خنده بازار از نوع تحقیق دانشگاهی(کری جدید کیسه اون هم با آمار جعلی نه داخل زمین)
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: خنده بازار از نوع تحقیق دانشگاهی(کری جدید کیسه اون هم با آمار جعلی نه داخل زمین)

 1. #1


  محل سکونت
  کهکشان راه شیری
  نام واقعی
  رسول
  استاتوس
  روزی تو خواهی آمد از کوچه های باران ...
  بازیکن محبوب
  mohsen khalili
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  2,568
  تشکر
  2,773
  تشکر شده 7,119 بار در 1,945 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 49 تاپیک

  خنده بازار از نوع تحقیق دانشگاهی(کری جدید کیسه اون هم با آمار جعلی نه داخل زمین)  شرح مختصر تحقیق


  در تحقیقی که توسط دکتر ساعتچیان و همکاران در سال 1390 انجام شد، اولویت های عوامل جانب داری هواداران و ارتباط آن با میزان حضور و حمایت آن ها در لیگ حرفه ای فوتبال ایران،مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت. این تحقیق در جامعه وسیعی از علاقه مندان به فوتبال از 10 شهر کشور انجام شد. جامعه مورد مطالعه شامل 10 هزار نفر (6800 مرد و 3200 زن) از شهرهای تهران، مشهد، اهواز، اصفهان، تبریز، شیراز، رشت، کرمانشاه، کرج و کرمان بوده اند. در پرسشنامه مربوطه سوالاتی به شرح زیر پرسیده شده است:
  1) میزان تحصیلات شما چیست؟2) به نظر شما محبوبترین تیم فوتبال ایران کدام است؟1- استقلال 2- پرسپولیس3) سابقه شما در حمایت از باشگاه مورد علاقه تان چقدر است؟4) کدامیک از تیمهای باشگاهی را رقیب اصلی باشگاه مورد علاقه خود می دانید؟5)به نظر شما مهمترین علت محبوبیت تیم مورد علاقه تان کدام مورد می باشد؟1- محبوبیت مربی 2- محبوبیت یک بازیکن خاص 3- نام باشگاه و رنگ لباس 4- قدمت باشگاه 5- میزان افتخارات باشگاه6) از دید شما برد مقابل کدام تیم باشگاهی، بیشترین شادکامی را به دنبال دارد؟7) سقف آرزوی فوتبالی شما بعنوان یک هوادار چیست؟نتایج


  در این تحقیق نتایج مهمی استخراج شد که مهمترین آنها به شرح ذیل می باشد: براساس میزان محبوبیت تیمهای فوتبال، 5/53 % پرسش شوندگان به استقلال و 5/46 % پرسش شوندگان به پرسپولیس رای دادند. بیشترین آرای استقلال به ترتیب مربوط به شهرهای تهران- اهواز- رشت- مشهد- کرج- کرمانشاه- کرمان- اصفهان- شیراز و تبریز بود درحالیکه بیشترین آرای پرسپولیس به ترتیب مربوط به شهرهای تهران- شیراز- کرج- مشهد- کرمان- اصفهان- کرمانشاه- رشت- اهواز- تبریز بود.تحصیلات بصورت دیپلم(1)، دیپلم(2)، فوق دیپلم(3)، لیسانس(4)، فوق لیسانس(5) و دکتر(6) درجه بندی گردید و بر اساس پرسشنامه میانگین سواد هواداران استقلال، 1/5 یعنی کمی بالاتر از فوق لیسانس و میانگین سواد هواداران پرسپولیس، 6/3 یعنی مقداری بیشتر از فوق دیپلم بود.در مورد سابقه حمایت و هواداری از تیم محبوب، نتایج به شرح جدول زیر بود:
  سابقه هواداران استقلال


  سابقه هواداران پرسپولیس


  کمتر از 10 سال


  10 تا 20 سال


  بیشتر از 20 سال


  کمتر از 10 سال


  10 تا 20 سال


  بیشتر از 20 سال


  27 درصد
  31 درصد


  42 درصد


  35 درصد


  43 درصد


  22 درصد
  بر اساس این تحقیق، از میان هواداران تیم استقلال، 44%، تیم سپاهان و 18% تیم تراکتورسازی و مابقی یعنی 38% آنها تیم پرسپولیس را رقیب اصلی تیم خود می دانستند. درحالیکه از میان هواداران پرسپولیس، 13% تیم سپاهان، 8% تیم تراکتورسازی، 5% تیم فولاد خوزستان و مابقی یعنی 74% آنها تیم استقلال را رقیب اصلی تیم خود می دانستند.از لحاظ «مهمترین علت محبوبیت تیم مورد علاقه»، بایستی گفت که اکثر هواداران، ترکیبی از علل زیر را به عنوان دلیل اصلی حمایت خود از تیم محبوبشان ذکر کردند اما تنها دلیل اولشان ملاک علاقه شان منظور گردید. نتایج بر اساس دلیل اول هواداران به صورت جدول زیر بود:
  علت علاقه به استقلال از دید هواداران


