت ورزش - وزیر جدید ورزش میگوید برنامهای برای جدا کردن حوزههای ورزش و جوانان ندارد.

وزیر ورزش و جوانان در نخستین روز کاری خود در ساختمان شماره 1 وزارت ورزش و جوانان ، با اشار به اولویت های اساسی و وبرنامه ای خود دو بخش ورزش وجوانان باتاکید بر اخلاق مداری و توسعه ورزش پاک و معرفتی گفت: جایگاه جوانان باید در این وزارتخانه به طور چشمگیری ارتقاء پیدا کند .
    به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان دکتر محمود گودرزی از ورزش در نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک پدیدهء فرهنگی، تربیتی و اجتماعی نام برد و با تاکید بر ایجاد ساختار مناسب برای تحقق چشم انداز 1404 دراین بخش گفت : باید تلاش کنیم تا مردم شریف ایران بتوانند ضمن بهره گیری از مزایای ورزش، در جهت حفظ سلامتی، شادابی و نشاط اجتماعی، ساخت جامعه ای پویا، در مسیر رشد و تعالی معنوی و اخلاق فردی و اجتماعی حرکت کنند .
    وی تاکید کرد : بر این اساس، نقش و جایگاه وزارت ورزش و جوانان در ارتقای کمی و کیفی امر ورزش و پرداختن به مسایل اساسی جوانان بسیار حائز اهمیت بوده و می تواند به عنوان مهمترین عامل در تحقق چشم انداز و افق ترسیم شده برای آینده کشور مورد توجه باشد.
    دومین وزیر ورزش وجوانان با مهم خواندن ورزش در تعالی جامعه ، نگاه ارزشی و اخلاقی به این مقوله را مورد توجه قرار داد و افزود : با این تفکر و نگرش می توان «ورزش معنوی، پاک و معرفتی» را در حوزه های قهرمانی و حرفه ای محقق ساخت .
    وی با تصریح براینکه تلاش در این راستا نیازمند نگاه فرهنگی به ورزش و برخورد نرم با مشکلات است، اظهار داشت: سیاه نمایی پیرامون حواشی ورزش صدمات جبران ناپذیری را بر ورزش وارد می کند و من براین باورم دراین حوزه برخورد انتظامی وقهری پاسخگو نیست .
    دکتر گودرزی با بیان اینکه ساختار وزارت ورزش و جوانان مشکلی ندارد به موازی کاری هایی که میان این وزارتخانه با سایر ارگانهای فعال در 2 بخش ورزش وجوانان وجود دارد ، اشاره کرد و افزود : باید سیاستگذاری وبرنامه های ویژه ای برای بخشهای اجرایی دیگر تبیین و راهکارهای اجرایی آن تعریف شود .
    وی در این راستا به اهمیت حوزه جوانان در برنامه ریزی ها وسیاستگذاری ها اشاره کرد و افزود : من معتقدم جایگاه این بخش حفظ نشده و باید ساختاری مناسب برای حوزه جوان پیش بینی شود .
    وزیر ورزش و جوانان با تصریح براینکه به دنبال جداسازی ورزش و جوانان نیستم تصریح کرد : باید شرایط مناسب برای هر دو حوزه مطابق برنامه توسعه ای ایجاد و اجرایی شوند .
    وی حوزه جوانان را حوزه ای فرابخشی توصیف کرد و اظهارداشت : برای دستیابی به نتیجه مطلوب دراین حوزه باید 23 دستگاه با وزارت ورزش و جوانان تعامل داشته باشند و البته این وزارتخانه به عنوان بخش سیا ستگذار وبرنامه ریز موظف است تا در این حوزه آنچه که لازم است به ارگانها و نهادهای زیر مجموعه تکلیف کند .
    دکتر گودرزی با تاکید بر مدیریت زمان برای رشته های مدال آور در بازی های المپیک اسیایی ، جهانی و بازی های جام جهانی فوتبال گفت : واقعیت این است که 3 ماه سرنوشت ساز از دست رفته است و باید از زمان باقی مانده حداکثر استفاده را کرد .
    وی همچنین در خصوص مشکلات مالی فدراسیون های ورزشی اظهار داشت : تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا با تزریق بودجه شرایط را برای فدراسیون ها تسهیل کنیم .

