قهرمان سابق جام جهانی براین باور است که رونالدو شانس و بخت اول کسب توپ طلای امسال است
سایت گل- کارلوس آلبرتو اسطوره فوتبال برزیل می داند که فرانک ریبری خیلی خوب فوتبال بازی می کند ولی درعین حال براین باور است که او درسطح واندازه های کریستیانو رونالدو و لیونل مسی نیست.
این سه بازیکن، سه نامزد نهایی دریافت توپ طلای سال 2013 هستند.این جایزه در مراسم ویژه ای در روز 13 ژانویه اهدا خواهد شد. خیلی ها براین باورند که نبرد اصلی برای فتح توپ طلا میان ریبری و رونالدو است؛ چرا که مصدومیت های پی در پی مسی را از رسیدن به این جایزه دور کرده است ولی کارلوس آلبرتو تنها یک مدعی برای فتح این جایزه متصور است
او در گفتگو با گل دات کام گفته:« رونالدو درشرایط خیلی خوبی است. من معتقدم که او جایزه بهترین بازیکن سال دنیا را مال خود خواهد کرد. البته انتخاب یک برنده برای این جایزه کار سختی است.»
باوجودی که نیمار در جمع 3 نامزد نهایی دریافت این جایزه قرار نگرفته است ولی او با تعریف و تمجیدهای فراوانی در دنیای فوتبال روبروست ؛ به ویژه بعد ازنمایش های خیره کننده ای که پس از انتقالش از سانتوس به بارسا به نمایش گذاشته است
کارلوس آلبرتو نیز معتقد است که نیمار جوان درحال اثبات مهارت هایش در نوکمپ استو گفت:« نیمار تنها 21 سال سن دارد. ما مطمئنیم که نیمار در جام جهانی موفق خواهد بود و در چند سال آینده بهترین بازیکن دنیا خواهد شد.»
شنیده می شود که تیم ملی برزیل در داخل زمین با مشکلاتی روبروست و داوید لوئیس و ژولیو سسار هم با مصدومیت هایی دست و پنجه نرم می کنند.اما کارلوس آلبرتو نگران این موضوع نیست ودراین باره گفته:« ما نگران خط دفاعی تیممان نیستیم و هنوز بازیکنان خوبی در تیم ملی داریم. مطمئنا داوید لوئیس درتیم خواهد بود؛حتی اگر به صورت منظم برای تیم باشگاهی اش به میدان نرود. هرزمانی که ژولیو سسار هم به تیم ملی بازگردد، عملکرد خوبی خواهد داشت ودراین زمینه نگران نیستیم.»