در حال حاضر با پیروزی پرسپولیس برابر ملوان بندرانزلی سرخپوشان صاحب 40 امتیاز شدهاند، سرخپوشان این 40 امتیاز را در 20 بازی گرفتهاند


سایت گل سابقه تمام سالیان برگزاری لیگ فوتبال 3 امتیازی برای هر برد در ایران نشان میدهد که از سال 1374 یعنی لیگ پنجم آزادگان طی 18 دورهای که از لیگ برگزار شده امتیاز میانگین 2 به ازای هر برد امتیاز لازم و کامل برای کسب عنوان قهرمانی بوده است.

یعنی هر تیمی که توانسته باشد به ازای هر بازی 2 امتیاز بگیرد قهرمان لیگ شده است.
در حال حاضر با پیروزی پرسپولیس برابر ملوان بندرانزلی سرخپوشان صاحب 40 امتیاز شدهاند، سرخپوشان این 40 امتیاز را در 20 بازی گرفتهاند ولو اینکه یک امتیاز آنها به علت کسر انضباطی از آنها گرفته شده است ماهذا آنها توان رسیدن به آمار 20 بازی 40 امتیاز را داشتهاند. پرسپولیسیها آخرین باری که طی 20 بازی به میانگین حداقل 2 امتیاز رسیده بودند سال 1386 و در بهمن ماه این سال بود.

سرخپوشان که در دور رفت از 17 بازی 36 امتیاز گرفته بودند در 3 بازی ابتدایی نیم فصل دوم بعد از برد یک صفر برابر صنعت نفت آبادان برابر تیم فوتبال پگاه گیلان یک صفر باخته و به دنبال تساوی 3-3 برابر ابومسلم مشهد صاحب 40 امتیاز از 20 بازی شدند. سرخپوشان در پایان آن سال عنوان قهرمانی را در لیگ برتر به دست آوردند.