باشگاه پرسپوليس پس از مخالفت سازمان ليگ با تغيير تاريخ دربي 78، موضع خود را بار ديگر اعلام کرد.

حسين قدوسي مدير روابط عمومي باشگاه پرسپوليس در واکنش به اظهارات جديد مسئولان سازمان ليگ اظهار داشت: ما نظر خودمان را در خصوص دربي اعلام کرديم يا بايد همه بازيکنان ما باشند و يا بايد تاريخ بازي تغيير کند. اين نظر باشگاه پرسپوليس است.

به گزارش فارس ، وي افزود: ما در تمامي اوقات حداقل سه بازيکن را در اردوي تيم زير 22 سال داشتهايم و الان هم عاليشاه براي حضور در ميادين مشکلي ندارد و مسئله او برطرف شده به نظرم عاليشاه بازيکني نيست که ساده از کنار او گذشت و منصوريان بهتر از هر کسي ميداند او سرمايه فوتبال ما است.

وي افزود: ميخواهند ليگ را برگزار کنند و وقفه ايجاد نشود به همين دليل از همه باشگاهها دو بازيکن دعوت کردند و حتي تاج در برنامه ورزش و مردم اعلام کرد که اگر نفت که 3 بازيکن دارد بازيهايش را طبق برنامه ادامه ندهد 27 روز عقب ميافتيم. پس برايشان يک راه باقي مانده بود که از هر تيم دو بازيکن دعوت کنند و به همين دليل بازيکنان ما مانند عاليشاه و عابدزاده خط خوردند.

قدوسي ادامه داد: دو بازيکني که از پرسپوليس به اردو دعوت شده را نگاه کنيد هر دو بازيکن تأثيرگذار براي تيمشان هستند چطور امير عابدزاده در اردوي قبل حضور داشت و الان نيست؟ مگر کيروش پولادي مصدوم را به تيم ملي دعوت نکرد؟ پس عاليشاه هم الان براي تيم زير 22 سال بسيار مهم است چطور راحت از کنار نام او گذشتهاند؟ اينها شائبهاي است که دوست ندارند بازيهاي ليگ برتر لغو شود و به همين دليل به باشگاهها ضربه ميخورد.

مدير روابط عمومي قرمزپوشان تأکيد کرد: گناه دايي و رويانيان چيست که به بازيکنان جوان اطمينان کردند؟ گناه پرسپوليس چيست که روي جوانان سرمايهگذاري کرده؟ علاوه بر مسلمان و صادقيان غريبي و خانزاده نيز بازيکن ما هستند که به صورت قرضي به ذوب آهن رفتند همچنين احمدزاده که با ما قرارداد بلندمدت دارد و الان براي خدمت مقدس سربازي به تراکتورسازي رفته و اگر بخواهيم عاليشاه و عابدزاده را حساب کنيم 7 بازيکن جوان و تأثيرگذار داريم که دايي شجاعانه از آنها استفاده کرده ما گناه کردهايم که به بازيکنان جوان طبق درخواست مسئولان سازمان ليگ و فدراسيون اعتماد کردهايم؟ پرسپوليس گناه کرده که روي اين جوانان سرمايه گذاري کرده؟ اما حالا به جاي تشويق از ما همه چيز دردسرساز شده است.

وي افزود: بايد راهکار بينديشيم يا تاريخ دربي را عوض کنند و يا تمام بازيکنان ما در حساسترين بازيهاي ليگ بايد با ما باشند تا نهايت استفاده را ببريم. اگر استقلال هم جاي ما بود همين اعتراض را ميکرد و ناراحت ميشد. ما در کورس قهرماني هستيم و ميگويند دو تا از تأثيرگذارترين بازيکنانتان را نداشته باشيد. اين روزها صادقيان خودتان قضاوت کنيد که به پرسپوليس چه کمکي ميکند و مسلمان نيز هنوز نيامده دو گل حساس براي ما زده ما قصد دخالت در کار کلان فوتبال ايران را نداريم اما همين استراليا که با ما همگروه است با تيم ملي زير 22 سال خود ميخواهد در رقابتها شرکت کند چون سال آينده آن تيم ميتواند در المپيک به ميدان برود اما ما نميتوانيم اين بازيکنان را در المپيک داشته باشيم چون رده سني آنها به بازي کردن نميخورد ما اميدوارم هرچه سريعتر تصميمات لازم انديشيده شود چون با توجه به حق باشگاه پرسپوليس و هواداران باز هم تکرار ميکنم يا تاريخ دربي عوض شود و يا ما بايد همه بازيکنانمان را داشته باشيم.