مصاحبه خواندنی با پیام صادقیان(2): میخواهم مولتیمیلیاردر شوم، اشکالی دارد؟
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: مصاحبه خواندنی با پیام صادقیان(2): میخواهم مولتیمیلیاردر شوم، اشکالی دارد؟

نام واقعی
    محمدرضا
    استاتوس
    پرسپولیس یعنی زندگی
    شغل و حرفه
    دیوونه ی پرسپولیس
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Chelsea | NetherLand
    تشکر شده 13,208 بار در 2,574 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 68 تاپیک

مصاحبه خواندنی با پیام صادقیان(2): میخواهم مولتیمیلیاردر شوم، اشکالی دارد؟

مصاحبه با پیام صادقیان را در دو قسمت برای شما آماده کرده ایم که در زیر می توانید قسمت دوم آن را بخوانید
    سایت گل- قرارمان با پیام صادقیان ساعت۱۲:۳۰ ظهر است، داخل یک برج شیک و پیک در شهرک غرب که به جز پیام ساکنان سرشناس دیگری هم دارد. همان جایی که میگویند مدیرعامل پرسپولیس یک شب ناگهانی و سرزده واردش شده تا مُچ پدیده جوان و موثر تیمش را بگیرد! راس ساعت وارد برج میشویم. توی لابی درندشتی که جشن قهرمانی پرسپولیس را هم میتوان همانجا برپا کرد منتظر میمانیم تا نگهبان برج به ساکن آپارتمان شماره ۱۴۰۷ خبر بدهد میهمانهایش سر رسیده اند. یک تلویزیون بزرگ مداربسته، تصویر تمام سوراخ سنبه های برج را مثل تکه های پازل جلوی چشم نگهبانها چیده است. حالا دیگر میشود حدس زد حضور سرزده رویانیان در اینجا شایعه ای بیش نبوده است. مگر اینکه سردار با ترفندهای پلیسی اش از این هفت خوانِ تکنولوژیک گذشته و میزبان جوانش را غافلگیر کرده باشد! به آپارتمان که میرسیم پیام تازه از تمرین برگشته و دارد ناهار میخورد. اما دو جوانی که شب را در خانه او گذرانده اند هنوز پف چشمهایشان نخوابیده است. پیام معرفی میکند: «علی و محمد، دوستهای قدیمی ام... اینجا با خونواده زندگی میکنم ولی الان رفتن سفر...» تا ما روی راحتی های سیاهرنگ جایی برای نشستن پیدا کنیم، علی چای اول را برایمان ریخته است. اگرچه، «زری خانوم» هنوز برای تمیزکاری روزانه نیامده و حتی علی که راه وچاه این خانه را خیلی خوب میداند موفق نمیشود چهار فنجان تمیز برای میهمانها دستوپا کند...

قرارداد ببند دو میلیارد؛ ۷۰۰تا هم دستت را نمیگیرد!
    پیام؛ مردمی که زندگی امثال تو را از بیرون میبینند طبعا فکر میکنند خیلی خوشبختی. تیم بزرگ و شهرت و پول و محبوبیت و...
    ...دقیقا ...دقیقا
    خلاصه فکر میکنند تو هیچ غم و غصهای نداری. داری؟
    خیلی...
    «خیلی» را خیلی با سوز گفتی!! چی هستند این غم وغصه هایت؟
    شخصی است. نمیشود گفت.
    چرا... میشود!
    خب غم وغصه «آینده» دیگه. ترس از آینده دارم همه اش. الان به قول شما همه فکر میکنند ما اوضاعمان خیلی خوب است و همه چیزمان روبه راه و توی تیم مطرح داریم پول پارو میکنیم و...
    پارو نمیکنید؟
    نه! اینطوریها هم نیست. واقعا اینطوری نیست. شما برو قرارداد ببند ۲میلیارد، چه فایده؟ وقتی که پول نیست خیلی هنر کنی ۷۰۰تا دستت را میگیرد در کل فصل.
    داری ناشکری میکنی الان؟
    نه. خدا را شکر میکنم. ادعا هم نمیکنم که شرایط بدی دارم. ولی خدایی اش آنطور که مردم فکر میکنند هم نیست. مردم خیلی رویایی فکر میکنند راجع به ما. الان امسال سال خیلی خوب و موفقی برای من بوده، از اوضاعی که در پرسپولیس دارم هم راضی ام. ولی اینجا فکر آدم دائم درگیر است. اینجا آدم پیر میشود از اینهمه فکر و فکر و فکر...
    فکرِ چی؟
    فکر همه چیز. تماشاچی، ورزشگاه، بیرون،بازی، پرسپولیس، چه میشود، چه نمیشود، نکند ببازیم دوباره! فکر همه اینها. ذوبآهن که بودیم اگر ۵تا بازی را هم میباختیم کسی نمیگفت بالای چشمت ابروست. اینجا یک بازی ببازی اصلا همه چیز برای آدم جهنم میشود. از خانه هم که بیرون نروی باز جوّی که سر تمرین درست میشود آدم را له میکند.

