رضا حقیقی در گفت وگویی، در مورد مشخص شدن حریفان ایران در جهام جهانی 2014 اظهار داشت: فکر می کنم در گروه خوبی قرار گرفته ایم. بالاخره باید با یکی از 8 تیم برتر دنیا همگروه می شدیم، هرچند معتقدم اگر سرگروه مان سوئیس بود شرایط بهتر می شد ولی حتما حکمتی در کار بوده است.

وی ادامه داد: دیدار با آرژانتین بسیار مشکل است اما می توانیم مقابل نیجریه و بوسنی قد علم کنیم. فکر نمی کنم بوسنی یا نیجریه از کره جنوبی که شکستش دادیم خیلی قویتر باشند. در مجموع فکر می کنم در گروه خوبی قرار داریم و قطعا با وجود کی روش زنگ تفریح نمی شویم.

حقیقی عنوان کرد: دلم بسیار روشن است که در بازی آخرمان با بوسنی شرایط طوری پیش برود که با یک پیروزی بتوانیم به دور بعد جام جهانی صعود کنیم.

هافبک تیم ملی در خصوص تقابل شاگردان کی روش با لیونل مسی و دیگر ستاره های آرژانتین گفت: می دانستم با آرژانتین همگروه می شویم اما ما هم تیم دست و پا بسته ای نیستیم. آرژانتین بهترین مهاجمان دنیا را دارد ولی ما هم تا لحظه آخر مقابل آنها می جنگیم.

حقیقی در پاسخ به این سوال که آیا با این روند آماده سازی می توان به موفقیت در جام جهانی امیدوار بود، تاکید کرد: مطمئن باشید پس از اتمام لیگ می توانیم با انجام تمرینات مناسب و چند بازی تدارکاتی خوب محک بخوریم. واقعیت امر این است که اگر چند بازی تدارکاتی انجام ندهیم کارمان در جام جهانی بسیار مشکل می شود.

وی درباره اینکه آیا با این گروه باید توقع مان در جام جهانی بالا برود تصریح کرد: بالاخره مردم ایران فوتبال فهم هستند ما هم جزو قدرت های آسیا هستیم ولی شرایط جام جهانی فرق می کند. نمی توانیم به مردم بگوییم از ما توقع نداشته باشند. اگر قرار است از جام جهانی حذف بشویم مانند سال 1998 باشد که آمریکا را شکست دادیم و مقابل یوگسلاوی هم می توانستیم به یک تساوی برسیم یعنی حداقل باید طوری بازی کنیم که مردم از ما راضی باشند.

هافبک تیم فوتبال پرسپولیس در پایان در مورد پیروزی این تیم مقابل ذوب آهن اصفهان گفت: در بازی مقابل ذوب آهن محکوم به پیروزی بودیم تا از کورس قهرمانی عقب نیفتیم. باید بگویم از درخشش خلعتبری در این دیدار بسیار خوشحال هستم. محمدرضا حالا همان بازیکنی شده که همه توقع دارند. مطمئنا بازی به بازی بهتر هم می شود.