آنچه عابديني در برنامه 90 نگفت
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: آنچه عابديني در برنامه 90 نگفت

 1. #1


  محل سکونت
  شهرستان دلیجان
  نام واقعی
  Meysam
  استاتوس
  thewaysfans.ir
  شغل و حرفه
  گرافیست و طراح
  بازیکن محبوب
  Emon Zayed
  تیم های محبوب خارجی
  Liverpool | England
  نوشته ها
  2,897
  تشکر
  3,314
  تشکر شده 5,353 بار در 1,778 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 4 تاپیک

  آنچه عابديني در برنامه 90 نگفت


  امير عابديني اين هفته در برنامه «90» از فردي سخن گفت که مدعي بود در قبال دريافت يکونيم ميليارد تومان داماش را در رتبههاي بالاي ليگ نگاه ميدارد. مديرعامل داماش در گفتوگو با ايسنا از اين فرد نشانههايي داد که با خواندن آنها ميتوان دريافت که او چه کسي بوده است.


  مديرعامل کهنهکار باشگاه داماش بار ديگر با بيان حرفهايي در پربينندهترين برنامه تلويزيوني جنجالآفرين شد. او در گفتوگو با ايسنا، درباره صحبتهايش توضيحهايي را ارائه داد. سعيد مظفريزاده، آلبرت گريگوريان و صديقي، اعضاي سازمان ليگ، مهدي تاج، عزيزالله محمدي، حجتالاسلام عليپور، محمود رفيعي و فردي که از او يکونيم ميليارد تومان خواسته تا داماش را در جدول ليگ بالا ببرد، کساني بودند که توضيحهاي عابديني شامل آنها ميشود.

  اين گفتوگو را در ادامه ميخوانيد:

  آقاي عابديني! حرفهايي زديد که شهر را به هم ريخته است.

  شهر به هم ريخته بود. من فقط آن چه را بايد ميگفتم، گفتم. البته فکر ميکنم از حرفهايم در «90» استنباط غلط شده، چون در آن برنامه گفتم، فردي به من گفت: "اگر يکونيم ميليارد تومان به او بدهم، داماش را در جدول بالا ميبرد." منظورم از آن فرد آقايان آلبرت و صديقي نبود. در اين ميان اشتباهي رخ داده است.

  شما گفتيد که اين دو نفر حرفهايي به شما زدهاند که از آنها بوي تخلف به مشام ميرسيده است. ميشود دربارهاش توضيح بيشتري بدهيد؟

  با اين دو نفر در دو مقطع و دو جاي مختلف ديدار داشتم. اول در دفتر من به من گفتند که دوست داري، تيمت چندم بماند! يک بار هم که در جاده برفي گير افتاده بوديم و قرار شد در جايي ناهار بخوريم، همين دو نفر گفتند که بازيهاي بيرون از خانه را براي ما درميآورند! اين حرف را در حضور داور بازي زدند و او هم رد نکرد. حالا چطور ميتوانم جلوي سه نفر شاهد باشم، چون آنها قطعا مساله را کتمان ميکنند.

  اين مساله را به کسي نگفتيد؟

  همان يک سال و نيم پيش موضوع را به کفاشيان گفتم و او در جواب گفت: "عجب!" آن وقت تاج نبود و به همين دليل موضوع را به کفاشيان گفتم. او گفت که پيگيري ميکند و بايد تغييراتي صورت بگيرد. اين مساله گذشت تا روزي در هيات رييسه سازمان ليگ به صورت سربسته گفتم که آقايان اول بايد خودمان را درست کنيم. گفتم که بعضيها مشکل دارند ولي به صراحت نگفتم که چه مشکلي دارند. قرار شد که تاج دستور پيگيري بدهد و عليپور هم پيگيري کند.

  ماجراي يکونيم ميليارد تومان چه بود؟ چه کسي اين حرف را به شما زد؟

  يک روز در دفتر عزيز محمدي و عليپور شخصي آمد و گفت که يکونيم ميليارد تومان ميگيرد و تيمم را بالا ميآورد. تازه او نگفت که هزينهاش يکونيم ميليارد ميشود. بلکه فقط گفت اين پول را ميگيرد. حالا اگر عزيز محمدي و عليپور بخواهند از خودشان دفاع کنند، ميگويند که او نوشت که با اين پول تيم را بالا ميآورد ولي شايد منظورش اين بوده که با مديريت اين کار را ميکند.

  شما اين حرف را قبول داريد؟

  سوال من اين است که او چه مديريتي داشته که از من بهتر بوده و ميتوانسته با آن پول تيم را بالا بياورد؟ ضمن اين که چند وقت بعد در دفتر يک مديرعامل همين مساله باز مطرح شد! اين حرفها به صديقي و آلبرت نميخورد.

  ولي از صحبتهاي مطرح شده در «90» اين چنين برميآمد.

