بارسلونا مجبور است بدون دو ستاره اصلی تیمش یعنی نیمار و مسی از هفته هفدهم رقابت های لالیگا به میهمانی ختافه برود و این بازی با توجه به شرایط شانه به شانه ی این تیم با اتلتیکو مادرید حساس می باشد چرا که در صورت برد و لغزش بارسلونا،آنها می توانند با رسیدن به صدر قهرمان نیم فصل نخست شوند.

در حالی که مسی با مصدومیت اش از ناحیه همسترینگ دست و پنجه نرم می کند ،نیمار ستاره برزیلی بارسلونا هم پس از دریافت کارت زرد در دقایق پایانی برد 2-1 برابر ویارئال در لالیگا با محرومیت یک جلسه روبرو شد.


غیبت این مهاجم برزیلی قطعا در بازی یکشنبه شب برای بارسلونا حس خواهد شد چرا که نیمار در سه بازی اخیرش برای کاتالان ها شش بار گلزنی کرده.

این ستاره ی 21 ساله در نبود مسی بسیار خوش درخشیده و موفق شد این ماه در جریان دیدار برابر سلتیک از آخرین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا یک هتریک تماشایی انجام دهد.

با تمام این اوصاف بارسلونا هنوز هم در خط حمله گزینه های خوبی دارد - الکسیس سانچس و پدرو که هر دو روی هم در این فصل لالیگا 15 بار گلزنی کرده اند -و جراردو مارتینو سرمربی کاتالان ها امید زیادی برای موفقیت تیمش در آخرین بازی سال دارد.

احتمال اینکه بارسلونا موقتا شنبه شب صدر جدول را با سه امتیاز اختلاف از دست بدهند وجود دارد اگر اتلتیکو مادرید موفق شود شنبه شب در مصاف با لوانته هر سه امتیاز بازی را کسب کند پس از اینکه بارسلونا یکشنبه شب به میهمانی ختافه برود.

در این فصل تنها یک تیم آن هم اتلتیکو مادرید از بارسلونا کمتر گل خورده در حالی که رئال مادرید تیم سوم جدول که با صدر جدول پنج امتیاز فاصله دارد تنها تیمی است که بیشتر گلزنی کرده.

در سوی دیگر ختافه تیم هشتم جدول موفق شد در آستانه این دیدار خانگی،با حساب 4-1 برابر خیرونا از سری رقابت های کوپا دل ری پیروز شود.

ختافه در ماه گذشته با 7 گل برابر اتلتیکو مادرید گلباران شد اما همانطور که آنخل تورس مالک باشگاه در صحبت های پیش از بازی گفت آنها تمام تلاش خود را برابر بارسلونا انجام خواهند داد تا ثابت کنند آن نتیجه سنگین فقط یک اتفاق بوده

برای بارسلونا ویکتور والدس دروازه بان با پشت سر گذاشتن مصدومیتش می تواند بار دیگر برای تیمش به میدان برود اما احتمالا این بازی برای بازگشت او کمی زود بوده در حالی که دنی آلوس و چابی احتمال غیب شان در این بازی وجود دارد.

پسران جراردو مارتینو موفق شده اند طی سه بازی اخیرشان در لیگ با زدن 14 گل در مجموع بازی ها تیم لوئیس گارسیا را شکست دهند