شماره تلفنات هم افتاده دست هوادارها که بهت زنگ بزنند؟
    یکی از شماره ها افتاده بود که زنگ میزدند. من هم خاموشش کردم.
    چه چیزهایی میگفتند؟ تماس جالبی بوده که یادت مانده باشد؟
    یکی زنگ زده بود میگفت چرا اینقدر تکروی میکنی؟ پاس بده بابا!!
    بد هم نگفته خدایی! تکروی میکنی دیگر... قبول نداری؟
    من تکروی میکنم ولی اختتامی هاش ختم میشود به یک پاس خوب. پاس گل میدهم.
    قبل از اینکه وارد پرسپولیس شوی چه احساسی داشتی و الان چه حسی داری؟ این همان چیزی است که فکر میکردی یا تغییر کرد؟
    وقتی آمدم اوایل خیلی استرس داشتم. نمیدانستم چطور میشود، اینجا میتوانم جا بیفتم یا نه. ممکن بود فوتبالم خراب شود کاملا.
    از کجا این بار از روی دوشت برداشته شد؟ که احساس کردی دیگر جا افتادی و موفق شدی توی پرسپولیس؟
    از بازی چهارم به بعد دیگر به خودم و جایگاهم مطمئن شدم. دو هفته اول که فیکس نبودم ولی با این حال بازی اول یک پاس گل دادم به سیّد. از بازی سوم با مس کرمان فیکس شدم و همان بازی هم گل زدم. بعدش هم دیگر فیکس بودم تا امروز.
    اول فصل از استقلال هم پیشنهاد داشتی؟
    نه.
    تو هم جزو همانهایی هستی که میگویند از بچگی پرسپولیسی بودهاند؟!
    نه بابا... دروغ چرا؟ توی دوران بچگی نه پرسپولیسی بودم نه استقلالی. برایم هیچ فرقی نمیکردند. اصلا مهم نبودند. اما الان دیگر پرسپولیسی ام.
    شاید هم تراکتوری بودی؟
    نه.
    از سپاهان هم پیشنهاد داشتی؟
    بله. از خیلی تیمها داشتم که سپاهان هم جزوشان بود.
    چرا آنجا نرفتی؟ خیلی از بازیکنها میگویند سپاهان گزینه بهتری است. چون کم حاشیه تر است و پولهایش را هم سر وقت میدهد.
    نه، من مشکلی با حاشیه ها ندارم. اول فصل با مدیربرنامه ام نشستیم مشورت کردیم و به این نتیجه رسیدم که بیایم پرسپولیس. چون سال جام جهانی است من هم دوست داشتم توی چشم باشم که دعوت شوم تیم ملی.

کلا انگار خیلی دلت میخواهد که توی چشم باشی و مثل نقش اولها رفتار کنی. اول فصل که تازه آمده بودی پرسپولیس راه به راه با روزنامه ها مصاحبه میکردی! یه جایی هم گفته بودی به من بگویید «نیمار آسیا»!
    خب دلیلش این بود که زنگ میزدند مصاحبه کنند من هم مصاحبه میکردم!بعد هم از خودم که لقب درنیاوردم. جایی هم نگفتم به من بگویید نیمار! این را هوادارها گفته بودند، من هم در مصاحبه گفتم که این را گفته اند.