  نکته جالب برنامه «90» اين بود که آقايي به عنوان کارشناس داوري آمده بود (محمود رفيعي) و ميگفت اين صحنه پنالتي نبود، آن صحنه خطا نبود و طوري صحبت ميکرد که داوران الا و لابد هيچ مشکلي ندارند. بعد هم در بحث دخالت ميکند و با من جدل ميکند. کسي نيست بگويد که شما کارشناس داوري هستي نه مدافع سيستم ناظران و داوري که مشکل پيدا کرده است. چرا داوري را که محروم شده و هنوز قضاوت نميکند، رها کردهاند؟ اگر بيگناه است چرا اعلام نميکنند؟ نميدانم علي دايي چه مدارکي ارائه داد که ميگويند حرفش درست است ولي ميدانم که حتما مدارکي نشان داده که حرفش را ثابت ميکند. پس چرا راي اعلام نميشود؟

  مشکل کجاست؟

  من ميگويم که مهدي تاج بسيار بزرگوار است. عزيز محمدي خيلي خوب است و مشکلي ندارد اما در روشها اهمال کردهايم. درست عمل نکرده و پيگيري نکردهايم. شايد افراد به خاطر حجب و حيا و از ترس اين که خداي نکرده اشتباه نشود و آبروي کسي نرود، سکوت کردهاند. در حالي که بايد برخي جاها با قاطعيت برخورد کنيم. همين دو نفر (صديقي و آلبرت) با من سلام و عليک داشتند ولي حدود دو سال است که هيچ ارتباطي با آنها ندارم. به تاج گفتم که نگذارد اين افراد سر بازي بروند و اصرار هم کردم اما او گفت که به آنها تاکيد کرده که دقت کنند چون حساسيت وجود دارد. به او گفتم که اين حرف هيچ فايدهاي ندارد.

  چرا به بهروان اطلاع نداديد؟

  اتفاقا بهروان همين گله را از من داشت اما برايش پيغام گذاشتم ولي تماس نگرفت. به يکي از دوستان مشترک هم زنگ زدم که جواب نداد.

  مساله مظفريزاده چه بود؟

  متاسفانه از وقتي شروع کردم به گفتن حرفها، جرياني شروع کرده که عابديني را از بين ببرد. در برنامه «90» با مظفريزاده بحث ميکردم ولي او بحث اميرمنصور آريا را پيش کشيد. آقاي محترم! داماش در اين پرونده جايي ندارد. داماش در گيلان بوده ولي مشکل در خوزستان پيش آمده. آقاياني که رشوه گرفتند، مشخص هستند. دو سال و نيم است که داماش زير نظر ناظران قضايي کار ميکند. آنها با هيچ کسي تعارف ندارند و اگر فردي کوچکترين شبهه را داشته باشد، يقهاش را ميگيرند. وقتي اين حرف را از رسانه ملي اعلام ميکنند، مردم رشت، هواداران و بازيکنان داماش ميگويند که به آنها توهين شده و اتهام اخلال در نظام اقتصادي زدهاند. ميدانم که اين حرفها از کجا آب ميخورد و ميدانم که چه کسي به مظفريزاده گفته است اين حرف را بزند. او بايد درباره داورياش پاسخگو ميبود ولي حالا بنده خدا بايد جواب چيزهاي ديگري را هم بدهد.

  پس معتقديد که جرياني عليه شما فعاليت ميکند؟

  جالب است که همه ميگويند فوتبال سالم است. در حالي که هر هفته يک مشکلي هست. به محض اين که من در مجمع فدراسيون فوتبال از بودجه ايراد گرفتم و گفتم که بودجه حاصل بيسوادي است و از آقايان خواستم که دقت کنند و بودجه نويسي را ياد بگيرند تا ارقام درست باشد، عليه من فعال شدند.

  يعني همانها که در مجمع با شما جدل کردند، پشت اين ماجرا هستند؟

  بله! همان دوستان هستند. ميدانم که غير از اين نميتواند باشد. ماجرا به هم گره خورده و بسيار پيچيده شده است.

  مدارکي که گفتيد از مظفريزاده در دست داريد، چيست؟ از کجا اين مدارک را به دست آوردهايد؟

  از روزنامهها و سايتها فهرست بازيهايي را که او قضاوت کرده و اين که براي چه تيمهايي سوت زده و چه بازيهايي به جنجال کشيده شده است، همه را به عليپور تحويل دادهام.

  چه زماني مدارک را به عليپور داديد؟

  حدود دو هفته قبل اين کار را کردم.

  نگفتيد آن فرد که يکونيم ميليارد تومان را خواست، چه کسي بوده است.

  عزيز محمدي و عليپور ميدانند چه کسي بوده است. سوال اين است که وقتي او اين حرف را زد، آقايان او را سوال پيچ کردند که چطور چنين کاري را ميخواهد بکند يا رهايش کردند؟ اگر رها کردهاند به چه دليلي اين کار را کردهاند؟ آيا او مثلا به من لطف کرده بود که چنين کاري ميخواست بکند؟

  گفتيد که آن فرد در فوتبال ايران رشد کرد. آيا اکنون ارتباطي با سازمان ليگ دارد؟

  او با سازمان ليگ ارتباطي ندارد، قبلا هم نداشت اما زماني تا کادرفني تيم ملي هم بالا رفت.

  يعني در کسوت مربي تيم ملي بود؟

  خير! مربي که نيست.

  پس يعني سرپرست تيم ملي بود؟

  بله!

  ویرایش توسط Liverpoolpersian : 24th December 2013 در ساعت 13:55
  من از سرزمین آه... آمده ام،

  سرزمین اندوه های بسیار

  اینجا، اوج ِ جهان، خانه است،

  خانه ای که همیشه یک خان دارد.

  خان بابا، خان شوهر، خان داداش،

  اینجا خانه مردانه است.

  جالب که خان های خانه ام، هیچ گاه هیچ نخوانده اند،

  هیچ گاه هیچ...

  من از اینجا آمده ام، درست همینجا،

  همین ترسگاه ِ بی لبخند،

  که هیچگاه نخندیدم

  برای ورود به سایت the ways fans روی تصویر بالا کلیک کینید.
  اگر بخواهی دور می ایستم ! همچو آخرین چراغ خیابان....امّا روشن!

  "کاوه آفاق "

  ¤*¨¨*¤.¸¸…¸.¤\ \.♥.PERSPOLIS.♥.\ .\¸.¤*¨¨*¤.¸¸.¸.¤*

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا