مهرداد بيتآشور به عنوان يکي از برترين بازيکنان گلچين شده ليگ حرفهاي آمريکا انتخاب شد.

تيمهاي آمريکايي طبق سنت خود چندين بازيکن را از تيمهاي دانشگاهي و کالجهاي مختلف گلچين ميکنند. در بين اين بازيکنان گلچين شده، بازيکناني پيدا ميشوند که تواناييهاي بسيار زيادي دارند و همه را به وجد ميآورند. مهرداد بيتآشور يکي از 5 بازيکن گلچين شده در ليگ آمريکا در اين فصل بود که در بين بهترينها قرار گرفته است.

سايت svenskafans پنج بازيکن برتر گلچين شده در ليگ آمريکا (MLS) را انتخاب کرد که مهرداد بيتآشور يکي از پنج بازيکن برتر آن بوده است.

سين جانسون از شيکاگو فاير، گراهام زوسي از کانزاس سيتي، تيم ريم از نيويورک رد بويلز، مهرداد بيتآشور و جاستين مارو از سنخوزه ارثکوئيک پنج بازيکن برتر گلچين شده در ليگ آمريکا در اين فصل اعلام شدند.

اين سايت درباره مهرداد بيتآشور نوشت: مدافع ايراني سنخوزه در چند فصل گذشته توانسته است خود را به يکي از هجوميترين مدافعان ليگ آمريکا تبديل کند. او که در سال 2010 به تيم اصلي سنخوزه راه يافت، چهارمين فصل حضور خود در اين تيم را سپري ميکند. بيتآشور پيش از اين در تيم دانشگاهي سنخوزه بازي ميکرد اما عملکرد خوب اين بازيکن باعث شد تا تيم اصلي سنخوزه او را برگزيند. او در اين فصل يکي از بهترين بازيکنان تيمش بوده و نسبت به فصلهاي قبل عملکرد بسيار خوبي را از خود نشان داده است. بيتآشور در اين فصل 6 پاس گل و فصل قبل 7 پاس گل را براي همتيميهايش فراهم کرد. همانطور که اسم اين بازيکن نشان ميدهد، بيتآشور بازيکني ايرانيتبار است که در سنخوزه رشد کرده. او در چند سال گذشته اين فرصت را داشت که تيم ملي ايران يا آمريکا را براي خود انتخاب کند اما در نهايت تصميم گرفت تا تيم ملي ايران را همراهي کند. او در بازي ايران برابر تايلند در انتخابي جام ملتهاي آسيا براي اولين بار به طور ثابت براي ايران به ميدان رفت. تيم ملي آمريکا قطعا يکي از بهترين مدافعاني را که ميتوانست در اختيار داشته باشد، از دست داد.