ماهی ۱۰میلیون خرج کفش و لباس میکنم/ ماشین هم نداشته باشی از سر و کولت بالا میروند!
    خب... برویم سراغ بحث شیرین حاشیه ها! از همین خبر آخری شروع کنیم. واقعا رویانیان سرزده آمده بود خانه تو؟
    نه بابا. سرزده که نبود. شب قبلش راجع به یک موضوعی با هم صحبت میکردیم، یک کاری با هم داشتیم که گفت فردا بیایم خانه ات صحبت کنیم؟ گفتم آره بیا. فردایش آمد صحبت کردیم و حل شد. بعدش هم از اینجا رفت خانه نیلسون. خانه خیلی از بچه ها سر زد. ولی چون پیام صادقیان سال اولی است که آمده و جوان است و اسم در کرده، این حرفها درمیآید. وگرنه چرا خانه نیلسون رفته کسی چیزی نمیگوید؟
    شاید به خاطر اینکه نیلسون متاهل است و هیچ وصله ای به او نمیچسبد!
    او که همسرش اینجا نیست خیلی وقتها.
    توی خبرها زده بودند یک خانم بازیگر هم توی این ساختمان هست که همین حاشیه ها را پررنگتر کرده بود...
    اصلا من نمیدانم این خبرها را چه کسانی تنظیم میکنند. اتفاقا توی این ساختمان دو سه بازیگر زن هست نه یکی. ولی چه ربطی به موضوع دارد؟ خانم [...] همسایه روبه رویی ماست که فقط یکی دو بار همدیگر را توی راهرو دیده ایم و سلام و علیکی کرده ایم. آن دو نفر دیگر هم طبقه بالا هستند و من حتی اسمشان را هم درست بلد نیستم.
    آنها تو را میشناسند؟ میدانند بازیکن پرسپولیسی؟
    بله.
    کمیته منشور اخلاقی احضارت کرده تا حالا؟
    بله، بعد از بازی پرسپولیس- استقلال آقای علیپور ما را احضار کرد رفتیم کمیته انضباطی و تذکر دادند که مدل مویتان مناسب نیست.
    غیر از تو بازیکن دیگری هم احضار شده بود؟
    من بودم و میثم حسینی.
    از استقلالیها کسی نبود؟
    با ما که کسی نبود. اگر هم کسی بوده جداگانه احضار شده.
    حالا موها را چه مدلی زده بودید؟
    مدل خاصی نبود. همین که بغلها را سفید کرده بودیم گیر دادند. گفتند شما الگوی جوانها هستید.
    بعد از تذکر اصلاحش کردید؟
    نه! همانطور ماند کسی هم چیزی نگفت.
    کلا از آن جوانهایی هستی که خیلی به تیپ و لباس و آرایش مو اهمیت میدهند؟
    بله. هستم.

چند روز یک بار میروی آرایشگاه؟
    هفته ای یک بار.
    فقط پیش آرایشگر مخصوص خودت میروی یا ممکن است توی اردوها از آرایشگاه هتل هم استفاده کنی؟
    نه. فقط آرایشگر خودم.
    اصفهان هم که بودی آرایشگر خودت را داشتی؟
    بله.
    این آرایشگر تهران را از کجا پیدا کردی؟ بچه های فوتبالیست معرفی کردند؟
    دوستم بود. از قبل او را میشناختم.
    خب از موهایت بکشیم بیرون... برای کفش و لباسات ماهیانه چقدر هزینه میکنی؟
    دقیق که نمیشود گفت. کم و زیاد دارد.
    میانگین؟
    حدودا ماهی ۷، ۸، ۱۰ میلیون میشود. گاهی هم ۱۵میلیون. بستگی دارد چه بخواهم بخرم. مثلا یک ماه ممکن است ساعت بخرم که خودش ۱۰میلیون میشود. یا مثلا دو جفت کالج بخرم میشود ۷، ۸ میلیون.
    ماشین باز هم که حتما هستی؟ زیاد ماشین عوض میکنی؟
    بله. زیاد. همیشه هم ضرر میکنم.
    الان ماشینات چیه؟
    TOYOTA- GT قرمزرنگ. من معتقدم لباس و ماشینم باید عالی باشد. دوست دارم چه توی بازی و چه بیرون از زمین به تیپ و قیافه ام برسم. هر کس هم هر چیزی میخواهد بگذارید بگوید، بالاخره شکی نیست که من دشمن هم زیاد دارم. در اولین فصلی که آمدم تهران و در یک تیم بزرگ بازی میکنم خدا را شکر عالی کار کردم و بهخاطر همین شاید خیلی ها چشم نداشته باشند موفقیتم را ببینند. اینکه حساسیت روی من زیاد باشد و بیشتر از بقیه زیر ذره بین باشم برایم مهم نیست. مهم این است که فوتبال خوبی بازی میکنم و هوادارها تا الان از بازیام راضی بوده اند.
    ما بازیکنی مثل نیکبخت واحدی هم داشتیم که یک زمانی همین کارها را میکرد و فوتبالش را هم عالی بازی میکرد. ولی بالاخره همین حاشیه ها متنِ فوتبالش را قورت داد!
    به نظر من مورد نیکبخت فرق میکرد. نیکبخت زمانی توی این فوتبال مدل مو میزد که اصلا کسی نمیدانست مدل مو یعنی چه! اما امروز من مدل مویی میزنم که ۹۰درصد جوانهای جامعه دارند میزنند و چیزی نیست که به اصطلاح «تک» باشد و از خودم در آورده باشم.
    میخواهی بگویی او خیلی خاصتر و افراطی تر بود؟
    آره... نیکبخت یه خرده هم بر و رو داشت و خوشگل بود! بیشتر توی چشم بود.
    هیچ به این فکر میکنی که یکوقت به سرنوشت نیکبخت و مجاهد و... دچار نشوی؟ در مورد سبک زندگی ات با کسی مشورت میکنی؟ بزرگتری، راهنمایی، کسی را داری؟
    به نظر من همه چیز دست خود آدم است. به شخص آدم بستگی دارد. اسمش هم زندگی شخصی است. زندگی شخصی ات زندگی سالمی باشد پیشرفت میکنی. به قول معروف آدم زندگی خودش را بکند و آتو دست کسی ندهد موفق میشود. چرا بعضی ها فکر میکنند کسی که به تیپ و قیافه اش میرسد حتما هدف خاصی دارد؟ کسی ریگ به کفشش باشد اصلا نیازی به این کارها ندارد. بازیکن پرسپولیس و استقلال به ظاهر خودش هم نرسد، حتی ماشین هم نداشته باشد، آنقدر هستند که از سر و کولش بالا بروند! نیازی به این حرفها نیست. من فقط دوست دارم خوب بگردم. این هم اسمش جوانی است. من جوانم، الان جوانی نکنم کی بکنم؟

