مهاجم هلندي بايرن مونيخ تاکيد کرد ريبري شايسته دريافت کسب توپ طلاي 2013 است. او گفت هيچگاه نگفته است که رونالدو بهتر از ريبري است.

چند روز پيش رسانههاي اروپايي خبري جنجالي را از آرين روبن منتشر کردند.

آنها نوشتند که اين بازيکن هلندي، فرانک ريبري هم تيمياش در بايرن مونيخ را بهترين بازيکن فوتبال جهان نميداند و به کريستيانو رونالدو راي خواهد داد.

روبن در گفتوگويي که با روزنامه "ديلي پست" داشت تاکيد کرد که به کسي جز ريبري راي نخواهد داد. او گفت: من هيچ گاه نگفتهام که به رونالدو راي ميدهم. ريبري فصل خيره کنندهاي را با بايرن مونيخ پشت سر گذاشت. بر اين باورم که او 100 درصد شايسته کسب توپ طلا در سال 2013 است.

اين بازيکن هلندي ادامه داد: بدون شک به ريبري راي خواهم داد. اصلا در اين باره شک نکنيد. احمقانه است که با وجود گزينهاي در تيمم به گزينه ديگر راي دهم.

روزنامه "ديلي پست" در ادامه خبر خود نوشت: به نظر ميرسد که دليل تغيير موضع روبن فشاري است که باشگاه بايرن مونيخ بر او آورده است، چرا که همه بازيکنان بايرن مونيخ در حمايت از همتيمي خود سخن گفتند و او را شايسته کسب توپ طلا در سال 2013 دانستند.

فرانک ريبري، ليونل مسي و کريستيانو رونالدو سه نامزد نهايي کسب توپ طلاي فوتبال جهان در سال 2013 هستند.

رونالدو در سال 2013 عملکرد بسيار خوبي در ترکيب رئال مادريد و تيم ملي فوتبال پرتغال داشت. فرانک ريبري هم سال رويايي را با بايرن مونيخ پشت سر گذاشت و سه گانه فوتبال اروپا و آلمان را به دست آورد. البته نبايد ليونل مسي را هم فراموش کنيم. او هر چند در فصل اخير سه بار آسيب ديده است، اما همچنان براي کسب اين جايزه شانس دارد. بايد براي نهايي شدن نام برنده اين جايزه تا 13 ژانويه صبر کرد.