هافبک فرانسوي بايرن مونيخ اعتراف کرد حرفهاش به عنوان يک فوتباليست حرفهاي او را فقر و بيکاري نجات داده است.

فرانک ريبري خود را انسان خوش شانسي دانست که به واسطه دوران بازيگري درخشاناش در دنياي فوتبال توانسته زندگي سخت دوران کودکي و نوجواني را پشت سر بگذارد و به يک جنگجو تبديل شود.

به گزارش تسنيم، ريبري در شرايطي سخت دوران کودکي و نوجواني خود را در محله فقيرنشين شهر «بولونيه سورمر» گذراند اما استعدادش در فوتبال اين فرصت را براي او فراهم آورد که به آکادمي فوتبال ليل ملحق شود. او از آنجا به تيم بزرگسالان بولونيه منتقل شد و رسماً مسير تبديل شدن به فوتباليستي حرفهاي را در پيش گرفت.

حالا ريبري 30 ساله به يکي از بهترين ستارههاي حال حاضر فوتبال دنيا تبديل شده است و کمتر از يک ماه ديگر شايد به عنوان برنده توپ طلا و بهترين بازيکن سال 2013 انتخاب شود. با تمام اينها براي ريبري هيچ يک از افتخاراتي که در دوران بازيگرياش کسب کرده از جمله 3 قهرماني که همراه با بايرن مونيخ در فصل گذشته به دست آورد، سبب نشده که او فراموش کند از کجا به اينجا رسيده است.

ريبري در گفتوگويي با نشريه بيلد آلمان گفت: من از يک محله فقرنشين آمدهام نه از هيچ کجاي ديگر و اين را هرگز فراموش نميکنم. محلهاي که من در آن بزرگ شدهام، محله افرادي بسيار فقير بود و من هم الان يکي مثل آنها بودم اگر فوتبال در حقم لطف نکرده بود. اگر فوتبال نبود احتمالاً الان يک فرد بيکار بودم مثل خيليهاي ديگر در آن محله.

ريبري افزود:اکنون هر زمان که به خريد ميروم، هميشه به خودم يادآوري ميکنم که در گذشته چه وضعيتي داشتم و الان چقدر زندگي براي من بهتر شده است. من هرگز گذشتهام را فراموش نخواهم کرد. گذر از دوران سخت زندگي آدم را قويتر ميکند. تجربه کردن آن روزهاي سخت سبب شد که الان من در بايرن مونيخ بازيکني موفق باشم. آن زندگي سخت از من يک جنگجو ساخت و به شخصيتم شکل داد.

ريبري پس از ترک بولونيه، دوران بازيگري خود را در تيمهاي آلس، استاده برستوا، متز، گالاتاسراي و المپيک مارسي ادامه داد و در نهايت در تابستان سال 2007 به بايرن مونيخ پيوست.