روزهای درخشان پیام صادقیان در پرسپولیس ادامه دارد.
او در بازی با ملوان هم یک پاس گل استثنایی به محمدرضا خلعتبری داد تا سرخپوشان تهرانی از انزلی با دست پر برگردند. صادقیان در این بازی باز هم نشان داد که این روزها پرسپولیس روی حرکات موثر او نتیجه می گیرد و بدون شک هافبک تبریزی پرسپولیس، یکی از بهترین بازیکنان این فصل تیمش بوده است. صادقیان در مورد دیدار با ملوان به سوالات خبرگزاری خبرآنلاین پاسخ می دهد. او پیروزی در زمین این تیم را یک برد با ارزش قلمداد می کند.

مثل اینکه قرار است در هر بازی پاس گل بدهی؟
به هر حال این عنایت خدا بود که توانستم دوباره پاس گل بدهم. از قبل گفته بودم که خدا چنین استعدادی را به من داده تا بتوانم خوب پاس بدهم. البته باید بگویم که محمدرضا خلعتبری هم ضربه اش را خیلی حرفه ای زد و خدا را شکر که 3 امتیاز را گرفتیم. بعد از بازی هم بچه ها گفتند که پاس تو یک پاس معمولی نبود و یک سوپرپاس بود.

ولی در گل زدن باز هم بدشانس بودی، درست است؟
بله همین طور است. در بازی با سایپا دوبار به تیر دروازه زدم و در این بازی هم یک بار. فکر می کنم هت تریک کردم.

از اینکه گل نمی زنی ناراحت نیستی؟
به هر حال شانس نداشتم و خودتان دیدید که توپ هایم چگونه تبدیل به گل نشد. وقتی گل نمی زنم فکرم درگیر می شود ولی همه تلاشم را انجام می دهم تا خوب بازی کنم.

برای خیلی ها جالب است که چرا اینقدر خوب پاس گل می دهی و بدون استرس بازی می کنی؟
به هر حال این یک استعداد ذاتی است که خدا به من داده و البته تمرین هم می کنم. من هیچ وقت در فوتبال استرس ندارم در دلیلش این است که عاشق فوتبال هستم. وقتی وارد زمین می شوم فقط می خواهم از فوتبال لذت ببرم.

این چندمین پاس گل تو در این فصل بود؟
فکر می کنم هشتمین پاس گلم بود. من این پاس گل را به خلعتبری تقدیم می کنم که فکر می کنم از من ناراحت شده بود.

چرا؟
من گفته بودم در پرسپولیس فقط خلعتبری مهاجم نیست که بخواهم به او پاس بدهم. فکر می کنم این حرف من سوءتفاهمی را به وجود آورده بود و از من ناراحت بود. امیدوارم با این پاس گل خلعتبری دیگر از من ناراحت نباشد. او دوست صمیمی من است و خیلی دوستش دارم.

در یک صحنه می توانستی به دو بازیکن که در سمت چپ و راست تو بودند پاس بدهی ولی این کار را نکردی. دایی هم بلافاصله تو را تعویض کرد. آیا این تعویض به خاطر پاس ندادن تو بود؟
من مطمئن هستم تعویض من به خاطر پاس ندادن نبود چون از علی دایی شناخت کامل دارم. من واقعا آن زمان خسته شده بودم و خودتان می دانید که فاصله بازی ها بسیار کم است.من از تعویضم به هیچ عنوان ناراحت نشدم.

در مورد ملوان و همچنین زمین انزلی چه صحبتی داری؟
زمین انزلی بد نبود ولی زیاد هم خوب نبود. زمین چمن شرایط متوسطی داشت که می توانستیم بازی کنیم. ملوان هم تیم بسیار خوبی است که فوتبال خوبی را انجام داد. بردن این تیم در انزلی هنر می خواهد و کار هر تیمی نیست.

فکر می کنی با این عملکرد بسیار خوبی که داری به تیم ملی دعوت شوی؟
من تابع دستورات کادرفنی هستم و امیدوارم که نتیجه تلاشم را بگیرم.

مثل اینکه استقلال سایه به سایه پرسپولیس حرکت می کند. به نظر تو این تیم اصلی ترین رقیب شما به شمار می رود؟
امسال اکثر تیم ها مدعی هستند و نمی توان فقط از یک یا دو تیم نام برد. امیدوارم در نهایت پرسپولیس قهرمان شود تا بتوانیم هواداران را خوشحال کنیم.