در شرایطی که مشخص نیست رونی به حضور در الدترافورد ادامه خواهد داد یا خیر، مویس معتقد است او می تواند نقش رهبری تیم را در داخل زمین به برعهده بگیرد.
سایت گل- دیوید مویس، سرمربی منچستریونایتد، معتقد است وین رونی همه ویژگی های لازم برای تبدیل شدن به کاپیتان اول شیاطین سرخ را دارد.
قرارداد این ملی پوش انگلیسی با منچستریونایت در تابستان 2015 به اتمام می رسد و در صورتی که او قراردادش را تمدید نکند، مدیران باشگاه مجبور خواهند شد او در تابستان آینده بفروشند.
در چنین شرایطی که مشخص نیست رونی به حضور در الدترافورد ادامه خواهد داد یا خیر، مویس معتقد است او می تواند نقش رهبری تیم را در داخل زمین به برعهده بگیرد.
او به خبرنگاران گفت:" آیا می دانید من بیش از هر چیز، چه ویژگی ای در رونی می بینم؟ رهبری تیم.
من کسی را می بینم که می خواهد مسئولیت تیم را برعهده بگیرد. کسی که به شیوه بازی کردن خود و تیم اهمیت می دهد. این چیزی است که بیش از هر چیز در وین می بینم.
شاید اگر او در بهترین شرایط نباشد، مجبور شوم او را روی نیمکت بنشانم و او هم مشکلی با این موضوع ندارد. او به سنی رسیده که تشخیص می دهد دیگر یک بچه نیست.
او یکی از بزرگان تیم است. او در واقع در آستانه تبدیل شدن به یکی از اسطوره های باشگاه است.
به همین دلیل، فکر می کنم او گفته که باید مسئولیت نتایج و عمکرد تیم را برعهده بگیرد و مراقب عملکرد سایر بازیکنان در زمین هم باشد.
سایر بازیکنان هم این مسئله را قبول دارند. در رختکن هم وین یکی از بازیکنانی است که سایرین به حرف هایش توجه می کنند."