میخواهم مولتی میلیاردر باشم، اشکالی دارد؟
    چقدر اهل فیلم و سینما هستی؟
    فیلم میبینم ولی توی خانه.
    آخرین بار که سینما رفتی کی بود؟
    خیلی وقت پیش. یادم نیست. (در این لحظه دوستش محمد یادآوری میکند که آخرین بار در اصفهان و برای فیلم مارمولک سینما رفته اند) ولی تئاتر رفتم یکی دو بار. دوستم مهدی خزلبانی که تئاتر بازی میکند دعوت کرد رفتم یوسف آباد- تئاتر گلریز. تئاترشان را خیلی دوست داشتم ولی خب راحت نبودم. مردم من را شناخته بودند و جو سنگینی شده بود. کلا به خاطر همین قضایا در خانه نشستن را ترجیح میدهم. کلا نیستم. (اساسا کلمه ای که پیام صادقیان بیشتر از تمام کلمات به کار میبرد همین است: نیستم!)
    پس سینما را همینجا جلوی ال سی دی دنبال میکنی. آخرین فیلمی که دیدی و دوست داشتی چی بود؟
    شاهگوش!
    کتاب چی؟ کتاب میخوانی؟
    نه. اهل کتاب خواندن نیستم.
    تحصیلاتت در چه سطحی است؟
    دیپلم.
    فرصت نشد بیشتر درس بخوانی یا دوست نداشتی؟
    نه. دوست نداشتم.
    پیام؛ چند وقت پیش گفتگو میکردیم با بهزاد فراهانی، هنرمند سینما و تئاتر. میگفت فوتبالیستهای بزرگ ما باید سواد و فرهنگشان هم بالا باشد. باید شاهنامه بخوانند! میگفت بازیکن ملی پوش دیگر یک آدم معمولی نیست، پس باید فرهنگش هم درجه یک باشد. فکر و رفتارش هم درجه یک باشد. تا یک وقت گند و آبروریزی بالا نیاورد. تو چقدر به این چیزها معتقدی؟
    ببخشید، شما اگر بروید توی خیابان از هر کس بپرسید کثیفترین حرفه ها کدامند حتما یکی از گزینه هایشان سینما و بازیگری است! در حالی که سینمایی ها سواد و تحصیلات بالایی هم دارند. فضای فوتبال کثیف، فضای سینما هم کثیف. حالا فوتبالیستها بیسوادند، آنها که باسوادند چرا وضعشان این است؟!
    ببین، قرار نیست که دوباره جنگ سینمایی ها و ورزشیها را راه بیاندازیم! همان روزها چند بازیکن (از جمله سهراب بختیاری زاده) مصاحبه کردند و همین جوابها را به ایشان دادند. الان میخواهیم درباره یک «نگرش» صحبت کنیم نه یک «شخص». حرفی که ایشان زده یک نگرش است که بعضیها به آن اعتقاد دارند بعضیها ندارند. اینکه ورزشکار ملی باید آدم مطلع و بافرهنگی باشد را قبول داری یا نه؟ حالا شاهنامه خیلی سنگ بزرگی است، اما اینکه باید چهار تا و نصفی کتاب خوانده باشد را قبول داری؟
    من اینقدر میفهمم که یک چیزی هست به نام «رفتار». بازیکنی که در سطح بالاست و دیده میشود باید مراقب رفتارش باشد. این هم چیز پیچیده ای نیست که توی کتابها دنبالش بگردیم. الان هم تقریبا هیچکدام از فوتبالیستهای ما نمیروند کتاب بخوانند. منِ پیام صادقیان هم وقتی از ذوب آهن به پرسپولیس آمدم خیلی بیشتر حواسم به رفتارم هست. خیلی کارهایی که آنجا میکردم اینجا نمیکنم. این «درست رفتار کردن» را قبول دارم اما اینکه از ورزشکار بخواهند مصلح اجتماعش باشد درست نیست. ما باید ببینیم هوادار از فوتبال چه میخواهد. آنها گل میخواهند و برنده شدن. بازیکن استقلال و پرسپولیس این کار را باید خوب بلد باشد وگرنه دکترا هم که داشته باشد فایده ای ندارد.
    ولی یک چیزهایی هست که بازیکن اگر نداند و رعایت نکند خیلی زود از گل زدن و دریبل کردن هم می افتد. تداوم پیدا نمیکند. این تداوم داشتن چقدر برای تو مهم است؟
    حتما مهم است. من که گفتم بازیکن باید رفتار درست داشته باشد، باید سالم زندگی کند تا پیشرفت کند.
    حالا یک سوال دیگر؛ این تداوم و پیشرفت برای تو مهمتر است یا پول درآوردن؟ توی انتخابهای آینده ات چقدر به درآمد بیشتر فکر میکنی؟
    البته پول هم خیلی برایم اهمیت دارد. من سعی میکنم هر دو را با هم داشته باشم. هم پیشرفت فنی هم درآمد بالا.
    اگر مجبور به انتخاب باشی چه میکنی؟ فرض کن یک طرف تیمی است که پول زیادی ندارد اما پیام صادقیان را از نظر فنی بالاتر میبرد، و طرف دیگر مثلا یک باشگاه عربی ایستاده با پول کلان و کیفیت پایین.
    گفتم که، سعی میکنم هر دو را با هم داشته باشم ولی پول هم چیزی نیست که بشود از آن گذشت. مگر من چند سال میتوانم بازی کنم؟ یک روز ۳۵ساله میشوم و باید برای خودم پشتوانه خوبی درست کرده باشم. الان شما فرهاد مجیدی را نگاه کنید. این همه سال در کشورهای عربی که شما میگویید کیفیت ندارند بازی کرد، در عوض آینده اش را تضمین کرد و حالا با خیال راحت دارد زندگی میکند. چه اشکالی دارد آدم در ۳۵سالگی مولتی میلیاردر شده باشد و باقی عمرش را پادشاهی کند؟

تو ترجیح میدهی یک مولتی میلیاردر بشوی یا مثلا ۱۰۰بازی ملی در کارنامه ات داشته باشی؟
    مسلما اولی را ترجیح میدهم. اگر آینده مطمئنی نداشته باشم ۱۰۰بازی ملی را میخواهم چه کار؟ شما فکر میکنید کسی به علی دایی بابت آن همه بازی و گل ملی احترام میگذارد؟ نخیر! او اعتبارش را از میلیاردها ثروتش دارد نه از بازیهایش. مجتبی محرمی مگر کم بازی ملی دارد؟ مگر کم بازیکنی بوده؟ الان کجاست؟ اصلا من از خود شما میپرسم. اگر یک روزنامهای ۲۰میلیون حقوق بدهد و یک جای دیگر دومیلیون اما در روزنامه دومیلیونی بتوانید مدال بهترین روزنامه نگار ایران را بگیرید، چکار میکنید؟ از خیر حقوق ۲۰میلیونی میگذرید؟ آن مدال اینقدر میارزد؟
    خود مدال که نه، ولی عنوان «بهترین...» اگر واقعی باشد بله. حتما میارزد. کیفیت مسئله مهمی است. اگر در وجود کسی آنقدر استعداد هست که میتواند «بهترین» باشد، باید بهترین بشود وگرنه آن استعداد را هدر داده. کفران نعمت کرده. اگر پتانسیل تو این است که سالها بهترین بازیکن ایران باشی پس باید باشی. تو و جهانبخش و مسلمان و... شاید همان نسلی باشید که قرار است ایران را بعد از n سال قهرمان آسیا کنید. به اینها هم فکر میکنی؟
    من به این فکر میکنم که ما کم کم داریم حرف همدیگر را نمیفهمیم! (با خنده) بیا کوتاه بیاییم تا دعوا نشده.
    تقصیر خودت بود. صادقانه و بی شیله پیله جواب دادی این شکلی شد! این آخر کاری باید اقرار کرد حرفهایی که میزنی حرف دل خیلیهاست، اما بقیه با سیاست حرف میزنند و اینجور دغدغه ها را رو نمیکند. آرزو میکنیم ۱۰سال دیگر هم همین شکلی ببینیمت؛ نه از تکنیکهایت چیزی کم شده باشد نه از صراحت لهجه ات. اما فراموش نکن؛ هنوز هستند کسانی که محرمی را بیشتر از دایی دوست دارند!
    ویرایش توسط s A r A : 28th December 2013 در ساعت 21:03

