هفته پانزدهم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاههاي انگليس با شکست چلسي و پيروزي ليورپول ادامه پيدا کرد.

هفته پانزدهم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاههاي انگليس از ساعت 18:30 امروز (شنبه) با برگزاري 5 ديدار پيگيري شد که طي آن تيمهاي کريستال پالاس، ليورپول، استوک سيتي و نوريچ سيتي مقابل حريفان خود به برتري رسيدند و يک بازي نيز با نتيجه تساوي خاتمه يافت.

به گزارش تسنيم، در روزي که تيم منچسترسيتي در خانه ساوتهمپتون با نتيجه تساوي يک بر يک متوقف شد، زور چلسي هم به استوک سيتي نرسيد و در خانه اين تيم با نتيجه 3 بر 2 تن به شکست داد. در اين بازي ابتدا آندره شورله در دقيقه 10 چلسي را پيش انداخت اما با گلهاي پيتر کروچ و استفان آيرلند که در دقايق 42 و 50 به ثمر رسيد، استوک شکست يک بر صفر را با پيروزي 2 بر يک عوض کرد. البته اين پايان کار نبود و آندره شورله بار ديگر در دقيقه 53 براي چلسي گلزني و بازي را مساوي کرد.

بازي با نتيجه تساوي 2 بر 2 دنبال ميشد تا اينکه اوسامه اسيدي در دقيقه 90 گل سوم استوک سيتي را به ثمر رساند و سومين شکست را وارد کارنامه چلسي کرد. استوک با پيروزي مقابل چلسي 17 امتيازي شد و به رده دوازدهم جدول صعود کرد و چلسي با 30 امتياز به رده سوم جدول تنزل يافت و جاي خود را به ليورپول داد، ليورپولي که امروز در خانه وستهام با نتيجه 4 بر يک به پيروزي رسيد.

براي ليورپول در اين بازي خارج از خانه گاي دمل (42 - گل به خودي)، مامادو ساخو (47)، لوئيز سوارز (80) و جوبي اوبراين (84 - گل به خودي) موفق به گلزني شدند و تنها گل وستهام را هم مارتين اسکرتل، مدافع ليورپول در دقيقه 66 به اشتباه وارد دروازه خودي کرد. ليورپول در حالي مقابل وستهام پيروز شد و با 30 امتياز به رده دوم جدول ليگ برتر صعود کرد که تيم ميزبان از دقيقه 82 به دنبال اخراج کوين نولان 10 نفره به بازي ادامه ميداد.

همانطور که عنوان شد امروز تيم منچسترسيتي هم در خانه ساوتهمپتون با نتيجه تساوي يک بر يک متوقف شد. گلزني سرخيو آگوئرو در دقيقه 10 نويد يک پيروزي پرگل را براي تيم منچسترسيتي ميداد اما تيم ميزبان خيلي زود ابتکار عمل را در دست گرفت و با گل دقيقه 42 پابلو اسوالدو کار را به تساوي کشاند. منسيتي با اين تساوي 29 امتيازي شد و همچنان در رده چهارم جدول ليگ برتر باقي ماند و ساوتهمپتون هم با 23 امتياز بالاتر از منچستريونايتد در رده هشتم جدول ايستاد.

نتايج ديدارهاي امروز ليگ برتر انگليس به شرح زير است:

کريستال پالاس 2 - کارديف سيتي صفر

ليورپول 4 - وستهام يک

ساوتهمپتون يک - منچسترسيتي يک

استوک سيتي 3 - چلسي 2

وستبرومويچ صفر - نوريچ سيتي 2

روز نخست از هفته پانزدهم ليگ برتر انگليس امشب با ديدار ساندرلند - تاتنهام خاتمه مييابد. اين هفته از مسابقات فردا (يکشنبه) با 2 بازي ديگر ادامه پيدا ميکند که در نخستين بازي فولام در ورزشگاه کروين کاتيج به مصاف آستونويلا ميرود و در ديدار دوم آرسنال در ورزشگاه امارات ميزبان اورتون است. در آخرين ديدار هفته هم دوشنبه شب سوانزي پذيراي هال سيتي خواهد بود.