سرمربي بورسيا دورتموند در آستانه جدال سنتي آلمان عنوان کرد 80 درصد موهايش به دليل مصدوميتهاي اخير زردپوشان سفيد شده است.

تيمهاي بورسيا دورتموند و بايرن مونيخ ساعت 21 امشب (شنبه) در حساسترين ديدار هفته سيزدهم بوندسليگا به مصاف هم ميروند. در اين ديدار زردپوشان وستفالن مدافعان اصلي خود يعني مت هوملس را به دليل پارگي رباط مچ پا و مارسل اشملزر را به علت مصدوميت ماهيچه پشت ساق پا در اختيار ندارند. البته بايد نِون سوبوتيچ را هم به اين جمع اضافه کرد که به دليل پارگي رباط صليبي از حضور در اين جدال سنتي بازماند.

به گزارش تسنيم، يورگن کلوپ، سرمربي بورسيا دورتموند در کنفرانس خبري پيش از اين بازي در خصوص مصدوميتهاي اخير بازيکنانش که باعث بر هم خوردن معادلاتش شد به حالت شوخي گفت: 80 درصد موهايم در اين هفته سفيد شد. در حاليکه هنوز 8 بازي تا فرا رسيدن کريسمس در پيش داريم اوضاع خيلي خوب نيست اما کمي زمان داريم تا خودمان را با اين شرايط وفق دهيم.

بايرن مونيخ، مدافع عنوان قهرماني هم در سويي ديگر بازيکناني نظير فرانک ريبري، باستين شواين اشتايگر، ژردان شاقيري، کلوديو پيزارو و هولگر باداشتوبر را به دليل مصدوميت در اختيار ندارد.

وي در خصوص مصدوميت بال فرانسوي باوارياييها گفت: درست است که ريبري مصدوم شده ولي بايرنيها بازيکناني نظير ماريو گوتسه، توماس مولر و آرين روبن را دارند که جانشين وي کنند. در کنار اينها ماريو ماندزوکيچ و توني کروز هم گزينههاي بعدي جانشيني ريبري هستند و اين مشکل آنها نسبت به مشکل ما، قابل تحملتر است. فرانک ريبري بازيکن برجستهاي است که در نبودش هم بازيکن برجستهاي جانشين او ميشود.

سرمربي 46 ساله زردپوشان وستفالن تصريح کرد: براي ديدار با بايرن افکار پيچيدهاي در سر دارم اما نميتوانم بگويم که قصد انجام چه کاري را دارم. ما بايد بازي استثنايي مقابل بايرن مونيخ از خود به نمايش بگذاريم و تا پيش از اينکه به مشکل خاصي برخورد کنيم حريف را کنار بزنيم.