80 کشته در درگیری هواداران دو تیم مصری +تصاویر


در درگیری های صورت گرفته در جریان مسابقه فوتبال بین طرفداران دو تیم الاهلی و المصری در شهر پورت سعید مصر در استادیوم «قاهره» این شهر، تا این لحظه حداقل 80 نفر کشته و بیش از هزار نفر زخمی شده اند.

فردا: در این زمینه نوشت: این بازی بین تیم‏های "المصری پورت سعید" و "الاهلی قاهره" و در چارچوب هفته هفدهم لیگ برتر این کشور برگزار گردید و تیم میزبان با نتیجه سه بر یک برنده شد؛ اما بلافاصله پس از بازی تماشاگران المصری به داخل زمین حمله کردند و درگیری آغاز شد. تماشاگران پورت سعیدی که تیمشان برنده بازی هم شده بود با حمله به بازیکنان و کادر فنی تیم الاهلی آنها را تا رختکن ورزشگاه تعقیب کردند.
به دلیل عدم وجود پلیس و نیروهای امنیتی کافی، این بازی در شرایط ناامنی عجیبی برگزار شد به طوری که حمله به بازیکنان الاهلی با اشیاء و فشفشه، از پیش از بازی و زمان گرم کردن بازیکنان آغاز شده بود. پس از به ثمر رسیدن هر یک از گلهای المصری نیز تعدادی از تماشاچیان به زمین بازی وارد می شدند.
«هشام الشیحة» معاون وزیر بهداشت و درمان مصر در یک گفتگوی تلوزیونی گفت: "بنا به آمار گزارش شده از بیمارستان ها بیش از 40 نفر کشته و صدها تن دیگر زخمی شده اند." «محمد ابو تریکه» مهاجم ملی‏ پوش تیم الاهلی نیز در این باره گفت: "این مسابقه فوتبال نبود، جنگ بود. مردم در ورزشگاه کشته می‏شدند؛ اما هیچ نیروی پزشکی و نیروی امنیتی وجود نداشت که به آنها کمک کند".

وی افزود: "یکی از تماشگران تیم الاهلی در مقابل چشمانم جان باخت". برنامه‏ های تلویزیونی مصر صحنه‏ هایی از هجوم تماشگران به مدیر عامل تیم الاهلی را نشان دادند و وب سایت باشگاه الاهلی ـ پرطرفدارترین باشگاه مصر ـ نیز در خبری از مصدومیت تعدادی از بازیکنان خود به واسطه ی این شورش ها خبر داد.
دو باشگاه الاهلی و المصری مدتی است رقابت کینهتوزانهای با هم دارند و بازی آنها در چند سال گذشته برخوردهایی به همراه داشته است.

همچنین عصر چهارشنبه بعد از پایان نیمه اول بازی "الزمالک قاهره" و "الإسماعیلی" یک آتش‏ سوزی در ورزشگاه القاهره به وجود آمد که بلافاصله کنترل شد. شایان ذکر است که با گذشت یک سال از سقوط حسنی مبارک، شورای نظامی همچنان قدرت را رها نمی‏کند و این امر مورد اعتراض مردم مصر است.