  علت علاقه به پرسپولیس از دید هواداران


  محبوبیت مربی


  11%


  محبوبیت مربی


  10%


  محبوبیت یک یا چند بازیکن خاص


  12%


  محبوبیت یک یا چند بازیکن خاص


  10%


  نام باشگاه و رنگ لباس


  30%


  نام باشگاه و رنگ لباس


  36%


  قدمت باشگاه


  16%


  قدمت باشگاه


  15%


  میزان افتخارات باشگاه


  31%


  میزان افتخارات باشگاه


  29%
  بر اساس نتایج این تحقیق، برای هواداران استقلال، برد مقابل پرسپولیس با 72%، سپاهان با 19% و تراکتورسازی با 9% بیشترین شادکامی و لذت را به دنبال خواهد داشت درحالیکه برای هواداران پرسپولیس، برد مقابل استقلال با 91%، سپاهان با 6% و تراکتورسازی با 3% بیشترین شادکامی و لذت را به دنبال خواهد داشت.در مورد آخرین سوال تحقیق مبنی بر سقف آرزوی فوتبالی هواداران، نتایج به شرح جدول زیر بود:
  سقف آرزوی فوتبالی هواداران استقلال


  سقف آرزوی فوتبالی هواداران پرسپولیس


  برد پرسپولیس


  17%


  برد استقلال


  28%


  قهرمانی در لیگهای ایران


  18%


  قهرمانی در لیگهای ایران


  26%


  حضور در جام باشگاههای آسیا


  20%


  حضور در جام باشگاههای آسیا


  34%


  قهرمانی جام باشگاههای آسیا


  32%


  قهرمانی جام باشگاههای آسیا


  9%


  حضور در رقابتهای جام باشگاه های جهان


  13%


  حضور در رقابتهای جام باشگاه های جهان


  3%
  جمع بندی کلی:


  بطور کلی نتایج تحقیق حاضر نشان داد که استقلال با 5/53 درصد و پرسپولیس با 5/46 درصد اولین و دومین تیم پرطرفدار کشور هستند. بیشترین تعداد هواداران هر دو تیم از شهر تهران می باشند، علاوه بر تهران، استقلال در شهرهای اهواز و رشت و پرسپولیس در شهرهای شیراز و کرج بیشترین طرفدار را دارند. کمترین تعداد طرفدار هر دو تیم مربوط به شهر تبریز می باشد. علاوه بر این، میانگین سواد هواداران استقلال، کمی بالاتر از فوق لیسانس و برای هواداران پرسپولیس، مقداری بیشتر از فوق دیپلم بود. 42 درصد از هواداران استقلال سابقه ای بیش از 20 سال هواداری این باشگاه را داشتند درحالیکه در میان هواداران پرسپولیس تنها 22 درصد سابقه ای بیش از 20 سال هواداری را داشتند. از میان هواداران استقلال، 38 درصدشان تیم پرسپولیس را رقیب اصلی خود می دانستند درحالیکه از میان هواداران پرسپولیس، 74 درصدشان استقلال را جدی ترین رقیب تیم خود می دانستند. در میان علل علاقه به تیم مورد نظر در هواداران هر دو تیم، ویژگی «نام باشگاه و رنگ لباس» مهمترین علت محبوبیت تیم مورد علاقه بود. 72 درصد از هواداران استقلال، بیشترین شادکامی و لذت را از برد مقابل پرسپولیس تجربه می کردند اما در مورد هواداران پرسپولیس، 91 درصدشان بیشترین شادکامی و لذت را پس از برد مقابل استقلال تجربه می کردند. 28 درصد هواداران پرسپولیس سقف آرزوی فوتبالی خود را برد استقلال در فصل جاری گزارش کردند درحالیکه تنها 17 درصد استقلالیها برد پرسپولیس را سقف آرزوی خود عنوان نمودند. سقف آرزوی هواداران پرسپولیس به ترتیب حضور در جام باشگاههای آسیا (34%) و برد استقلال(28%) بود و قهرمانی در ایران(26%) در مرتبه بعدی قرار داشت. درحالیکه سقف آرزوی هواداران استقلال به ترتیب قهرمانی جام باشگاههای آسیا(32%) و حضور در جام باشگاههای آسیا (20%) بود. همچنین تعداد قابل توجهی از هواداران استقلال(13%) آرزوی شرکت در رقابتهای جام باشگاههای جهان را داشتند درحالیکه این رقم برای هواداران پرسپولیس تنها 3% بود
  ویرایش توسط RASOOL 9 : 29th November 2013 در ساعت 07:57


 2. 5 کاربر مقابل از RASOOL 9 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  *ZeynaB* (29th November 2013), elɴαz-нαɢнιɢнι (29th November 2013), IMAN (29th November 2013), Ramin (29th November 2013), yasi-red-6 (29th November 2013)

 3. #2


  نام واقعی
  .
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  968
  تشکر
  7,216
  تشکر شده 2,097 بار در 709 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 62 تاپیک
  نتیجه گیری نهایی اینکه اسدقلال تیم نیست!!

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا