آخرين ديدار نيم فصل اول ليگ برتر روز يکشنبه بين دو تيم استقلال و ملوان برگزار ميشود.

آخرين ديدار نيم فصل اول ليگ برتر روز يکشنبه در ورزشگاه آزادي بين دو تيم استقلال و ملوان برگزار ميشود. اين مسابقه ديداري معوقه از هفته دوازدهم ليگ برتر بود که به دليل حضور آبيپوشان در ليگ قهرمانان آسيا در زمان مقرر برگزار نشد.

به گزارش فارس، اکنون جدال اين دو تيم سرنوشت قهرماني نيم فصل را مشخص ميکند. استقلال اگر بتواند در اين بازي با اختلاف دو گل ملوان را شکست دهد در آن صورت صدر جدول را از قرمزپوشان ميگيرد و عنوان قهرماني نيم فصل اول را به دست ميآورد.

البته استقلال در صورت پيروزي با اختلاف يک گل با 27 امتياز با تفاضل گل کمتر نسبت به پرسپوليس در رده دوم جدول قرار ميگيرد و فولاد سوم ميشود.

بزرگترين مشکل استقلال براي اين بازي خستگي مليپوشان است. مليپوشاني که مسافرت طولاني از تهران به تايلند و سپس لبنان را داشتند. ضمن اينکه آبيها در تعطيلات نيم فصل تمريناتشان نصفه و نيمه و بدون حضور مليپوشان برگزار شده است.

علاوه بر آن سازمان ليگ با درخواست استقلال براي تعويق دوباره اين بازي موافقت نکرد و اکنون استقلال با شرايط دشوار بايد در اين مسابقه به ميدان بروند.

استقلال در اين بازي همچنان خسرو حيدري و هاشم بيک زاده را در اختيار نخواهد داشت.

اين مسابقه دو روز بعد از تولد 50 سالگي امير قلعهنويي برگزار ميشود و شايد بازيکنان استقلال بخواهند به سرمربي خود و هواداران بيشمارشان هديهاي زيبا و غير قابل خريد اهدا کنند. قهرماني نيم فصل ميتواند اين کادوي زيبا باشد. هرچند به قهرمان نيم فصل جام نميدهند؛ اما با توجه به اينکه نيم فصل دوم پنجشنبه و جمعه همين هفته آغاز ميشود ميتواند از نظر روحي و رواني اثر مثبتي بر روي بازيکنان استقلال بگذارد.

ملوان حريف آساني نيست. اين تيم سه برد متوالي در ليگ به دست آورده و اکنون ميخواهد در پايان نيم فصل اول از رده نهمي که براي اين تيم جايگاه مناسبي محسوب ميشود يک پله ديگر صعود کند و جاي داماش را بگيرد. دراگان اسکوچيچ گفته به برد مقابل استقلال هم فکر ميکند. جلال رافخايي با شش گل زده بهترين گلزن ملوان است که خيلي خوب هم از حريفان پنالتي ميگيرد. مدافعان استقلال بايد ششدانگ حواسشان به او باشد.

استقلال در صورت توقف مقابل ملوان ميتواند با يک پله صعود پنجم شود و در صورت باخت ششم باقي ميماند. ولي آبيپوشان پايتخت در انديشه قهرماني نيم فصل هستند و آنها فقط برد ميخواهند حتي اگر خسته باشند و تمرينات منظمي هم نداشته باشند.

در پايان ديدار استقلال و ملوان، از قهرمان نيم فصل اول ليگ سيزدهم رونمايي ميشود و مشخص ميشود صدرجدول قرمز ميماند يا آبي ميشود.