سه ديدار از مرحله يک هشتم جام حذفي روز يکشنبه برگزار ميشود که در حساسترين مسابقه استقلال ميزبان ملوان انزلي است.

سه ديدار از مرحله يک هشتم جام حذفي روز يکشنبه برگزار ميشود. حضور تيم دسته اولي نفت مسجد سليمان و تيم دسته دومي نفت اميديه در اين مرحله خود نوعي شگفتي محسوب ميشود و آنها ظاهرا ميخواهند به شگفتيسازيهايشان ادامه بدهند.

نگاهي به اين سه ديدار مياندازيم:

استقلال - ملوان؛ شکار قو در هواي آلوده!؟

اگرچه قدرت دو تيم روي کاغذ با يکديگر قابل قياس نيست و همه برد استقلال را پيشبيني ميکنند اما نبايد فراموش کرد که ملوان در جام حذفي هميشه حضوري درخشان داشته و جام حذفي هم جام شگفتيهاست. ديدار اين دو تيم در ليگ برتر مسابقهاي معوقه از هفته دوازدهم ليگ برتر بود که به عنوان آخرين بازي نيمفصل اول برگزار شد و آبيپوشان يک بر صفر با گل حنيف عمرانزاده ملوان را شکست دادند تا فقط با اختلاف يک گل قهرماني نيمفصل را به سرخپوشان واگذار کنند.

اکنون شاگردان قلعهنويي دوباره رخ به رخ بازيکنان جوان و با انگيزه ملوان ميشوند. در اين بازي يک اشتباه براي شاگردان قلعهنويي تاوان سنگيني دارد.

شايد به همين دليل هم قلعهنويي در روزهاي گذشته مدام از شيوه بازي بازيکنانش انتقاد کرد و آنها را به بهتر بازي کردن تشويق ميکرد.

آبيپوشان در اين بازي قطعا با تمام قوا بازي خواهند کرد تا با يک پيروزي به مرحله يک چهارم صعود کنند.

برنده اين ديدار در مرحله بعدي حريف ذوب آهن اصفهان خواهد شد.

اسکوچيچ در اين فصل با وجود نتايج قابل قبولي که گرفته همواره مقابل استقلال و پرسپوليس بازنده بوده و از اين مسئله گلايه کرده که بازيکنانش بيش از اندازه به اين تيمها از نظر فني احترام گذاشتهاند!

شاگردان قلعهنويي يکشنبه اميدوارند که هوادارانشان با وجود سردي و آلودگي هوا به ورزشگاه بيايند و آنها را در اين بازي حساس تنها نگذارند. آنها به دنبال شکار قو در هواي آلوده تهران هستند و بايد ديد که اسکوچيچ اين مرتبه هم مقابل استقلال بازنده ميشود يا ميتواند يک شگفتي خلق کند و مديران جديد باشگاهش را خوشحال کند. هرچند ملوان اميرحسين فشنگچي يکي از بازيکنان تاثيرگذارش را به دليل مصدوميت در اين بازي در اختيار ندارد.

نفت مسجد سليمان - تراکتورسازي تبريز؛ کار سخت شاگردان جلالي در خوزستان

نفت مسجد سليمان با دو پيروزي خارج از خانه به اين مرحله صعود کرده است و در آخرين بازي آنها سايپا ليگ برتري را در کرج شکست دادند و اکنون به مصاف تيم تراکتورسازي يکي از مدعيان قهرماني ليگ رسيدهاند. تراکتورسازي بدون مسابقه به يک هشتم صعود کرد و تيم ماشينسازي از جام حذفي کنار کشيد تا تراکتورسازان اولين بازي خود را در اين جام مقابل نفت مسجد سليمان انجام بدهند. تيمي از ليگ دسته اول که حريف آساني براي تراکتورسازان محسوب ميشود. با اين حال مجيد جلالي ميداند دستکم گرفتن حريف يعني اسير شگفتي شدن و ناکامي در جام حذفي، نفت مسجد سليمان در گروه دوم جدول ليگ برتر در بين سيزده تيم در رده هشتم قرار دارد و تيم ناشناسي است که البته ميتواند در خانه خود براي تراکتورسازي دردسر درست کند. برنده اين مسابقه در مرحله يک چهارم بايد به مصاف راه آهن برود.

مس کرمان - نفت اميديه؛ تداوم شگفتيسازي يا برد راحت تيم مظلومي؟

مس کرمان که اين روزها حال و روز خوشي ندارد ميخواهد در جام حذفي اعاده حيثيت کند و حداقل از سد تيم دسته دومي نفت اميديه بربيايد و به مرحله يک چهارم صعود کند.

پرويز مظلومي به دليل حکم کميته انضباطي محروم است و هنوز هم چوب اعتراض در جريان بازي با پرسپوليس را ميخورد! مسابقهاي که با شش گل در آن شکست خورد.

نفت اميديه که تيم دسته دومي است در مرحله قبل صباي قم را شکست داده و حضورش در يک هشتم جام حذفي هم شگفتي محسوب ميشود.

مس کرمان بايد از سد اين تيم دسته دومي در خانه بگذرد.

نفت اميديه سه بازيکن محروم دارد.

برنده اين ديدار در مرحله يک چهارم بايد به مصاف تيم دسته اولي نفت آبادان برود. شاگردان مظلومي اگر در اين بازي خانگي پيروز شوند از نظر روحي و رواني در شرايط بهتري قرار ميگيرند و در ليگ برتر هم با فشار رواني کمتري بازي خواهند کرد.