نام واقعی
    صادق
    استاتوس
    ارتش سرخ
    شغل و حرفه
    تحصیل دار
    بازیکن محبوب
    karim bagheri
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 9 تاپیک
    وزیر پیشنهادی ورزش:از قبل انقلاب دانشجوی پیرو خط امام بودم و سرباز ولایتم/از ورزشی ها استفاده می کنم
    ورزش > مدیریت ورزش - محمود گودرزی خود را یک ورزشی ، یک سرباز ولایت و یک معلم خواند و از نمایندگان خواست تا به او اعتماد کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ؛ چهارمین وزیر پیشنهادی ورزش که این بار دیگر غیر از سابقه ورزشی درخشان ، مشکل سیاسی هم نداشت ، دفاعیاتش را با پرداختن به سابقه انقلابی خود اغاز کرد و گفت:«من محمود گودرزی هستم ، از قبل انقلاب دانشجویان پیرو خط امام بودم. بعد از انقلاب به عنوان سرباز سپاه پاسداران به دفاع مقدس رفتم و هنوز هم خود را سربازی برای ایران عزیز و اسلام عزیزتر از جان می دانم. همیشه سرباز امام (ره) و رهبری معظم انقلاب بوده و عدول از این مسیر را انحراف می دانم.»

او سپس گفت:«در جوانی و اکنون در ورزش ملی کشتی فعالیت داشتم . مربی تیم های ملی مختلف دانشجویی بودم و البته در برگزاری المپیادهای مختلف دانشجویی نقش داشتم که همه ساله 7 هزار نفر در این المپیادها حضور داشتند. نقش های مدیریتی در دانشگاه داشتم. ریاست 3 دوره ای در دانشگاه داشتم. از سال 87 تا کنون رئیس دانشگاه هستم و سابقه معاونت فنی ورزشی سازمان ورزش را داشتم. بنیان گذار چهار نشریه علمی و پژوهشی در دانشگاه تهران بودم و یک نشریه بین المللی علمی . استاد تمام دانشگاه هستم و این سابقه کاری ام را تشکیل می دهد.»

او بحث برنامه ای اش را از مبحث جوانان اغاز کرد و گفت:« برنامه های جوانان در تکالیف قانونی همیشه تبلور داشته . یک سوم جمعیت کشورمان را جوانان تشکیل داده اند . جمعیت 15 تا 29 ساله ما جمعیت مهم کشورمان را تشکیل می دهند و سعی کردم برنامه ای مشخص در این زمینه ارائه کنم. سیستم اداری وزارتخانه ما خود جوان است. این وزارتخانه 23 دستگاه گوناگون را در تعامل با خود دارد و غیر از کمک این دستگاه ها نمی توان کاری را برای جوانان پیش برد. ما در برنامه پیشنهادی مان به همه این نکات اشاره داشته ایم. من از میان راهکارهای جوانان چند راهبرد را اشاره می کنم. »

او سپس در تشریح راهبردهایش برای جوانان گفت:«ما می خواهیم نشر فرهنگ نماز در میان جوانان داشته باشیم. بهره مندی از علمای حوزوی برای پیشبرد مسائل جوانان در راه افزایش امید و تمدن اسلامی ایرانی از دیگر برنامه های مان است.ساماندهی امور ازدواج جوانان باعملیاتی و توسعه مراکز مشاوره ازدواج و سند آسان سازی ازدواج در دستور کار است. بسترسازی برای حضور جوانان در مدیریت کشور ، تدوین نظام مشاغل برای جوانان و افزایش اعتماد و همگرایی در تشکل های جوانان ، ارتقای سطح تعامل جوانان و بهره گیری از توان علمی آن ها در اداره کشور از برنامه های ماست. ارتقای دوره های معیارهای سبک زندگی نوین اسلامی بر ای جوانان از دیگر برنامه هاست.»

