در ادامه هفته چهاردهم لالیگا، شب گذشته (یکشنبه) 3 دیدار برگزار شد که در آن والنسیا در خانه تیم الچه با نتیجه 2 بر یک تن به شکست داد. فیدل در دقیقه 57 و کریستین هرناندس در دقیقه 84 برای الچه گلزنی کردند و خوان برنات در دقیقه 73 تک گل والنسیا را به ثمر رساند. الچه با این پیروزی 17 امتیازی شد و به رده دوازدهم جدول ردهبندی لالیگا صعود کرد و با والنسیا رده یازدهمی همامتیاز شد.
سویا اما شب گذشته در خانه خود با نتیجه پرگل 4 بر صفر رئال بتیس را شکست داد. کارلوس باکا در دقیقه 2، استفان امبیا در دقیقه 43، ویتولو در دقیقه 59 و ویسنته ایبورا در دقیقه 88 گلهای سویا را در ورزشگاه رامون سانچس پیسخوان به ثمر رساندند. بتیس از دقیقه 42 بازی با اخراج مدافع خود، پائولو 10 نفره کار را ادامه داد. سویا با این برد 19 امتیازی شد و به رده هشتم جدول صعود کرد. بتیس هم با همان 9 امتیاز قبلی در قعر جدول باقی ماند.

دیشب همچنین تیم اسپانیول، میزبان خود رایو وایکانو را با نتیجه 4 بر یک شکست داد تا با 18 امتیاز در رده نهم جدول ردهبندی لالیگا قرار بگیرد. در این بازی که روبن مارتینس، دروازهبان رایو وایکانو در دقیقه 25 اخراج شد، سائول نیگوئس در دقیقه 81 تک گل میزبان را به ثمر رساند و برای اسپانیول نیز سرخیو گارسیا 3 بار در دقایق 27 (از روی نقطه پنالتی)، 51 (از روی نقطه پنالتی) و 83 و کریستین استوانی در دقیقه 85 گلزنی کردند.

در تنها دیدار باقیمانده از هفته چهاردهم لالیگا امشب مالاگا میزبان اتلتیک بیلبائو خواهد بود. در جدول ردهبندی لالیگا، پس از بارسلونای صدرنشین که 40 امتیازی است، تیمهای اتلتیکومادرید با 37 و رئال مادرید با 34 امتیاز به ترتیب در ردههای دوم و سوم قرار گرفتهاند.