خداحافظ 24 ابدی

2. 5 کاربر مقابل از oscar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

AliReza (28th December 2013), kimiya 1 (28th December 2013), RaMiN (28th December 2013), s A r A (28th December 2013), Vampires (28th December 2013)

نام واقعی
    محمدرضا
    استاتوس
    پرسپولیس یعنی زندگی
    شغل و حرفه
    دیوونه ی پرسپولیس
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Chelsea | NetherLand
    تشکر شده 13,208 بار در 2,574 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 68 تاپیک
    یکی بایدبه پیام مشاوره بده!
    همه چیزکه پول نیست!
    بایدسارا را به عنوان روان شناس بفرستیم پیشش!

خداحافظ 24 ابدی

4. 2 کاربر مقابل از oscar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

στρατιώτης-313 (8th May 2014), s A r A (28th December 2013)

نام واقعی
    s A r A
    استاتوس
    عجب دنیای کوچیکی...
    شغل و حرفه
    DANESHJOO
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Germany
    تشکر شده 35,728 بار در 9,569 ارسال
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 68 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط oscar نمایش پست ها
    یکی بایدبه پیام مشاوره بده!
    همه چیزکه پول نیست!
    بایدسارا را به عنوان روان شناس بفرستیم پیشش!
    خواهش میکنم
    البته میدونی که مشاوره بیرون ساعتی چنده؟

6. 3 کاربر مقابل از s A r A عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

στρατιώτης-313 (8th May 2014), RaMiN (28th December 2013)

نام واقعی
    همون ســــارا !
    استاتوس
    خوشبختــی ینی پــرسپــولیسی باشی ♥
    شغل و حرفه
    محصـــل :|
    بازیکن محبوب
    ali daei
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Spain
    تشکر شده 7,651 بار در 2,668 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 53 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط red 10 10 3 نمایش پست ها
    خواهش میکنم
    ببین چ بچه خوبیه ..
    این ک برات پاس گل میده دریبل میزنه گل میزنه بزاره بره ؟!

ازمـ پــرسیـد : " عشـق " چــند حـرفـ داره ؟؟
    گفتـمـ : 9 حــرفـ !
    گـفتـ : مگـ میشـهـ ؟؟
    گـفتمـ : آره
    مگـ
    PERSPOLIS چــند حـرفـ داره ؟

8. کاربر مقابل از SaRa-MoHsEn عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

s A r A (28th December 2013)

نام واقعی
    amirhossein
    استاتوس
    آنچه ما کردیم با خود هیچ نابینا نکرد در میان خانه گم کردیم، صاحب خانه را ...
    شغل و حرفه
    شهرداری شهریار مشغولم
    بازیکن محبوب
    ali daei
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Germany
    تشکر شده 21,306 بار در 6,697 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 50 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط red 10 10 3 نمایش پست ها
    خواهش میکنم
    میترسم بنده خدا از ایران فرار کنه سارا روانشناس باحالی میشه

10. کاربر مقابل از *sir amirhossein* عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

s A r A (28th December 2013)

نام واقعی
    s A r A
    استاتوس
    عجب دنیای کوچیکی...
    شغل و حرفه
    DANESHJOO
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Germany
    تشکر شده 35,728 بار در 9,569 ارسال