او در بحث آسیب شناسی جوانان هم گفت:«ما مطالعه تطبیقی کردیم و جوانان را به عنوان یک کلیت ندیدیم . آنها را دسته بندی تطبیقی داشتیم. مثلا در بحث آسیب های اجتماعی ، آمدیم هر گروه را دسته بندی کردیم . که مثلا درباره چه گروه سنی یا چه طیفی انجام می دهیم. هر گروه به دقت مشخص شده اند و برای شان راهکار ارائه شده است. از شهرهای کوچک تا بزرگ تا نخبه ها . ما هر گروه را مشخص کردیم.»

گودرزی که 7 راهبرد برای موضوع جوانان دارد این راهبردها را به اختصار تشریح کرد و به بحث برنامه ورزشی خود یعنی «ورزش پاک» رسید . او مطلع برنامه خود را اخلاق در ورزش خواندو گفت:«من ادای حق ورزشی مردم در همه استان ها ، با رویکرد مناطق محروم را دربرنامه ورزشی خود ارائه داده ام. 4 راهبرد برای برنامه خود دارم. راهبرد اول نهادینه سازی اخلاق و قانون مداری است که توسعه اخلاق و فرهنگ برایم مهم است و 14 رهنمود رهبری در آن ها دیده شده است. ضابطه مداری ، تدوین نظامنامه های اخلاقی ، تدوین نظام جامع صلاحیت ها ، پیشگیری از سوء استفاده های سیاسی و بهره گیری از پهلوانان و استفاده از توان رسانه ها و ساخت فیلم های فاخر ورزشی از برنامه های ما است. رسانه ها باید همکاری کنند تا این پارادایم رایج تغییر بنیادی کند و به موفقیت برسیم.»

او ادامه داد:«راهبرد دوم ما توسعه ساختار محیط عمومی ورزش است. ما باید قانون داشته باشیم. تصویب قانون وزارت ورزش که نیاز به حمایت شما بزرگان دارد. قانون قبلی برای سال 1350 است که باید تغییر کند و حتی این قانون برای دهه 50 هم کاربردی نداشته. شفاف سازی نهادها و بازنگری قوانین در بحث تمرکززدایی ، کاهش تصدی گری دولت در عمل از برنامه های ماست. تشکیل نظام عالی حکمیت و ایجاد بانک های اطلاعاتی برای مدیریت روز آمد از برنامه های ماست.»

رویکرد سوم وزیر پیشنهادی ورزش برای همه بود که به جای ورزش همگانی ارائه کرد و گفت:« برای توسعه رویکرد ورزش برای همه برنامه داریم. ورزش برای همه باید جایگزین واژه ورزش همگانی شود. ترنور مالی ورزش قهرمانی ما حدود 1200 میلیارد تومان است که بودجه ما در وزارت ورزش هم در این حوزه 600 میلیارد خواهد بود. این یک رقم مناسب است برای تنها 10 هزار نفر ورزشکار حوزه قهرمانی درحالی که ما بودجه ای متوازن برای ورزش برای همه نداریم که باید در این حوزه خیلی شفاف قدم برداریم. نباید حق ورزش قهرمانی را کم کنیم اما باید به این حوزه هم بپردازیم. این خوب نیست که در این سال ها هیچ سهمی به 75 میلیون نفر دیگر داده نشده که باید حق آنها هم پرداخت شود. »

او درباره ورزش قهرمانی هم گفت:«در حوزه ورزش قهرمانی که قله ورزش است باید این اقدامات انجام شود شورای عالی ورزش کشور را دوباره تشکیل می دهیم. تشکیل ستاد ورزش های مادر و حمایت از پایگاه های استعدادیابی ، انتخاب آزادانه در فدراسیون ها برای انتخاب روسای شایسته. و ....در بحث ورزش بانوان هم برنامه ای ویژه خواهیم داشت. ساخت اماکن ورزشی بانوان و توسعه متوازن خواهیم داشت. تکمیل پروژه های نیمه تمام با استفاده از خصوصی سازی است. »

او در پایان به دو سئوال پاسخ داد. یکی درباره کارهایش با گروه ایران خودرو که گفت پول هایی که گرفته بوده را برگردانده است و دیگری درباره ارتباط با فتنه که به استعلام وزارت اطلاعات اشاره داشت و دوباره خود را سرباز نظام و ولایت خواند. او همچنین درباره استفاده از وزرای پیشنهادی قبلی گفت: از انهایی که ورزشی نبودند استفاده نمی کنم اما از ورزشی ها حتما بهره می گیرم.»

نام واقعی
    صادق
    استاتوس
    ارتش سرخ
    شغل و حرفه
    تحصیل دار
    بازیکن محبوب
    karim bagheri
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 9 تاپیک
    نمایندگان موافق: برنامههای گودرزی رویکردی واقع گرایانه دارد/وزیر پیشنهادی 200 گرم چربی اضافه ندارد!
    ورزش > مدیریت ورزش - نمایندگان دشتستان و شهریار در موافقت با محمود گودرزی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در صحن علنی مجلس سخنرانی کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بررسی برنامهها و صلاحیت محمود گودرزی گزینه پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان در دستور کار امروز نمایندگان مجلس بود. در ادامه اظهارات موافقان و مخالفان وزیر پیشنهادی، موسوی نژاد نماینده دشتستان در موافقت با محمود گودرزی سخنرانی کرد. او که صحبت های خود را با خواندن بخشی از وصیت نامه شهید یزدان پناه آغاز کرد، در ادامه گفت:

*در حال حاضر نمی توان در مورد آینده کاری وزیر پیشنهادی ورزش صحبت کرد چرا که هنوز هیچ چیز مشخص نیست.

*به نظر من و اکثر نمایندگان برنامه های دکتر گودرزی پاسخگوی مشکلات امروز ورزش است و رای اعتماد به ایشان نشان دهنده حمایت مجلس از ورزش است.

* برنامه های دکتر گودرزی رویکردی واقع گرایانه و آینده نگر دارد، علاوه بر آن نخبگان ورزشی هم دیدگاه مثبتی روی آن دارند.

*از نظر شخصی دکتر گودرزی استاد تمام دانشگاه تهران هستند و شاگردان بسیاری را پرورش داده اند.

*ایشان دارای کارنامه روشن در بخش عملی ورزش هستند.

*در حوزه جوانان هم برنامه ایشان وضعیت مناسبی دارد و امیدوارم با دادن رای اعتماد قاطع به ایشان هرچه زودتر این وزاتخانه سر و سامان بگیرد.

همچنین گروسی نماینده شهریار، قدس و ملارد در موافقت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: «در کشوری که به مسئله جوانان به درستی پرداخت شود آن کشور به موفقیت های بزرگ دست پیدا خواهد کرد. همچنین در کشورهایی که به صورت اصولی به ورزش نگاه شده، میزان قابل توجهی از هزینه دارو و درمان آنها کاسته شده است.»

صحبت های گروسی در دفاع از وزیر پیشنهادی ورزش را در ادامه می خوانید:

*در برنامه آقای گودرزی هم دیدگاه حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری دیده می شود و هم رئیس جمهور.

*در مورد خود آقای گودرزی عزیزان می دانند که ایشان در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران فعالیت های بسیاری داشته اند و شاگردان متعددی را تربیت کرده اند.

*علاوه بر بحث علمی، ایشان در بعد عملی هم مربی درجه یک ملی در رشته کشتی و درجه دو ملی در رشته والیبال هستند و ورزش را از نزدیک می شناسند.

*بعضی از عزیزان نسبت به انتصابات ایشان در گذشته اعتراض داشتند در حالی که اکثر آنها از چهره های انقلابی و شاخص کشور بودند.

*ما مسابقات آسیایی و جام جهانی را در پیش رو داریم و خواهش من از عزیران این است که همانطور که به وزیر اقتصاد رای قاطع دادند، برای ریشه کن شدن فساد از ورزش به آقای گودرزی هم رای قاطع داده شود.

*حتی از نظر فیزیک بدنی هم آقای گودرزی 200 گرم چربی اضافی هم ندارد!

252