ديلي ميل به معرفي 32 تيم راه يافته به جام جهاني به معرفي تيم ملي ايران پرداخت.

تيم ملي ايران يکي از تيمهاي راه يافته به جام جهاني 2014 برزيل است که تابستان آينده فرصت عرض اندام برابر بهترينهاي فوتبال جهان را دارد.

به گزارش ايسنا، ديلي ميل در گزارشي با معرفي 32 تيم صعود کرده به جام جهاني 2014 برزيل به بررسي تيم ملي فوتبال ايران پرداخت که در زير ميخوانيد:

* ايران

- جمعيت 76.42 ميليون نفر.

- غذاي ملي: چلوکباب با برنج زعفراني

- سرود ملي: سرود ملي جمهوري اسلامي ايران

- حضور در جام جهاني: سه دوره (1978، 1998 و 2006).

- بهترين افتخار در جام جهاني: برتري برابر آمريکا (1998).

- بهترين بازيکن: اشکان دژاگه

- سرمربي : کارلوس کيروش- دستيار سرآلکس فرگوسن در منچستريونايتد و سرمربي سابق رئال مادريد از سال 2011 هدايت تيم ملي ايران را برعهده داشته است.

- کاپيتان: جواد نکونام – هافبک مرکزي تيم ملي ايران به شوتهاي محکم خود معروف است. او در سن 33 سالگي فرصت اين را دارد تا دومين حضور خود در جام جهاني را تجربه کند. نکونام پس از شش فصل حضور در اوساسونا به استقلال در ليگ ايران برگشت و توانست با اين تيم به قهرماني در ليگ ايران برسد.

- ستاره: مسعود شجاعي ، قد بلند ، خلاق. اينها ويژگي مسعود شجاعي ، هافبک ايراني است که همکاري خوبي با جواد نکونام در تيم ملي ايران دارد. آنها هر دو در اوساسونا با هم بازي بودند، اما شجاعي اکنون در تيم لاس پالماس توپ ميزند.

* لحظه جادويي ايران در جام جهاني : قطعا با يک گزينه روبرو هستيم. شکست دو بر يک آمريکا. پيش از شروع مسابقه دو تيم با هم خوش و بش زيادي کردند تا تمام مشاجره هاي سياسي را کنار بگذارند. ايران پس از برتري برابر آمريکا با گلهاي حميد استيلي و مهدي مهدوي کيا خوشحالي زيادي کردند.

* بازيکن محوري: رضا قوچان نژاد

قوچان نژاد که در هلند پرورش يافته است. در ليگ بلژيک عملکرد بسيار خوبي از خود نشان داد. او اين فصل در استاندارد ليژ بلژيک توپ مي زند.

* تاکتيک اصلي:

ايران با دفاعي مستحکم و هافبکهاي قوي يکي از تيمهايي است که خيلي سخت گل مي خورد. تعجبي ندارد که اين طرز بازي را از تيم ملي ايران با هدايت کارلوس کيروش شاهد باشيم. مرد پرتغالي زماني هم که هدايت تيم پرتغال را داشت، تيمي بسيار تدافعي از پرتغال ساخته بود. ايران در شانزده بازي انتخابي جام جهاني 2014 برزيل تنها دو بار طعم شکست را چشيد.

* شانس قهرماني: 500/1