بایرن مونیخ غول آلمانی امشب در فینال جام باشگاه های جهان به دیدار رجا کازابلانکای مراکشی می رود، دیداری که در ورزشگاه مراکش برگزار می شود.

باوارایی ها پس از شکست 3-0 گوانگژو اورگرانده قهرمان آسیا راهی فینال جام باشگاه های جهان شدند و برای این بازی قطعا شانس نخست پیروزی هستند.
پسران پپ گواردیولا موفق شدند در بازی برابر گوانگژو اورگرانده به لطف گل های فرانک ریبری، ماریو گوتزه و ماریو ماندزوکیچ آن هم در هفت دقیقه از نیمه ی دوم کار قهرمان آسیا را تمام کنند و گام بلندی برای فتح آخرین جام سال بردارند.
بایرن صدرنشین بوندسلیگا در خط حمله گزینه های مختلفی دارد و آنها حتی می توانند در خط حمله از بازیکنانی چون توماس مولر و تونی کروس استفاده کنند.
آنها با قهرمانی در رقابت های لیگ قهرمانان فصل 2013-2012 مستقیما راهی جام باشگاه های جهان از مرحله نیمه نهایی شدند.
در عین حال مسیر صعود به فینال این رقابت ها زیاد برای کازابلانکا سخت نبوده همانطور که آنها میزبان این دور از تورنمنت جام باشگاه های جهان هستند و فقط میزبان مجبور بوده دو بازی حذفی بیشتر از بایرن برای رسیدن به فینال در این مسابقات انجام دهد.
میزبان پیش از رسیدن به فینال مجبور شد نخست در مرحله یک چهارم نهایی با حساب 2-1 در وقت های اضافه از سد مونتری نماینده مکزیک عبور کنند پیش از آنکه در مرحله نیمه نهایی 3-1 برابر اتلتیک مینیرو به پیروزی برسند.
در بازی برابر مینیرو قهرمان کوپا لیبرتادورس که رونالدینیو را در ترکیبش دارد از مرحله نیمه نهایی این رقابت ها ،کازابلانکا موفق شد به لطف دو گل دیر هنگام خود حریف بایرن در فینال جام باشگاه های جهان شود.
در 10 دوره ای که تورنمنت به این شکل برگزار می شود تنها دو بار شاهد بودیم که تیم هایی خارج از اروپا یا آمریکای جنوبی برابر هم در فینال قرار بگیرند.
اگر بایرن موفق شود در نخستین حضورش در این رقابت ها قهرمان شود ششمین باری خواهد بود که یک تیم اروپایی فاتح این جام می شود.