رييس سازمان ليگ فوتبال ايران از قطعي شدن اتمام مسابقههاي ليگ برتر در 20 فروردين و برگزاري مسابقههاي جام حذفي به صورت تک بازي تا اين مدت زماني خبر داد.

مهدي تاج درباره تصميم نهايي سازمان ليگ درباره مسابقههاي ليگ برتر و جام حذفي و هماهنگي آن با برنامههاي تيم ملي در گفتوگو با خبرنگار ايسنا اظهار کرد: تمام تلاش ما اين بوده و هست که برنامهريزي ليگ در راستاي کمک به تيم ملي و همين طور مسابقههاي باشگاهي ليگ برتر و جام حذفي باشد. در اين راستا پيشنهاداتي را به فدراسيون فوتبال به طور رسمي اعلام کرديم و کفاشيان هم نظر مکتوبش را امروز (يکشنبه) به ما اعلام کرد. نهايتا تصميم گرفتيم مسابقههاي ليگ و جام حذفي را 20 فروردين 93 تمام کنيم تا فاصله زماني ميان مسابقهها هم مطلوب بوده و خستگي مفرطي در ميان بازيکنان تيمها ايجاد نکند.

وي از برگزاري ادامه مسابقههاي جام حذفي به صورت تک بازي خبر داد و گفت: همچنين تصميم گرفتيم بازيهاي جام حذفي از اين مرحله تا پايان، به صورت تک بازي انجام شود و حتي فينال هم به صورت تک بازي خواهد بود. بنده فردا (دوشنبه) هم گزارش مفصلي را از روند برنامهريزيها و برگزاري مسابقههاي ليگ برتر، ليگهاي دسته يک و دسته دو و همين طور چگونگي تعامل با کارلوس کيروش سرمربي تيم ملي به هيات رييسه سازمان ليگ اعلام خواهم کرد.

رييس سازمان ليگ فوتبال ايران با بيان اينکه تمام تلاشش را براي تغيير تاريخ دو بازي پاياني مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا انجام خواهد داد به ايسنا گفت: رايزنيهايي را با AFC داشتهايم و تمام تلاشمان را ميکنيم تا در جلسه آتي کميته مسابقههاي AFC که در قطر برگزار ميشود، زمان دو بازي پاياني مرحله گروهي ليگ قهرمانان که در ارديبهشت ماه 93 است را تغيير داده و به زمان جلوتر بياوريم. اگر موفق به اين کار شويم، تداخلي ميان اين بازيها و برنامههاي آمادهسازي تيمهاي ملي براي حضور در جام جهاني ايجاد نميشود.

تاج همچنين گفت: سازمان ليگ برخلاف نظر بعضيها به هيچ وجه در کار برگزاري مسابقههاي باشگاهي بويژه جام حذفي عقبنشيني نکرده است و همان طور که قبلا هم وعده داده بود، 20 فروردين بازيهاي ليگ را تمام ميکند. همچنين هيچ چانه زني درباره کنار گذاشتن جام حذفي نبود و اين بازيها هم بايد با قدرت انجام شود. تعامل با تيم ملي جزو وظايف و موارد مهمي است که ما آن را لحاظ کردهايم و همين طور باشگاهها هم تعامل خوبي با فدراسيون و تيم ملي داشته و خواهند داشت.

تاج همچنين تاکيد کرد: از همين جا اعلام ميکنم که تاکنون برنامه مسابقههاي ليگ به هيچ وجه محرمانه نبوده و تمامي تصميمها به اطلاع باشگاههاي ليگ برتري رسيده است. بنابراين ما هيچ چيز محرمانهاي در سازمان ليگ نداريم.

وي در پايان درباره قطعي شدن زمان داربي پرسپوليس و استقلال در نيم فصل دوم هم خاطرنشان کرد: مشغول برنامهريزي هستيم اما زمان دقيق آن هنوز مشخص نشده است.