بلاتر: قطر بايد در قبال کارگران مسئول باشد
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: بلاتر: قطر بايد در قبال کارگران مسئول باشد

نام واقعی
    amirhossein
    استاتوس
    آنچه ما کردیم با خود هیچ نابینا نکرد در میان خانه گم کردیم، صاحب خانه را ...
    شغل و حرفه
    شهرداری شهریار مشغولم
    بازیکن محبوب
    ali daei
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Germany
    تشکر شده 21,306 بار در 6,697 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 50 تاپیک

بلاتر: قطر بايد در قبال کارگران مسئول باشد

رئيس فيفا در آخرين اجلاس اين سازمان در سال ميلاي جاري بر بهبود شرايط کارگران استخدام شده در قطر براي آماده سازي اين کشور جهت ميزباني از جام جهاني 2022 تاکيد کرد.

در چهارمين و آخرين اجلاس عمومي فدراسيون جهاني فوتبال (فيفا) در باهياي برزيل، سپ بلاتر در يک کنفرانس خبري به سوالات خبرنگاران در خصوص مشکلات موجود در 2 کشور ميزبان جام جهاني 2014 و 2022 پاسخ داد.

به نقل از تسنيم، بلاتر در پاسخ به سوالي درباره مشکلات به وجود آمده در قطر، ميزبان جام جهاني 2022 که به نقض قوانين حقوق بشر در مورد کارگران استخدام شده براي احداث استاديومها متهم شده است، اظهار داشت: من اطمينان دارم که فوتبال در قطر برنده نهايي خواهد بود. معتقدم سرانجام ما به دنيا نشان خواهيم داد که ميتوانيم شرايط کاري خوبي را فراهم کنيم. اراده باشد، راهش هم هست و ما هم اراده داريم. من اين راهحلها را پيدا خواهم کرد.

رئيس فدراسيون بينالمللي فوتبال افزود: شرکتهاي پيمانکار قطري بايد در قبال کارگرانشان مسئوليتپذير باشند. اکنون ما بايد اطمينان حاصل کنيم که به درخواست اتحاديهها جامه عمل پوشانده ميشود. بايد در کنار يکديگر کار کنيم و گامهاي کافي برداريم تا به قطر و کساني که در آنجا کار ميکنند، کمک کنيم اين تورنمنت را برگزار کنند.

وي در خصوص امنيت برزيل براي بازيهاي جام جهاني 2014 هم تصريح کرد: امنيت در سازماندهي هر رويدادي يک فاکتور مهم است و مهمتر هم ميشود زماني که قرار باشد يک رويداد ورزشي را سازماندهي کنيد، چرا که در اين رويدادها احساسات و عواطف موج ميزند. به همين دليل امنيت عمليات امنيتي در اينجا به عنوان يکي از مشکلاتي که برزيل در خلال برگزاري جام کنفدراسيونها به آن مواجه شد در نظر گرفته شده است.

بلاتر ادامه داد: با توجه به نگرانيهايي که در خصوص امنيت هواداران و جمعيت حاضر در ورزشگاه وجود دارد، ما با اعضاي کميته اجرايي فيفا گفتوگو کردهايم و بايد بگويم که بحث، بحث اعتماد و اطمينان است. ما به برزيل جهت ايجاد سيستمي که دنبال کردن بازيهاي جام جهاني را براي هواداران راحت ميکند اعتماد کردهايم.

رئيس فيفا اشارهاي هم به درگذشت نلسون ماندلا، رهبر فقيد آفريقاي جنوبي داشت. ماندلا يکي از شخصيتهاي تاثيرگذار در جلب رضايت فيفا براي موافقت با اعطاي ميزباني جام جهاني 2010 به آفريقاي جنوبي داشت و افتخار تبديل شدن به اولين کشور آفريقايي ميزبان جام جهاني را از آن آفريقاي جنوبي کرد.

وي خاطر نشان کرد: از شنيدن اين خبر عميقاً متاسف شدم و به اين شخصيت خارقالعاده اداي احترام ميکنم. به نظرم او يکي از بشردوستترين انسانهاي عصر ما بود و يکي از صميميترين دوستان من. برگزاري جام جهاني در آفريقاي جنوبي براي او رويايي بود که به حقيقت تبديل شد. نلسون ماندلا تا ابد در قلبهاي ما خواهد ماند. خاطرات نبرد سرسختانه او با سرکوبگري مردم، چهره جذاب و ارزشهاي والاي او هميشه در ذهن ما باقي خواهد ماند. به نشانه اداي احترام به ماندلا، پرچمهاي 209 کشور عضو فيفا در مقر اين سازمان نيمه برافراشته خواهند شد و در دور بعدي بازيهاي ملي در ابتداي مسابقات يک دقيقه سکوت حکمفرما خواهد شد.

2. کاربر مقابل از *sir amirhossein* عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

UniQue (6th December 2013)