سرمربي جديد تيم ملي زير 19 سال ايران گفت: بازي با ايتاليا محک بسيار خوبي براي جوانان است.

به نقل از سايت رسمي فدراسيون فوتبال، علي دوستي در مورد انتخابش به عنوان سرمربي تيم ملي جوانان گفت: بسيار خوشحالم که فدراسيون فوتبال بار ديگر به من اعتماد کرد و سکانداري تيم ملي جوانان را به من داد. من يک بار ديگر و حدود سه سال پيش هم سرمربي تيم ملي جوانان ايران بودم و در حاليکه تيم بسيار خوبي هم داشتيم، نتوانستيم به جام جهاني جوانان صعود کنيم. در حال حاضر انگيزه زيادي براي جبران اتفاقات سال 2010 دارم و مي خواهم که اين بار در رقابت هاي ميانمار با کمک فدراسيون، کميته جوانان، رسانه ها و افکار عمومي تيم ملي جوانان را به جام جهاني 2015 نيوزيلند ببرم.

سرمربي تيم ملي جوانان ادامه داد: بايد به خوبي تيم ملي جوانان تجهيز شود و البته در اين راه برنامه ريزيهاي خوبي انجام شده و تيم ملي با حمايت فدراسيون و کميته جوانان با بازيهاي خوب دوستانه و بين المللي که تدارک ديده شده براي مسابقات نهايي در ميانمار آماده شود تا بتواند سهميه جام جهاني 2015 نيوزيلند را بدست بياورد.

دوستي در ادامه گفت: در حال حاضر تيم ملي جوانان بازيکنان خوبي در اختيار دارد و همچنين پشتوانه خوبي هم به نام تيم ملي نوجوانان زير17 سال هم هست که سه-چهار بازيکن هم از اين تيم به تيم ملي جوانان اضافه شده و ممکن است بازيکنان ديگري هم از اين تيم اضافه شوند و تلفيقي از اين دو تيم به همراه بازيکناني که از استعداديابي پس از اردوي ايتاليا يک تيم ملي جوانان قدرتمند مي سازد که به اميد خدا هم در آسيا در جمع 4 تيم نهايي قرار گيرد و هم اينکه پس از جام جهاني آرژانتين در سال 2001 بتوانيم پس از 14 سال تيم ملي جوانان را به جام جهاني ببريم. کادر خوب و باتجربه اي هم انتخاب شده است و مهدي مهدوي کيا را هم در کنارمان داريم که مي تواند حضورش کمک هاي زيادي به تيم ملي جوانان کند.

وي در پايان درباره دو بازي که قرار است که در ايتاليا انجام شود عنوان کرد: بازي با يک تيم قدرتمند و به نام ايتاليا بسيار خوب است. ايتاليا کشور صاحب سبکي در فوتبال است و مطمئنا اين بازي مي تواند محک خوبي براي جوانان باشد. ضمن اينکه ما سال گذشته در جام جهاني کوچک روسيه با تيم ملي زير17 سال مقابل تيم ملي زير19 سال ايتاليا بازي کرديم و ايران دو بر صفر شکست خورد. در آن بازي ما از دقيقه 30 ده نفره شديم. در حال حاضر تيم ملي جوانان با همان تيم بازي مي کند که الان زير20 سال شده است. به همين دليل شناخت نسبي از ايتاليا داريم و اتفاقا فيلم بازي سال گذشته را دوباره نگاه کرديم. قرار بود با آمريکا بازي کنيم که اين اتفاق نيفتاد و منتظر هستيم تا با يک تيم باشگاهي بازي کنيم و طي يکي دو روز آينده نام اين تيم هم مشخص مي شود.