لوئيس سوآرز در نظرسنجي انجمن هواداران ليگ برتر به عنوان بهترين بازيکن سال 2013 انتخاب شد.

لوئيس سوآرز فصل گذشته حاشيههاي زيادي با ليورپول داشت و چند بازي را به علت محروميت از دست داد. او با اين حال بازيهاي خوبي را براي قرمزپوشان آنفليد به نمايش گذاشت و اکنون در نظرسنجي انجمن هواداران ليگ برتر به عنوان بهترين بازيکن سال 2013 انتخاب شده است.

به نقل از ايسنا،روزنامه "ديلي ميل" در اين باره نوشت: "از صفر تا يک قهرمان. سوآرز پس از گاز گرفتن مشهور خود به عنوان بهترين بازيکن ليگ برتر انگليس در سال 2013 انتخاب شد."

اين روزنامه انگليسي در ادامه نوشت: "در نظرسنجي که انجمن هواداران ليگ برتر انگليس انجام داد، لوئيس سوآرز اروگوئهاي به عنوان بهترين بازيکن ليگ برتر انگليس در سال 2013 انتخاب شد. او با پشت سر گذاشتن ستارههايي همچون ليتون بينز، خوآن ماتا، روبين فانپرسي و زابالتا اين افتخار را به دست آورد.

در اين نظرسنجي 500 هزار تن از سراسر جهان شرکت کردند که سوآرز بيشترين راي را به خود اختصاص داد.

سوآرز اروگوئهاي در فصل جاري هم عملکرد خوبي داشته است و با زدن 17 گل در صدر جدول بهترين گلزنان قرار دارد. او از کسب اين جايزه خوشحال است: "از اين که ليورپول در روزهاي اوج خود به سر ميبرد، بسيار خوشحال هستم. اگر بتوانيم در ديدارهاي آينده همچون سه هفته اخير به ميدان برويم، جام قهرماني را بالاي سر ميبريم. روزهاي سختي را پشت سر گذاشتم اما الان در شرايط خوبي به سر ميبرم. خوشحالم که بار ديگر به چهره محبوب آنفليد تبديل شده و اعتماد هواداران ليورپول را دوباره کسب کردهام. اين جايزه تنها براي من نيست که براي تمام بازيکنان ليورپول هم هست که کمک زيادي به من کردند. البته نبايد خانوادهام را فراموش کنم که در همه شرايط از من حمايت کردند."

برندان راجرز، سرمربي ليورپول هم به ستايش از سوآرز پرداخت و او را شايسته کسب اين جايزه دانست. او گفت: "سوآرس بازيکن بزرگي است. او در ديدار برابر تاتنهام خيرهکننده ظاهر شد و نشان داد که بازيکن تاثيرگذاري براي ماست. خوشبختانه ليورپول در شرايط خوبي به سر ميبرد و با صدر جدول تنها دو امتياز فاصله دارد. با کمي تلاش بيشتر ميتوانيم بار ديگر به صدر جدول برگرديم."